"جعل امضا" در مجلس برای طرح توقف مذاکرات

"جعل امضا" در مجلس برای طرح توقف مذاکرات

کد خبر: ۹۵۷
بازدید : ۱۳۳۱
۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۱۴:۰۱
فرادید| طرح سه فورتی توقف مذاکرات هسته ای امروز با 80 امضا تحویل هیات رئیسه مجلس شد. اما ساعتی پس از ان برخی نمایندگان مجلس نسبت به وجود نام خود پای این طرح اعتراض کردند.

به گزارش نماینده سقز و بانه امضایش پای طرح سه فوریتی توقف مذاکرات هسته ای را «جعلی» خواند و گفت طراح این طرح با جملاتی متفاوت با متن آن از نمایندگان امضا گرفته است.

طراح طرح توقف مذاکرات هسته ای جواد کریمی قدوسی نماینده مشهد است.

بیگلری گفت که این متن و امضاهای پیوست آن کذب محض است . اکثر نمایندگان امضای خود پای این طرح را تکذیب می کنند و نسبت به آن معترض هستند.

در همین حال یک عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس با انتقاد از اقدام نماینده مردم مشهد در امضا گرفتن از نمایندگان، گفت: ایشان طرح دو فوریتی درباره مذاکرات هسته‌ای را برای امضا پیش ما آوردند اما بعد متوجه شدیم این طرح سه فوریتی بوده است.

علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات با اعلام مخالفت‌اش با این اقدام نماینده مردم مشهد گفت: «بنده به همراه آقایان مطهری، محمد تقی توکلی، نقوی حسینی و حتی اسماعیل کوثری با طرح سه فوریتی مخالفیم و در اعتراض به این اقدام آقای کریمی قدوسی حتی امضایمان از طرح دو فوریتی را هم پس گرفته ایم.»

همچنین محمدحسین فرهنگی با تائید این مسئله گفت: «تعدادی از نمایندگان امروز به هیأت رئیسه مراجعه کرده و تذکر کتبی خود را نسبت به این اقدام نماینده مردم مشهد اعلام کردند و نسبت به آن شکایت داشتند. ما نیز برای بررسی بیشتر موضوع این شکایت را به اداره قوانین مجلس ارجاع دادیم.»

در ماده واحده این طرح سه فوریتی آمده است: «دولت و مسئولین سیاست خارجی و اعضای تیم مذاکره کننده هسته ای موظفند هرگونه ارتباط و مذاکره با آمریکایی ها در موضوع هسته ای را تا زمانی که دولت آمریکا رسما و علنا تهدید ملت قهرمان ایران را کنار نگذارد ، قطع کرده و مذاکرات را با بقیه گروه 1+5 بدون حضور آمریکایی ها ادامه دهند.»

رسانه ها اسامی 80 تن از نمایندگان امضا کننده طرح را منتشر کرده اند. بیشتر امضا کنندگان از نمایندگان عضو جبهه پایداری هستند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین