بارندگی بی‌سابقه در مرکز چین
هزاران نفر در چین آواره شدند

بارندگی بی‌سابقه در مرکز چین

در ژنگژو تصاویر تایید نشده مسافرانی را در یک ایستگاه مترو نشان می‌دهد به طوری که آب تا شانه‌های آن‌ها بالا آمده است.
کد خبر: ۹۶۲۴۴
بازدید : ۲۳۵۱
۳۰ تير ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۷

بارندگی بسیار شدید باعث جاری شدن سیل در بخش‌هایی از مرکز چین شده، مردم را وادار به ترک خانه‌ها کرده، و جاده‌ها و ایستگاه‌های حمل و نقل را زیر آب برده است.

در پی این بارندگی بی سابقه بیش از ده هزار نفر در استان هِنان به پناهگاه‌ها منتقل شده اند. مقام‌ها تایید کرده اند که از زمان شروع سیل حداقل ۱۲ نفر در شهر ژِنگژو جان باخته اند. بیش از ۱۲ شهر دستخوش بارندگی و سیل قرار گرفته اند به طوری که بسیاری از جاده‌ها زیر آب رفته و پرواز‌ها لغو شده است.

استان هنان که ۹۴ میلیون نفر جمعیت دارد شدیدترین هشدار ممکن آب و هوایی - آژیر قرمز - را صادر کرده است. عوامل زیادی در جاری شدن سیل نقش دارند، اما با گرمتر شدن زمین به دلیل تغییر اقلیم بارندگی‌های فوق العاده شدید محتمل‌تر شده است.

تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی نشان دهنده غرق شدن کل خیابان‌ها زیر آب است به طوری که اتومبیل‌ها و سایر وسایل و اشیا شناور شده اند. ژاپن و آلمان هم اخیرا در معرض سیل‌های کم سابقه یا بی سابقه بوده اند و کانادا با اختلاف حدودا پنج درجه سانتیگراد رکورد گرما ثبت کرده است.

همچنین نگرانی‌هایی هست که سدی در این استان بعد از آسیب دیدن در توفان‌های اخیر بشکند. مقام‌ها گفتند ک یک شکاف ۲۰ متری در این سد در شهر لویانگ پدیدار شده است. سربازان در ناحیه مستقر شده اند و ارتش در بیانیه‌ای گفت که سد "هر لحظه ممکن است در هم بشکند. "

در ژنگژو تصاویر تایید نشده مسافرانی را در یک ایستگاه مترو نشان می‌دهد به طوری که آب تا شانه‌های آن‌ها بالا آمده است.
 
استان هنان
استان هنان که ۹۴ میلیون نفر جمعیت دارد بالاترین درجه هشدار آب و هوایی را صادر کرده است

ماموران امداد برخی از مردم را با استفاده از طناب به جایی امن کشانده اند، درحالی که دیگران روی صندلی واگن‌ها ایستاده اند تا سرشان بالای آب بماند. وانگ گویرانگ مدیر ۵۶ ساله رستورانی در این شهر به آسوشیتدپرس گفت: "من تمام عمر در ژنگژو زندگی کرده ام و هرگز بارانی با این شدت ندیده ام. "

میزان بارندگی در سه روز گذشته در این شهر معادل کل بارندگی سالانه این شهر گزارش می‌شود. انتظار می‌رود بارندگی سیل آسا در ۲۴ ساعت آینده در آنجا ادامه پیدا کند.
منبع: بی بی سی
برچسب ها: بارندگی چین
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین