آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۱۴۰۰/۰۴/۱۴

آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۱۴۰۰/۰۴/۱۴

بر اساس آمار، فوتی‌های کرونا امروز ۱۴ تیرماه ۱۵۷ اعلام شد.
کد خبر: ۹۵۶۶۹
بازدید : ۲۱۳۰
۱۴ تير ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۹
فرادید| وزارت بهداشت بر اساس گزارش روزانه، امار فوتی‌های کرونا امروز ۱۴ تیرماه را ۱۵۷ نفر اعلام کرد که به این ترتیب مجموع جان باختگان این بیماری در ایران به ۸۴ هزار و ۹۴۹ نفر رسید.

از دیروز تا امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۱۶ هزار و ۲۵ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که هزار و ۷۸۰ نفر از آن‌ها بستری شدند.

به گزارش فرادید؛ مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به سه میلیون و ۲۷۰ هزار و ۸۴۳ نفر رسید که خوشبختانه تا کنون دو میلیون و ۹۴۰ هزار و ۸۷۴ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند.

۳ هزار و ۲۵۵ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند. تا کنون ۲۴ میلیون و ۴۳ هزار و ۱۲۹ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است. در حال حاضر ۹۲ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۱۸۳ شهر در وضعیت نارنجی، ۱۷۳ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.

بنابر اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، تا کنون ۴ میلیون و ۴۷۵ هزار و ۱۵۴ نفر دُز اول واکسن کرونا و یک میلیون و یک هزار و ۱۶۶ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۶ میلیون و ۴۷۶ هزار و ۳۲۰ دُز رسید.

آمار جهانی کرونا

طبق آخرین آمار‌های جهانی ابتلاء به ویروس کرونا، طی ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ۳۲۹ هزار و ۸۲۸ نفری تعداد مبتلایان به این ویروس تاکنون به ۱۸۴ میلیون و ۵۶۷ هزار و ۳۰۷ نفر رسیده است.

فوتی‌های ناشی از کرونا در جهان با رشد شش هزار و ۱۶۸ نفری در یک روز به تعداد سه میلیون و ۹۹۳ هزار و ۵۱۱ نفر رسیده است. آمار بهبود یافتگان نیز به ۱۶۸ میلیون و ۹۱۸ هزار و ۵۰۱ نفر رسیده است.

آمار ۱۰ کشور اول فوتی‌های ناشی از کرونا به شرح زیر است؛ اعداد داخل پرانتز تعداد فوتی‌های جدید هر کشور است.

۱. آمریکا ۶۲۱ هزار و ۲۹۳ نفر (۳۸ نفر)

۲. برزیل ۵۲۴ هزار و ۴۷۵ نفر (۷۷۶ نفر)

۳. هند ۴۰۲ هزار و ۷۵۸ نفر (۷۴۳ نفر)

۴. مکزیک ۲۳۳ هزار و ۵۸۰ نفر (۱۵۵ نفر)

۵. پرو ۱۹۳ هزار و ۲۳۰ نفر (۱۶۱ نفر)

۶. روسیه ۱۳۷ هزار و ۹۲۵ نفر (۶۶۳ نفر)

۷. بریتانیا ۱۲۸ هزار و ۲۲۲ نفر (۱۵ نفر)

۸. ایتالیا ۱۲۷ هزار و ۶۴۹ نفر (۱۲

نفر) ۹. فرانسه ۱۱۱ هزار و ۱۶۱ نفر (۹ نفر)

۱۰-. کلمبیا ۱۰۸ هزار و ۸۹۶ نفر (۵۸۲ نفر)
برچسب ها: آمار کرونا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین