آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۱۴۰۰/۰۵/۳۱

آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۱۴۰۰/۰۵/۳۱

بر اساس آمار، فوتی‌های کرونا امروز ۳۱ مردادماه ۶۸۴ نفر اعلام شد.
کد خبر: ۹۷۴۹۴
بازدید : ۱۹۸۸
۳۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۸
فرادید| وزارت بهداشت، آمار فوتی‌های کرونا امروز ۳۱ مردادماه را ۶۸۴ نفر اعلام کرد و به این ترتیب مجموع جان باختگان این بیماری در ایران به ۱۰۲ هزار و ۳۸ نفر رسید.

از دیروز تا امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۳۶ هزار و ۴۱۹ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۵ هزار و ۷ نفر از آن‌ها بستری شدند.

به گزارش فرادید؛ مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۴ میلیون و ۶۷۷ هزار و ۱۱۴ نفر رسید که خوشبختانه تا کنون سه میلیون ۹۳۲ هزار و ۴۷۲ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند.

۷ هزار و ۶۶۲ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند. تا کنون ۲۷ میلیون و ۸۵۵ هزار و ۴۷۰ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است. در حال حاضر ۳۵۹ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۵۹ شهر در وضعیت نارنجی، ۳۰ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.

بنا بر اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، تا کنون ۱۶ میلیون و ۷۱۷ هزار و ۶۸۱ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۵ میلیون و ۸۳۰ هزار و ۶۵۰ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۲۲ میلیون و ۷ هزار و ۵۱۴ دُز رسید.

افراد واجد شرایط برای تزریق واکسن حتما در سامانه salamat.gov.ir ثبت نام کنند.

آمار جهانی کرونا

طبق آخرین آمار‌های جهانی ابتلاء به ویروس کرونا، طی ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ۶۸۵ هزار و ۶۶۷ نفری تعداد مبتلایان به این ویروس تاکنون به ۲۱۱ میلیون و ۵۱۱ هزار و ۵۶۱ نفر رسیده است.

فوتی‌های ناشی از کرونا در جهان با رشد ١٠ هزار و ۲۷۹ نفری در یک روز به تعداد چهار میلیون و ٤١٦ هزار و ٤٩٢ نفر رسیده است. آمار بهبود یافتگان نیز به ۱۸۹ میلیون و ۲۵۹ هزار و ۲۵ نفر رسیده است.
 
آمار ۱۰ کشور اول فوتی‌های ناشی از کرونا به شرح زیر است؛ اعداد داخل پرانتز تعداد فوتی‌های جدید هر کشور است.

۱. آمریکا ۶۴۴ هزار و ۲۸۱ نفر (۹۸۹ نفر)

۲. برزیل ۵۷۳ هزار و ۶۵۸ نفر (۹۲۵ نفر)

۳. هند ۴۳۳ هزار و ۹۹۸ نفر (۳۷۶ نفر)

۴. مکزیک ۲۵۱ هزار و ۳۱۹ نفر (۸۵۰ نفر)

۵. پرو ۱۹۷ هزار و ۷۵۲ نفر (۳۶ نفر)

۶. روسیه ۱۷۴ هزار و ۴۸۵ نفر (٧٩١ نفر)

۷. بریتانیا ١٣٠ هزار و ۹۵۳ نفر (١١٣ نفر)

۸. ایتالیا ١٢٨ هزار و ۲۷۳ نفر (٥٥ نفر)

۹. کلمبیا ۱۲۳ هزار و ۴۵۹ نفر (١٢٠ نفر)

۱۰. اندونزی ۱۱۸ هزار و ۸۳۶ نفر (٩٩٨ نفر)
برچسب ها: آمار کرونا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین