نرخ روز دلار، یورو، قیمت طلا و سکه امروز چهارشنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۰

نرخ روز دلار، یورو، قیمت طلا و سکه امروز چهارشنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۰

نرخ قیمت دلار امروز ظهر در بازار آزاد با کاهش قیمت نسبت به ظهر دیروز، به ۲۴ هزار و ۶۰۰ تومان رسید. قیمت یورو هم کاهش محسوسی را تجربه کرد و با قیمت ۲۸ هزار و ۹۹۰ تومان فروخته شد.
کد خبر: ۹۵۹۹۳
بازدید : ۲۳۶۶
۲۳ تير ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۳
فرادید| قیمت انس جهانی طلا با افزایش  قیمت، در حال حاضر روی سطح ۱۸۱۷ دلار قرار دارد. البته برخلاف روند افزایشی انس جهانی طلا، قیمت‌ها در بازار طلا و سکه ایران با کاهش مواجه شدند. به شکلی که انواع سکه و طلا از افت ۰.۵۷ تا ۲.۸۸ درصدی را تجربه کردند.

به گزارش فرادید؛ بررسی آخرین قیمت طلا و سکه در بازار امروز ظهر نشان می‌دهد که قیمت سکه طرح جدید با ۱.۱۸ درصد کاهش، با قیمت ۱۰ میلیون و ۵۷۹ هزار تومان فروخته شد. همچنین هر قطعه سکه تمام بهار آزادی (طرح قدیم) با کاهش ۰.۹۶ درصدی به قیمت ۱۰ میلیون و ۳۳۲ هزارتومان فروخته شد.

همچنین نیم سکه و ربع سکه به ترتیب ۵ میلیون و ۵۵۰ هزارتومان و ۳ میلیون و ۴۷۵ هزار تومان قیمت گذاری شدند. سکه گرمی هم با قیمت دو میلیون و ۲۱۲ هزار تومان فروخته شد.

قیمت هر مثقال طلای ۱۸ عیار هم به عنوان مبنای قیمت گذاری، با ۰.۷۳ درصد کاهش به چهارمیلیون و ۵۳۲ هزار تومان رسیده است. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز با کاهش ۰.۶۹ درصدی به یک میلیون و ۴۶ هزار تومان رسید.
 

قیمت دلار و یورو در بازار آزاد و صرافی ملی

برخلاف روند نزولی نرخ دلار در روز‌های اخیر، امروز ظهر ارز آمریکایی با کاهش قیمت معامله شد. نرخ قیمت دلار امروز ظهر در بازار آزاد با کاهش قیمت نسبت به ظهر دیروز، به ۲۴ هزار و ۶۰۰ تومان رسید. قیمت یورو هم کاهش محسوسی را تجربه کرد و با قیمت ۲۸ هزار و ۹۹۰ تومان فروخته شد. ارز اروپایی یورو نیز ظهر روز گذشته به قیمت ۲۹ هزار و ۳۰۰ تومان به فروش می‌رفت.

همچنین قیمت خرید دلار در بازار امروز به ۲۴ هزار و ۵۰۰ تومان رسید و یورو نیز با نرخ ۲۸ هزار و ۸۴۰ تومان تومان خریداری می‌شد. البته قیمت یورو در بازار متفاوت است، بخشی از بازار یورو را با قیمت فروش ۲۹ هزار تومان و نرخ خرید ۲۸ هزار و ۷۰۰ تومان معامله می‌کنند.

در صرافی نیز ملی قیمت دلار و یورو با افزایش قیمت نسبت به روز گذشته تعیین شد. نرخ فروش و خرید دلار در صرافی ملی ظهر امروز به ترتیب به ۲۴ هزار و ۲۶۰ تومان و ۲۳ هزار و ۷۷۹ تومان رسید. یورو نیز با تفاوت نه چندان بالا نسبت به بازار آزاد با قیمت ۲۹ هزار و ۳۷ تومان فروش و با نرخ ۲۸ هزار و ۴۶۲ تومان خریداری شد.
 

قیمت پوند، درهم و لیر به چقدر رسید؟

لیر و درهم که چند روز پرتغییر را پشت سرگذاشتند، امروز با کاهش قیمت خرید و فروش شدند. نرخ فروش درهم امارات در معاملات ظهر امروز در بازار آزاد به شش هزار و ۶۹۵ تومان رسید و لیر ترکیه با قیمت ۲ هزار و ۸۴۵ تومان فروخته شد. همچنین نرخ خرید درهم و لیر به ترتیب به شش هزار و ۶۷۵ تومان و ۲ هزار و ۸۲۵ تومان رسیده است.

قیمت فروش ارز بریتانیایی پوند هم امروز در بازار به ۳۴ هزار و ۶۵ تومان رسید. همچنین هر پوند هم با ۳۳ هزار و ۸۶۵ تومان خریداری شد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین