قیمت طلای جهانی، امروز ۱۴۰۰/۰۴/۳۱

قیمت طلای جهانی، امروز ۱۴۰۰/۰۴/۳۱

قیمت هر اونس طلای جهانی امروز ۳۱ تیرماه با کاهش ۰.۳۱ درصد به ۱۷۹۹ دلار و ۲۴ سنت رسید.
کد خبر: ۹۶۲۶۵
بازدید : ۲۶۰۷
۳۱ تير ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۱
فرادید| طلا به کانال ۱۷۰۰ دلار بازگشت. امروز ۳۱ تیرماه قیمت هر اونس طلای جهانی با ۰.۳۱ درصد کاهش نرخ به ۱۷۹۹ دلار و ۲۴ سنت رسید.

قیمت طلا در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی تحت تاثیر تقاضا برای دلار به عنوان دارایی امن در بحبوحه شیوع کرونای دلتا، کاهش پیدا کرد.

به گزارش فرادید؛ کایل رودا تحلیلگر بازار طلا در موسسه آی جی مارکت گفت: «هرچند بازار طلا محل امن سرمایه گذاری محسوب می‌شود، اما زمانی که نگرانی‌های واقعی در مورد چشم انداز رشد وجود دارد، دلار آمریکا معمولا جذابیت بیشتری پیدا می‌کند.»

دلار آمریکا در برابر سبدی از ارز‌های رقیب ۰.۱ درصد رشد کرد و نزدیک به بالاترین رکورد خود در سه ماه و نیم گذشته ایستاد و طلا را برای خریداران غیرآمریکایی گرانتر کرد. بازده اوراق خزانه ۱۰ ساله آمریکا از پایینترین رکورد پنج ماهه بهبود یافت.

جفری هالی، تحلیلگر ارشد بازار گفت سرمایه گذاران آسیایی با توجه به اینکه بازار‌های سهام محلی نشانه جدی از بهبودی ندارند، هنوز در حال خرید طلا هستند. واضح است که بازار‌ها اکنون به دلیل گسترش کرونا در آسیا، پوزیشن‌ها را با قیمت‌های پایین تری باز میکنند.

بازار‌های سهام آسیایی پس از افت شدیدی که در دو روز معامله گذشته به دلیل نگرانی‌ها نسبت به تاثیر شیوع پرسرعت کرونای دلتا شدند، در معاملات روز چهارشنبه صعود کردند.

بر اساس گزارش رویترز، توجه سرمایه گذاران اکنون به نشست سیاست پولی روز پنج شنبه بانک مرکزی اروپا معطوف شده که به دنبال ترسیم مسیر سیاست پولی جدیدی در بحبوحه نگرانی‌های فزاینده از موج سوم شیوع ویروس کرونا است.

وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز پیش بینی کرد اونس طلا ممکن است حمایت در سطح ۱۸۰۵ دلار را شکسته و به سمت محدوده ۱۷۹۵ تا ۱۸۰۰ دلار عقب نشینی کند.
 
قیمت لحظه ای طلا در بازار جهانی
برچسب ها: قیمت طلا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین