آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۱۴۰۰/۰۵/۲۴

آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۱۴۰۰/۰۵/۲۴

بر اساس آمار، فوتی‌های کرونا امروز ۲۴ مردادماه ۶۲۰ نفر اعلام شد.
کد خبر: ۹۷۲۴۸
بازدید : ۳۰۴۷
۲۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۴
فرادید| وزارت بهداشت، آمار فوتی‌های کرونا امروز ۲۴ مردادماه را ۶۲۰ نفر اعلام کرد و به این ترتیب مجموع جان باختگان این بیماری در ایران به ۹۷ هزار و ۸۲۸ نفر رسید.

از دیروز تا امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۳۶ هزار و ۷۳۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۴ هزار و ۲۷۲ نفر از آن‌ها بستری شدند.

به گزارش فرادید؛ مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۴ میلیون و ۴۲۵ هزار و ۸۲۱ نفر رسید که خوشبختانه تا کنون سه میلیون ۷۲۸ هزار و ۹۴۰ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند.

۷ هزار و ۳۲۳ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند. تا کنون ۲۷ میلیون و ۱۷۷ هزار و ۵۶۵ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است. در حال حاضر ۳۵۹ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۵۹ شهر در وضعیت نارنجی، ۳۰ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.

بنابر اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، تا کنون ۱۵ میلیون و ۹۶ هزار و ۱۴۲ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۴ میلیون و ۷۰ هزار و ۴۸۴ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۱۹ میلیون و ۱۶۶ هزار و ۶۲۶ دُز رسید؛ بنابراین در شبانه روز گذشته بیش از ۵۸۵ هزار دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.

افراد واجد شرایط برای تزریق واکسن حتما در سامانه salamat.gov.ir ثبت نام کنند.

آمار جهانی کرونا

طبق آخرین آمار‌های جهانی ابتلاء به ویروس کرونا، طی ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ٥٦٧ هزار و ٥١٩ نفری تعداد مبتلایان به این ویروس تاکنون به ٢٠٧ میلیون و ٥٢٥ هزار و ٩٦٨ نفر رسیده است.

فوتی‌های ناشی از کرونا در جهان با رشد ٨ هزار و ٧١١ نفری در یک روز به تعداد چهار میلیون و ٣٦٦ هزار و ١٦١ نفر رسیده است. آمار بهبود یافتگان نیز به ۱۸۵ میلیون و ٩٧٤ هزار و ٧٥٤ نفر رسیده است.

آمار ۱۰ کشور اول فوتی‌های ناشی از کرونا به شرح زیر است؛ اعداد داخل پرانتز تعداد فوتی‌های جدید هر کشور است.

۱. آمریکا ۶۳۷ هزار و ۱۶۱ نفر (٢٥٨ نفر)

۲. برزیل ۵۶۷ هزار و ۹۱۴ نفر (٩١٩ نفر)

۳. هند ۴۳۰ هزار و ۷۶۲ نفر (٤٩١ نفر)

۴. مکزیک ۲۴۶ هزار و ۸۱۱ نفر (٦٠٣ نفر)

۵. پرو ۱۹۷ هزار و ۱۰۲ نفر (٦١ نفر)

۶. روسیه ۱۶۸ هزار و ۸۶۴ نفر (٨١٩ نفر)

۷. بریتانیا ١٣٠ هزار و ۸۰۱ نفر (٩٣ نفر)

۸. ایتالیا ١٢٨ هزار و ۲۷۳ نفر (٣٤ نفر)

۹. کلمبیا ١٢٢ هزار و ۷۶۸ نفر (١٣٥ نفر)

۱۰. فرانسه ١١٢ هزار و ۳۵۶ نفر (٥١ نفر)
برچسب ها: آمار کرونا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین