آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۱۴۰۰/۰۵/۲۳

آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۱۴۰۰/۰۵/۲۳

وزارت بهداشت، آمار فوتی‌های کرونا امروز ۲۳ مردادماه را ۴۶۶ را اعلام کرد.
کد خبر: ۹۷۱۹۷
بازدید : ۳۳۴۴
۲۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۶
فرادید| بر اساس آمار، فوتی‌های کرونا امروز ۲۳ مردادماه ۴۶۶ نفر اعلام شد و به این ترتیب مجموع جان باختگان این بیماری در ایران به ۹۷ هزار و ۲۰۸ نفر رسید.

از دیروز تا امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۲۹ هزار و ۷۰۰ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۴ هزار و ۱۵۴ نفر از آن‌ها بستری شدند.

به گزارش فرادید؛ مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۴ میلیون و ۳۸۹ هزار و ۸۵ نفر رسید که خوشبختانه تا کنون سه میلیون ۷۰۰ هزار و ۸۲۸ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند.

۷ هزار و ۲۵۲ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند. تا کنون ۲۷ میلیون و ۷۸ هزار و ۲۶۱ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است. در حال حاضر ۳۵۹ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۵۹ شهر در وضعیت نارنجی، ۳۰ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.

بر اساس اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، تا کنون ۱۴ میلیون و ۷۶۷ هزار و ۵۹۸ نفر دُز اول واکسن کرونا و سه میلیون و ۸۱۳ هزار و ۶۲۸ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۱۸ میلیون و ۵۸۱ هزار و ۲۲۶ دُز رسید.

افراد واجد شرایط برای تزریق واکسن حتما در سامانه salamat.gov.ir ثبت نام کنند.

آمار جهانی کرونا

طبق آخرین آمار‌های جهانی ابتلاء به ویروس کرونا، طی ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ۷۲۱ هزار و ۳۹۶ نفری تعداد مبتلایان به این ویروس تاکنون به ۲۰۶ میلیون و ٩١٠ هزار و ٤٦٨ نفر رسیده است.

فوتی‌های ناشی از کرونا در جهان با رشد ۱۰ هزار و ۱۵۵ نفری در یک روز به تعداد چهار میلیون و ۳۵۷ هزار و ۴۲۷ نفر رسیده است. آمار بهبود یافتگان نیز به ۱۸۵ میلیون و ۵۳۵ هزار و ۸۳۹ نفر رسیده است.

آمار ۱۰ کشور اول فوتی‌های ناشی از کرونا به شرح زیر است؛ اعداد داخل پرانتز تعداد فوتی‌های جدید هر کشور است.

۱. آمریکا ۶۳۷ هزار و ۱۶۱ نفر (۷۶۹ نفر)

۲. برزیل ۵۶۷ هزار و ۹۱۴ نفر (۹۲۶ نفر)

۳. هند ۴۳۰ هزار و ۷۶۲ نفر (۴۷۷ نفر)

۴. مکزیک ۲۴۶ هزار و ۸۱۱ نفر (۶۰۸ نفر)

۵. پرو ۱۹۷ هزار و ۱۰۲ نفر (۷۰ نفر)

۶. روسیه ۱۶۸ هزار و ۸۶۴ نفر (۸۱۵ نفر)

۷. بریتانیا ١٣٠ هزار و ۸۰۱ نفر (۱۰۰ نفر)

۸. ایتالیا ١٢٨ هزار و ۲۷۳ نفر (۳۱ نفر)

۹. کلمبیا ١٢٢ هزار و ۷۶۸ نفر (۱۶۷ نفر)

۱۰. فرانسه ١١٢ هزار و ۳۵۶ نفر (۶۸ نفر)
برچسب ها: آمار کرونا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین