قیمت طلای جهانی، امروز ۱۴۰۰/۰۵/۰۵

قیمت طلای جهانی، امروز ۱۴۰۰/۰۵/۰۵

امروز ۵ مردادماه، قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار تا لحظه تنظیم گزارش به ۱۷۹۵ دلار و ۸۹ سنت رسید.
کد خبر: ۹۶۴۴۳
بازدید : ۸۶۶
۰۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۶:۵۵
فرادید| طلا در بازار جهانی با افت قیمت روبه رو شد و به کانال ۱۷۰۰ بازگشت. قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار امروز ۵ مردادماه با کاهش ۰.۰۸ درصد به ۱۷۹۵ دلار و ۸۹ سنت رسید.

قیمت جهانی طلا در معاملات دیروز، دوشنبه، تحت تأثیر نوسان ارزش دلار در آستانه اجلاس فدرال‌رزرو رشد کرد.

به گفته استفن اینس، از شرکت مدیریت دارایی اس پی آی، هیچ ضمانتی وجود ندارد که از شر کووید ۱۹ خلاص شویم و این امر همچنان تقاضا برای خرید طلا به عنوان دارایی امن را حفظ می‌کند، زیرا بانک‌های مرکزی احتمالا سیاست پولی انبساطی را ادامه می‌دهند.
 
با این حال اینس پیش بینی کرد: سرمایه گذاران بعید است به شکل گسترده به بازار طلا برگردند مگر اینکه وضعیت کووید ۱۹ به میزان قابل توجهی وخامت پیدا کند.

به گزارش فرادید؛ در حالی که انتظار نمی‌رود هیچ سیاست‌گذاری مهمی در اجلاس امروز سه شنبه و چهارشنبه فدرال‌رزرو اتفاق بیافتد، سرمایه‌گذاران منتظرند سرنخ‌هایی در مورد این به دست آوردند که بانک مرکزی آمریکا از چه زمان سیاست‌گذاری تسهیلی خود را عوض خواهد کرد.

کارلو آلبرتو دی کازا، تحلیلگر بازار در Kinesis گفت: هر رفتار داویش از جروم پاول و تیمش از نظر قیمت طلا، مثبت تلقی می‌شود. بانک OCBC در یادداشتی اعلام کرد طلا احتمالا همچنان تحت تاثیر بازده اوراق خزانه و دلار آمریکا قرار خواهد داشت و انتظار می‌رود برای مدتی به تحکیم در محدوده‌ای که قرار دارد، ادامه دهد.

جیووانی استاونووو، تحلیلگر UBS گفت، طلا با احساس ریسک گریزی بازار پشتیبانی میشود. بازار‌های سهام در حال سقوط هستند و دلار نیز کمی ضعیف‌تر شده است. چون دارایی‌های دیگر در حال سقوط هستند، بازار از معاملات طلا به عنوان یک هجینگ استفاده میکند و سپس به محض تغییر این روند، نقد میشوند، استاونوو گفت، فعلا این فلز به عنوان یک ترید کوتاه مدت تلقی می‌شود تا یک فرصت خوب برای معاملات طولانی‌تر پیش آید.
 
قیمت لحظه ای فلزات گرانبها در بازار
 
برچسب ها: قیمت طلا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین