اینفوگرافی/ زندگی سهراب شهید ثالث به روایت زمان!

اینفوگرافی/ زندگی سهراب شهید ثالث به روایت زمان!

شهید ثالث از بزرگترین کارگردانان سینمای معاصر ایران، آلمان و پایه گذار سینمای نوین و متفاوت است. سال‌ها پیش بار‌ها فیلم‌های او در جشنواره‌های مهم بین المللی از قبیل کان، برلین، روتردام، شیکاگو و... نشان داده شده و جوایز عمده‌ای نیز گرفته است.
کد خبر: ۹۵۵۹۴
بازدید : ۱۷۳۸
۱۳ تير ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۳

فرادید| سهراب شهید ثالث به دلیل آشنایی با نحله‌های نوین و معاصر هنر جهانی و همچنین ارتباط سازنده با جریان‌های دگر اندیشانه هنری و ساخت آثار ممتاز سینمایی خود جریان جدیدی را در سینمای ایران پایه‌گذاری کرد.

شهید ثالث از بزرگترین کارگردانان سینمای معاصر ایران، آلمان و پایه گذار سینمای نوین و متفاوت است. سال‌ها پیش بار‌ها فیلم‌های او در جشنواره‌های مهم بین المللی از قبیل کان، برلین، روتردام، شیکاگو و... نشان داده شده و جوایز عمده‌ای نیز گرفته است، اما از آنجا که سهراب ۲۳ سال از ایران دور بود و با وجود موفقیت‌های پی در پی بین المللی، کار‌های سینمایی اش از دید بسیاری از ایرانیان ناشناخته باقی مانده است.

البته سه فیلم «در غربت، بلوغ و خاطرات یک عاشق» در جشنواره بین المللی فیلم تهران نمایش داده شد، اما به دنبال گرفتاری‌های شخصی نمایش سایر فیلم‌های او در این جشنواره قطع شد.

اینفوگرافی/ زندگی سهراب شهید ثالث به روایت زمان!

برچسب ها: سهراب شهید ثالث
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین