آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۱۴۰۰/۰۵/۱۸

آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۱۴۰۰/۰۵/۱۸

بر اساس آمار، فوتی‌های کرونا امروز ۱۸ مردادماه ۵۸۸ نفر اعلام شد.
کد خبر: ۹۶۹۷۶
بازدید : ۱۱۰۹۳
۱۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۴

فرادید| وزارت بهداشت، آمار فوتی‌های کرونا امروز ۱۸ مردادماه را ۵۸۸ نفر اعلام کرد و به این ترتیب مجموع جان باختگان این بیماری در ایران به ۹۴ هزار و ۶۰۳ نفر رسید.

از دیروز تا امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۴۰ هزار و ۸۰۸ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۵ هزار و ۸۱ نفر از آن‌ها بستری شدند.

مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۴ میلیون و ۱۹۹ هزار و ۵۳۷ نفر رسید که خوشبختانه تا کنون سه میلیون ۵۶۵ هزار و ۵۷۵ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند. ۶هزار و ۵۶۱ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند.

به گزارش فرادید؛ تا کنون ۲۶ میلیون و ۵۸۶ هزار و ۸۰۵ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است. در حال حاضر ۳۳۶ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۸۴ شهر در وضعیت نارنجی، ۲۸ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.

بنابر اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، تا کنون ۱۳ میلیون و ۲ هزار و ۲۴۵ نفر دُز اول واکسن کرونا و سه میلیون و ۱۴۶ هزار و ۱۳۰ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۱۶ میلیون و ۱۴۸ هزار و ۳۷۵ دُز رسید.

افراد واجد شرایط برای تزریق واکسن حتما در سامانه salamat.gov.ir ثبت نام کنند.
آمار جهانی کروناطبق آخرین آمار‌های جهانی ابتلاء به ویروس کرونا، طی ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ٤٧٢ هزار و ٤١٨ نفری تعداد مبتلایان به این ویروس تاکنون به ٢٠٣ میلیون و ٤٤٦ هزار و ٢٦٨ نفر رسیده است.

فوتی‌های ناشی از کرونا در جهان با رشد ٨ هزار و ٤٦٠ نفری در یک روز به تعداد چهار میلیون و ٣٠٧ هزار و ١٦٢ نفر رسیده است. آمار بهبود یافتگان نیز به ١٨٢ میلیون و ٧١٥ هزار و ٤٥٨ نفر رسیده است.
آمار ۱۰ کشور اول فوتی‌های ناشی از کرونا به شرح زیر است؛ اعداد داخل پرانتز تعداد فوتی‌های جدید هر کشور است.

۱. آمریکا ۶۳۲ هزار و ٩٨٧ نفر (٣٢٠ نفر)

۲. برزیل ٤٢٧ هزار و٨٩٢ نفر (٩٩٠ نفر)

۳. هند ٥٦٣ هزار و ٩٢ نفر (۶۱۶ نفر)

۴. مکزیک ۲۴۳ هزار و ٧٣٣ نفر (٥٦٨ نفر)

۵. پرو ١٩٦ هزار و ٨٧٣ نفر (۷۵ نفر)

۶. روسیه ١٦٤ هزار و ٩٨ نفر (٧٩٣ نفر)

۷. بریتانیا ١٣٠ هزار و ٢٨١ نفر (١٠٣ نفر)

۸. ایتالیا ١٢٨ هزار و ٢٠٩ نفر (٢٢ نفر)

۹. کلمبیا ١٢٢ هزار و ٢٧٧ نفر (١٩٠ نفر)

۱۰. فرانسه ١١٢ هزار و ١٩٠ نفر (٣٢ نفر)

برچسب ها: آمار کرونا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین