قیمت طلای جهانی، امروز ۱۴۰۰/۰۴/۱۴

قیمت طلای جهانی، امروز ۱۴۰۰/۰۴/۱۴

امروز ۱۴ تیرماه هر اونس طلای جهانی تا لحظه تنظیم گزارش با افزایش ۰.۱۳ درصدی با قیمت ۱۷۸۹ دلار و ۶۹ سنت معامله شد.
کد خبر: ۹۵۶۴۰
بازدید : ۱۹۷۴
۱۴ تير ۱۴۰۰ - ۰۶:۳۵
فرادید| طلا علیرغم افزایش بها همچنان در کانال ۱۷۰۰ دلار قرار دارد. قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار امروز ۱۴ تیرماه با ثبت افزایش ۰.۱۳ درصد به ۱۷۸۹ دلار و ۶۹ سنت رسید.

طلا پس از این که در ژوئن بدترین عملکرد ماهانه در بیش از چهار سال گذشته را به ثبت رساند، رشد هفتگی ملایمی داشت.

به گزارش فرادید؛ پس از انتشار گزارش اشتغال ژوئن که رشد بهتر از حد مطلوب ۸۵۰ هزار شغل و افزایش نرخ بیکاری به ۵.۹ درصد را نشان داد، بازار‌ها به گزارش نشست سیاست پولی ژوئن بانک مرکزی آمریکا چشم دوخته‌اند.
 
همه نگاه‌ها به این خیره شده که آیا موضع موافق با افزایش نرخ‌های بهره با اظهاراتی که در خود این نشست مطرح شده تطابق دارد یا خیر.

بارت میلک، مدیر استراتژی جهانی شرکت تی دی سکیوریتیز گقت سرمایه گذاران منتظرند ببینند آیا موضع “موافقت باافزایش نرخ بهره ” با اظهاراتی که پاول مطرح کرد تطابق دارد یا خیر. وی گفت: هرچه که به بازار نشان دهد تمایل به افزایش نرخ‌های بهره کمتر از انتظارات فعلی است، باعث افزایش قیمت طلا خواهد شد.

میلک افزود : ۸۵۰ هزار شغل جدید در ژوئن به اقتصاد آمریکا اضافه شد، اما نرخ بیکاری به ۵.۹ درصد افزایش پیدا کرد. نرخ مشارکت همچنان بسیار ضعیف است که به معنای عدم وجود انگیزه خاص برای تحکیم سیاست پولی از سوی بانک مرکزی آمریکا به این زودی است؛ و این امر برای طلا خوب است.

ما شاهد کندی رشد دستمزد بوده ایم و این آمار نشان می‌دهد که تورم احتمالا موقتی است و دلیل عمده‌ای برای آغاز افزایش نرخ‌های بهره از سوی بانک مرکزی آمریکا وجود ندارد. هنوز معلوم نیست که آیا نیروی کافی برای حرکت طلا به قیمت بالاتر در هفته جاری وجود خواهد داشت، اما میلک پیش بینی کرد قیمت اونس طلا در شش ماه آینده به ۱۹۰۰ دلار می‌رسد.

شون لاسک، یکی از مدیران شرکت والش تریدینگ گفت: قیمت طلا یک گام به جلو و دو گام به عقب حرکت کرد. طلا نتوانست مرز ۱۸۰۰ دلار را حفظ کند و به اواسط آوریل که حدود ۱۷۶۰ دلار بود، عقب نشینی کرد. اکنون بازار از آمار بیکاری حمایت پیدا کرده و همه چیز تورم را فریاد می‌زند، اما مشکل، صعود ارزش دلار آمریکا است.

جیم ویکاف، تحلیلگر ارشد کیتکونیوز گفت: یک راه خوب برای اینکه بگوییم روند قیمت طلا در هفته جاری افزایشی یا کاهشی است، مشاهده محدوده ۱۷۵۰ تا ۱۸۰۰ دلار است. قیمت‌ها در بازه معاملاتی ۱۷۵۰ تا ۱۸۰۰ دلار حبس شده اند. جهتی که قیمت طلا از این محدوده خارج می‌شود احتمالا مسیر بعدی قیمت طلا خواهد بود.

تحلیلگران هشدار دادند که حجم معاملات روز دوشنبه به مناسبت تعطیلی چهارم ژوئیه در آمریکا سبک خواهد بود.

کالین سیژینسکی، استراتژیست ارشد بازار در شرکت مدیریت دارایی SIA گفت:. انتظار دارم بازار روز جمعه و دوشنبه به دلیل تعطیلات آمریکا آرام باشد. اما در مجموع از نظر فنی به نظر می‌رسد که طلا از یک مرحله حساس عبور کرده. بهبوده فعلی ممکن است ادامه پیدا کند.
 
قیمت لحظه ای فلزات گرانبها در بازار
 
برچسب ها: قیمت طلا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین