قیمت طلای جهانی امروز، ۱۴۰۰/۰۴/۰۸

قیمت طلای جهانی امروز، ۱۴۰۰/۰۴/۰۸

امروز ۸ تیرماه، هر اونس طلای جهانی در بازار به قیمت ۱۷۷۵ دلار و ۲۵ سنت معامله شد.
کد خبر: ۹۵۴۰۲
بازدید : ۲۱۳۷
۰۸ تير ۱۴۰۰ - ۰۷:۰۳
قیمت طلا
 
فرادید| بازار فلزات گرانبها در مسیر ریزش قیمت قرار گرفت. قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار امروز ۸ تیرماه با ثبت کاهش ۰.۲۲ درصد به به ۱۷۷۵ دلار و ۲۵ سنت رسید.

به دنبال تقویت دلار و ارسال سیگنال‌های ضد و نقیض از سوی فدرال رزرو در مورد انقباضی شدن سیاست پولی به رغم آمار‌های نه چندان افزایشی از نرخ تورم، قیمت طلا روز دوشنبه به پایین‌ترین رقم یک هفته گذشته رسید.

به گزارش فرادید؛ اوله هانسن، تحلیلگر بانک ساکسو، گفت: “طلا از یک دوره بحران و عدم اعتماد رنج می‌برد. طلا تلاش می‌کند تا سطح ۱۸۰۰ دلار را به چالش بکشد. ” به نظر می‌رسد بازار کاملاً قبول کرده که از نظر بانک مرکزی ایالات متحده خرید تورم موقتی است و جای نگرانی در مورد دوره طولانی تورم وجود ندارد. ”

کایل رودا تحلیلگر موسسه آی جی مارکت گفت: «از یک سو بانک مرکزی آمریکا باید به فکر عادی سازی سیاست پولی خود باشد، اما از سوی دیگر بسیاری از مقام‌های فدرال رزرو می‌گویند افزایش تورم موقتی است و ما نباید فعلا سیاست پولی را انقباضی کنیم. این مواضع سبب شده تا بازار سیگنال واضحی از چشم انداز سیاست پولی آمریکا دریافت نکند.»

مایکل هیوزون، تحلیلگر ارشد بازار در CMC Markets گفت به نظر می‌رسد مقامات بانک فدرال مایل به نادیده گرفتن خطرات تورم مداوم هستند. به همین دلیل، طلا معامله نمی‌شود. بازار منتظر لیست حقوق و دستمزد بخش غیرکشاورزی در روز جمعه خواهند ماند.

نیل ناشکاری، رئیس فدرال رزرو مینیاپولیس گفت، انتظار ندارد آمار‌های اخیر رشد از نرخ تورم مدت زیادی تداوم داشته باشد. شاخص ارزش دلار از رقم‌های پایین ثبت شده در روز جمعه فاصله گرفته و سبب گرانتر شدن طلا برای خریدارانی شده که از ارز‌های غیردلاری استفاده می‌کنند.
 
قیمت لحظه ای فلزات گرانبها در بازار
 
برچسب ها: قیمت طلا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین