نرخ روز دلار، یورو، قیمت طلا و سکه امروز چهارشنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۰

نرخ روز دلار، یورو، قیمت طلا و سکه امروز چهارشنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۰

نرخ قیمت دلار امروز ظهر در بازار آزاد با کاهش قیمت نسبت به ظهر دیروز، به ۲۴ هزار و ۹۸۰ تومان رسید. قیمت یورو هم افزایش محسوسی را تجربه کرد و با قیمت ۲۹ هزار و ۵۳۰ تومان فروخته شد. همچنین قیمت سکه طرح جدید با ۰.۶ درصد کاهش، با قیمت ۱۰ میلیون و ۷۵۴ هزار تومان فروخته شد. همچنین هر قطعه سکه تمام بهار آزادی (طرح قدیم) با کاهش ۰.۹۷  درصدی به قیمت ۱۰ میلیون و ۴۷۹ هزارتومان فروخته شد.
کد خبر: ۹۵۷۵۰
بازدید : ۳۰۷۴
۱۶ تير ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۷
 
فرادید| قیمت انس جهانی طلا با کاهش قیمت، در حال حاضر روی سطح ۱۸۰۶ دلار قرار دارد. البته همرمان با روند کاهشی انس جهانی طلا، قیمت‌ها در بازار طلا و سکه ایران با کاهش مواجه شدند. به شکلی که انواع سکه و طلا از افت ۰.۲۷ تا ۰.۹۷ درصدی را تجربه کردند.

به گزارش فرادید؛ بررسی آخرین قیمت طلا و سکه در بازار امروز ظهر نشان می‌دهد که قیمت سکه طرح جدید با ۰.۶ درصد کاهش، با قیمت ۱۰ میلیون و ۷۵۴ هزار تومان فروخته شد. همچنین هر قطعه سکه تمام بهار آزادی (طرح قدیم) با کاهش ۰.۹۷  درصدی به قیمت ۱۰ میلیون و ۴۷۹ هزارتومان فروخته شد.

همچنین نیم سکه و ربع سکه به ترتیب ۵ میلیون و ۷۳۰ هزارتومان و ۳ میلیون و ۶۶۵ هزار تومان قیمت گذاری شدند. سکه گرمی هم با قیمت دو میلیون و ۲۶۰ هزار تومان فروخته شد.

قیمت هر مثقال طلای ۱۸ عیار هم به عنوان مبنای قیمت گذاری، با ۰.۷۴ درصد کاهش به چهارمیلیون و ۵۹۲ هزار تومان رسیده است. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز با کاهش ۰.۷۵ درصدی به یک میلیون و ۵۹ هزار تومان رسید.
 

قیمت دلار و یورو در بازار آزاد و صرافی ملی

برخلاف روند نزولی نرخ دلار در روز‌های اخیر، امروز ظهر ارز آمریکایی با کاهش قیمت معامله شد. نرخ قیمت دلار امروز ظهر در بازار آزاد با کاهش قیمت نسبت به ظهر دیروز، به ۲۴ هزار و ۹۸۰ تومان رسید. قیمت یورو هم افزایش محسوسی را تجربه کرد و با قیمت ۲۹ هزار و ۵۳۰ تومان فروخته شد. ارز اروپایی یورو نیز ظهر روز گذشته به قیمت ۲۹ هزار و ۷۸۰ تومان به فروش می‌رفت.

همچنین قیمت خرید دلار در بازار امروز به ۲۴ هزار و ۸۸۰ تومان رسید و یورو نیز با نرخ ۲۹ هزار و ۳۸۰ تومان تومان خریداری می‌شد. البته قیمت یورو در بازار متفاوت است، بخشی از بازار یورو را با قیمت فروش ۲۹ هزار و ۵۵۰ تومان و نرخ خرید ۲۹ هزار و ۲۵۰ تومان معامله می‌کنند.

در صرافی نیز ملی قیمت دلار و یورو با کاهش قیمت نسبت به روز گذشته تعیین شد. نرخ فروش و خرید دلار در صرافی ملی ظهر امروز به ترتیب به ۲۴ هزار و ۵۹۰ تومان و ۲۴ هزار و ۱۰۳ تومان رسید. یورو نیز با تفاوت نه چندان بالا نسبت به بازار آزاد با قیمت ۲۹ هزار و ۶۴۳  تومان فروش و با نرخ ۲۹ هزار و ۵۶ تومان خریداری شد.
 

قیمت پوند، درهم و لیر به چقدر رسید؟

لیر و درهم که چند روز پرتغییر را پشت سرگذاشتند، امروز با کاهش قیمت خرید و فروش شدند. نرخ فروش درهم امارات در معاملات ظهر امروز در بازار آزاد به شش هزار و ۸۰۰ تومان رسید و لیر ترکیه با قیمت ۲ هزار و ۸۸۰ تومان فروخته شد. همچنین نرخ خرید درهم و لیر به ترتیب به شش هزار و ۷۸۰ تومان و ۲ هزار و ۸۶۰ تومان رسیده است.

قیمت فروش ارز بریتانیایی پوند هم امروز در بازار به ۳۴ هزار و ۴۵۰ تومان رسید. همچنین هر پوند هم با ۳۴ هزار و ۲۵۰ تومان خریداری شد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین