جوان‌ترین فضانورد تاریخ یک فرد ۱۸ ساله خواهد بود

جوان‌ترین فضانورد تاریخ یک فرد ۱۸ ساله خواهد بود

بلواوریجین یک فرد ۱۸ ساله را به عنوان مسافر نهایی نخستین پرواز سرنشین دارش به فضا می‌فرستد
کد خبر: ۹۶۲۳۴
بازدید : ۲۶۳۷
۲۹ تير ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۲
جوان‌ترین فضانورد تاریخ یک فرد ۱۸ ساله خواهد بود
 
فرادید| پس از انصراف برنده مزایده ۲۸ میلیون دلاری بلواوریجین به علت تداخل برنامه، اولیور دیمن جوانترین شخصی خواهد بود که به فضا سفر می‌کند. نخستین پرواز فضایی سرنشین دار شرکت بلواوریجین همراه جوانترین شخصی خواهد بود که مسافر فضا شده است.

به گزارش فرادید؛ این شرکت در تاریخ ۲۴ تیر اعلام کرد که اولیور دیمن ۱۸ ساله نخستین مشتری بلواوریجین خواهد بود که همراه با جف بزوس، موسس میلیاردر این شرکت، برادر جف بزوس و والی فانک، فضانورد ماموریت مرکوری ۱۳، سوار بر کپسول نیوشپرد روز سه شنبه (۲۹ تیر) به فضا پرتاب می‌شود.

بلواوربجین چهارمین صندلی خود را از طریق مزایده به بالاترین پیشنهاد یعنی ۲۸ میلیون دلار به فروش گذاشت، اما دیمن از این طریق مسافر نیوشپرد نشده است. بنا بر اعلام شرکت بلواوریجین، برنامه برنده ناشناس این مزایده با زمان بندی پرواز تداخل داشت؛ در عوض او در پرواز آتی حضور خواهد یافت. بلواوریجین در این بیانیه جزئیات بیشتری از چگونگی دست یافتن دیمن به صندلی چهارم ارائه نداده است. با این حال سخنگوی این شرکت به یک آژانس خبری گفته است که دیمن در مزایده بلواوریجین شرکت داشته و برای پرواز بعدی یک صندلی به دست آورده بوده است.
 
جوان‌ترین فضانورد تاریخ یک فرد ۱۸ ساله خواهد بود

پیش از برگزاری این مزایده، بلواوریجین اعلام نکرده بود که شرکت در مزایده، خرید صندلی در پرواز‌های آتی را تسهیل میکند.) این صندلی توسط پدر اولیور، جو دیمن، که مدیرعامل یک شرکت خصوصی است، خریداری شده و مبلغ آن هنوز عمومی نشده است.

دیمن از ۴ سالگی به فضا علاقه پیدا کرده و هم اکنون در فاصله یک ساله تا دریافت گواهینامه خلبانان خصوصی به سر می‌برد. همچنین انتظار می‌رود او در ماه سپتامبر برای تحصیل در رشته فیزیک و مدیریت نوآوری، راهی دانشگاه اوترخت هلند شود.

جوانترین شخصی که تاکنون به فضا سفر کرده است، گرمان تیتوف است که به هنگام پرواز ماموریت وستوک ۲ شوری در سال ۱۹۶۲، ۲۵ ساله بود. موشک و کپسول نیوشپرد از منطقه‌ای دور افتاده در غرب صحرای تگزاس با نام "سایت پرتاب یک" پرتاب خواهد شد.

جف بزوس که به عنوان بنیانگذار آمازون شناخته می‌شود، بلواوریجین را در سال ۲۰۰۰ تاسیس کرد تا درنهایت ثروتمندان را به عنوان گردشگر فضایی به فضای زیر مداری زمین ببرد. اولین پروازفضایی سرنشین دار شرکت بلواوریجین قرار است تنها به فاصله ۹ روز از پرتاب رقیب خود، ویرجین گلکتیک، صورت پذیرد.

جوان‌ترین فضانورد تاریخ یک فرد ۱۸ ساله خواهد بود

بلو اولیجین (Blue Origin)، یک شرکت آمریکایی تولید کننده صنعت هوا فضا و خدمات پرواز فضایی زیر مداری است که مقر اصلی آن در کِنت، واشنگتن است. این شرکت در سال ۲۰۰۰ توسط جف بزوس، بنیانگذار و رئیس اجرایی آمازون تاسیس شد و توسط مدیر عامل شرکت، باب اسمیت هدایت می‌شود و هدف آن این است که دسترسی به فضا را از طریق وسایل نقلیه پرتاب قابل استفاده مجدد ارزان‌تر و قابل اطمینان‌تر کند. راب میرسون از سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۷ هدایت Blue Origin را بر عهده داشت و به عنوان اولین رئیس این فعالیت خود را آغاز کرد. Blue Origin از رویکردی افزایشی از پرواز suborbital به orbital استفاده می‌کند، و هر مرحله پیشرفت کار قبلی خود را ایجاد می‌کند. نام شرکت اشاره به سیاره آبی (زمین) به عنوان نقطه مبدا دارد.

منبع: space
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین
خواندنی‌ها
چگونه یک موسیقیدان به قصاب پراگ تبدیل شد؟
ماجرای خواندنیِ راینهارد هایدریش؛

چگونه یک موسیقیدان به قصاب پراگ تبدیل شد؟

۱۰ روغن شناخته شده علمی برای عفونت‌های سینوسی
چگونه دردهای سینوسی را درمان کنیم؟

۱۰ روغن شناخته شده علمی برای عفونت‌های سینوسی

خواص تره
مزایا و خواص تره

خواص تره