قیمت طلای جهانی، امروز ۱۴۰/۰۴/۰۹

قیمت طلای جهانی، امروز ۱۴۰/۰۴/۰۹

امروز 9 تیرماه هر اونس طلای جهانی در بازار تا لحظه تنظیم گزارش با 0.19 درصد افزایش 1763 دلار و 79 سنت معامله شد.
کد خبر: ۹۵۴۵۲
بازدید : ۲۵۳۷
۰۹ تير ۱۴۰۰ - ۰۶:۵۲
فرادید| طلا بار دیگر صعودی شد. قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار امورز ۹ تیرماه با ثبت افزایش ۰.۱۹ درصد نسبت به روز گذشته به ۱۷۶۳ دلار و ۷۹ سنت رسید.

به دنبال تقویت ارزش دلار و نگرانی‌ها از انقباضی شدن سیاست پولی فدرال رزرو در آینده نزدیک قیمت طلا دیروز شاهد کاهش بود و به نزدیکی پایین‌ترین رقم حدود یک هفته اخیر رسید.

ادوارد مایر، تحلیلگر شرکت ED&F من کپیتال مارکتس اظهار کرد: معاملات بی حال در بازار طلا مشاهده می‌شود، زیرا بعضی از مشارکت کنندگان بازار همچنان نسبت به دورنمای سیاست پولی بانک مرکزی آمریکا سردرگم هستند. با این حال دلار دوباره ضعیف خواهد شد، زیرا چشم انداز روشنی درباره افزایش نرخ‌های بهره در مدت ۱۸ ماه تا دو سال آینده وجود دارد.

باب هابرکورن، استراتژیست ارشد بازار در RJO Futures، گفت که علاوه بر دلار قوی‌تر، برخی از سرمایه گذاران احتمالاً داده‌های شغلی بهتر از حد انتظار را در روز جمعه پیش بینی می‌کنند.

به گزارش فرادید؛ هابرکورن گفت: در صورت افزایش اشتغال بهتر از حد انتظار، تقاضا برای افزایش نرخ بهره، از تاثیر موضع فدرال رزرو بر بازار بیشتر خواهد بود بلندتر خواهد بود؛ که این وزنه سنگینی برای طلاست.

هان تان، تحلیلگر ارشد بازار در Exinity Group گفت با در نظر گرفتن شیب اخیر موضع بانک فدرال، ایجاد یک روند صعودی قوی برای طلا دشوار است.

هان تان افزود، نشانه‌های رشد اقتصادی که به افزایش نرخ بهره در ایالات متحده زودتر از حد انتظار و کاهش روند قبلی منجر می‌شود، فشار رو به پایین بیشتری را بر روی طلا جمع می‌کند. سپس به طور بالقوه آن را به ۱۷۳۰ دلار کاهش می‌دهد.

شمار متعددی از مقامات بانک مرکزی آمریکا با وجود پیش بینی آمار ضعیفتر از حد انتظار تورم در هفته جاری موافق افزایش زودتر از موعد نرخ‌های بهره شده اند. توماس بارکین، رییس بانک فدرال رزرو ریچموند گفت: بانک مرکزی آمریکا پیشرفت قابل توجهی به سمت هدف تورم به منظور آغاز تعدیل برنامه خرید دارایی داشته است.

بر اساس گزارش رویترز، دلار در برابر رقیبانش در بالاترین حد دو ماه اخیر معامله شد و طلا را برای خریداران غیرآمریکایی گرانتر کرد.

طلا پناهگاه امن دارایی در برابر تورم دیده می‌شود، اما افزایش نرخ‌های بهره هزینه نگهداری طلا را افزایش داده و به جذابیت سرمایه گذاری در این فلز ارزشمند لطمه می‌زند.
 
قیمت لحظه ای فلزات گرانبها در بازار
 
برچسب ها: قیمت طلا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین