آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۱۴۰۰/۰۵/۰۴

آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۱۴۰۰/۰۵/۰۴

وزارت بهداشت، آمار فوتی‌های کرونا را برای امروز ۴ مردادماه ۳۲۲ نفر اعلام کرد.
کد خبر: ۹۶۴۳۰
بازدید : ۱۴۶۵
۰۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۹
فرادید| بر اساس آمار، فوتی‌های کرونا امروز ۴ مردادماه ۳۲۲ نفر اعلام شد و به این ترتیب مجموع جان باختگان این بیماری در ایران به ۸۹ هزار و ۱۲۲ نفر رسید.

از دیروز تا امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۳۱ هزار و ۸۱۴ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که سه هزار و ۵۶۶ نفر از آن‌ها بستری شدند.

به گزارش فرادید؛ مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به سه میلیون و ۷۲۳ هزار و ۲۴۶ نفر رسید که خوشبختانه تا کنون سه میلیون و ۲۷۴ هزار و ۳۴۶ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند.

چهار هزار و ۹۸۲ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند. تا کنون ۲۵ میلیون و ۶۰۱ هزار و ۲۲۴ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است. در حال حاضر ۲۳۲ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۱۱۷ شهر در وضعیت نارنجی، ۹۹ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.

بنابر اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، تا کنون ۸ میلیون و ۱۴۱ هزار و ۸۵۲ نفر دُز اول واکسن کرونا و دو میلیون و ۴۲۶ هزار و ۶۹۷ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۱۰ میلیون و ۵۶۸ هزار و ۵۴۹ دُز رسید.

وزارت بهداشت همچنین تاکید کرده است که افراد واجد شرایط برای تزریق واکسن حتما در سامانه salamat.gov.ir ثبت نام و پس از دریافت پیامک نوبت دهی، به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند.

آمار جهانی کرونا

طبق آخرین آمار‌های جهانی ابتلاء به ویروس کرونا، طی ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ۴۲۷ هزار و ۹۴۸ نفری تعداد مبتلایان به این ویروس تاکنون به ۱۹۴ میلیون و ۸۰۲ هزار و ۷۷ نفر رسیده است.

فوتی‌های ناشی از کرونا در جهان با رشد شش هزار و ۸۶۸ نفری در یک روز به تعداد چهار میلیون و ۱۷۴ هزار و ۸۷۶ نفر رسیده است. آمار بهبود یافتگان نیز به ۱۷۶ میلیون و ۷۵۰ هزار و ۶۹۴ نفر رسیده است.

آمار ۱۰ کشور اول فوتی‌های ناشی از کرونا به شرح زیر است؛ اعداد داخل پرانتز تعداد فوتی‌های جدید هر کشور است.

۱. آمریکا ۶۲۶ هزار و ۱۶۲ نفر (۴۹ نفر)

۲. برزیل ۵۴۹ هزار و ۹۰۰ نفر (۴۹۹ نفر)

۳. هند ۴۲۰ هزار و ۹۹۶ نفر (۴۱۱ نفر)

۴. مکزیک ۲۳۸ هزار و ۳۱۶ نفر (۴۱۱ نفر)

۵. پرو ۱۹۵ هزار و ۸۹۰ نفر (۹۵ نفر)

۶. روسیه ۱۵۳ هزار و ۸۷۴ نفر (۷۷۹ نفر)

۷. بریتانیا ۱۲۹ هزار و ۴۴ نفر (۶۴ نفر)

۸. ایتالیا ۱۲۷ هزار و ۹۴۵ نفر (۶ نفر)

۹. کلمبیا ۱۱۸ هزار و ۸۶۸ نفر (۳۵۲ نفر)

۱۰-. فرانسه ۱۱۱ هزار و ۶۲۲ نفر (۶ نفر)
برچسب ها: آمار کرونا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین