سیل در اروپا؛ ۱۷۰ کشته و شمار زیادی مفقود

سیل در اروپا؛ ۱۷۰ کشته و شمار زیادی مفقود

مرگ حداقل ۱۴۳ نفر از جمله ۴ مامور آتش نشانی در سیل‌های آلمان تایید شده است. گفته می‌شود ۲۷ نفر هم در بلژیک جان باخته اند. روز جمعه شرایط سخت، تلاش تیم‌های امدادی را مختل کرد که باعث اضطراب شدید بستگان افراد مفقود شد.
کد خبر: ۹۶۰۷۵
بازدید : ۱۴۴۱
۲۷ تير ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۳

ماموران امداد و نجات در غرب اروپا شتابزده برای یافتن بازماندگان سیل‌های ویرانگری که تاکنون ۱۷۰ کشته به جا گذاشته است تلاش می‌کنند. در پی بارندگی بی سابقه که به سیل‌های شدیدی در آلمان و بلژیک دامن زد، هنوز شمار زیادی مفقود هستند و انتظار افزایش آمار مرگ می‌رود.

با عقب نشینی سیل ماموران از جمله مشغول جست و جو در اتومبیل‌های غرق شده برای یافتن اجساد هستند. انتظار می‌رود آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان عصر یکشنبه از این منطقه بازدید کند. رهبران اروپایی تغییر اقلیم را مسئول سیل‌هایی دانسته اند که همچنین در سوئیس، لوگزامبورگ و هلند روی داده است.

سیل در اروپا
ماموران امداد و نجات برای خارج کردن خودرو‌ها از زیر آب سیل آماده می‌شوند

کارشناسان می‌گویند گرمایش زمین رویداد‌های آب و هوایی مثل باران‌های سیل آسا و موج‌های گرما را محتمل‌تر و شدت آن‌ها را بیشتر کرده است. دمای زمین در سال ۲۰۲۰ حدود ۱.۲ درجه سانتیگراد بالاتر از میانگین دما تا پیش از انقلاب صنعتی بود.

مرگ حداقل ۱۴۳ نفر از جمله ۴ مامور آتش نشانی در سیل‌های آلمان تایید شده است. گفته می‌شود ۲۷ نفر هم در بلژیک جان باخته اند. روز جمعه شرایط سخت، تلاش تیم‌های امدادی را مختل کرد که باعث اضطراب شدید بستگان افراد مفقود شد.

اما مقام‌ها روز شنبه گفتند که شمار کسانی که مفقود هستند به تدریج درحال کاهش بوده است.
 
رانش زمین
رانش زمین در ارفستات-بلِسِم جایی که تصور می‌شود شماری از مردم به تله افتادند

ایالت‌های نوردراین-وستفالن، رایلند-فالتس و زارلاند آلمان بیشترین آسیب را در این بارندگی‌ها دیده اند. هرچند خطر بروز سیل درحال کاهش است، نگرانی فزاینده‌ای درباره سد اشتایناباکتال در نوردراین-وستفالن در جنوب غربی شهر بن وجود دارد.

بازرسان می‌گویند که سد به دلیل آسیب‌های ساختمانی به شدت ناپایدار شده و ممکن است از ساکنان بیشتری در منطقه درخواست شود خانه‌های خود را تخلیه کنند.

در لیمبورگ هلند هم به دلیل طغیان رود‌ها و عبور آب از یک آب بند هزاران نفر مجبور به گریز از خانه هایشان شدند. با این حال آب در شهر جنوبی ماستریخت و شهر‌های اطراف درحال عقب نشینی است و مردم توانسته اند به خانه‌های خود برگردند.
 
خرابی های سیل در اروپا

پیش بینی اوضاع خطرناک

دانشمندان سال هاست می‌گویند که با تغییر اقلیم که انسان مسئول آن است بارندگی‌های تابستانی و موج‌های گرما شدیدتر خواهد شد. هانا کلوک، استاد رشته هیدرولوژی در دانشگاه ردینگ، گفت: "مرگ و ویرانی در سراسر اروپا در نتیجه سیل فاجعه‌ای است که باید از آن پرهیز می‌شد. "

"این واقعیت که سایر بخش‌های نیمکره شمالی درحال حاضر از موج‌های بی سابقه گرما و آتش سوزی رنج می‌برند باید این موضوع را به ما یادآوری کند که در جهانی که درحال گرمتر شدن است اوضاع چقدر می‌تواند خطرناک‌تر باشد. "

دانشمندان می‌گویند که دولت‌ها باید تصاعد دی اکسید کربن که مسئول این وضع است را به شدت کاهش دهند و کشور‌ها را برای رویداد‌های شدید آب و هوایی آماده کنند.
منبع: بی بی سی
برچسب ها: سیل اروپا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین