آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۱۴۰۰/۰۶/۰۱

آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۱۴۰۰/۰۶/۰۱

وزارت بهداشت، آمار فوتی‌های کرونا امروز اول شهریور ماه را ۶۱۰ نفر اعلام کرد.
کد خبر: ۹۷۵۵۵
بازدید : ۱۷۶۷
۰۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۹
فرادید| بر اساس آمار، فوتی‌های کرونا امروز ۱ شهریور ماه ۶۱۰ نفر اعلام شد و به این ترتیب مجموع جان باختگان این بیماری در ایران به ۱۰۲ هزار و ۶۴۸ نفر رسید.

از دیروز تا امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۳۸ هزار و ۶۵۷ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۵ هزار و ۱۰۸ نفر از آن‌ها بستری شدند.

به گزارش فرادید؛ مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۴ میلیون و ۷۱۵ هزار و ۷۷۱ نفر رسید که خوشبختانه تا کنون سه میلیون ۹۶۱ هزار و ۲۴ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند.

۷ هزار و ۶۹۵ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند. تا کنون ۲۷ میلیون و ۹۷۴ هزار و ۹۴۹ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است. در حال حاضر ۳۵۹ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۵۹ شهر در وضعیت نارنجی، ۳۰ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.

بنابر اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، تا کنون ۱۶ میلیون و ۹۸۶ هزار و ۸۸۲ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۶ میلیون و ۱۵۰ هزار و ۸۱۷ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۲۳ میلیون و ۱۳۷ هزار و ۶۹۹ دُز رسید.

افراد واجد شرایط برای تزریق واکسن حتما در سامانه salamat.gov.ir ثبت نام کنند.

آمار جهانی کرونا

طبق آخرین آمار‌های جهانی ابتلاء به ویروس کرونا، طی ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ٥٥٩ هزار و ٤٨٧ نفری تعداد مبتلایان به این ویروس تاکنون به ٢١٢ میلیون و ١٠٣ هزار و ٧٤ نفر رسیده است.

فوتی‌های ناشی از کرونا در جهان با رشد ٨ هزار و ٧٧٠ نفری در یک روز به تعداد چهار میلیون و ٤٤٣ هزار و ٨٠ نفر رسیده است. آمار بهبود یافتگان نیز به ١٩٠ میلیون و ١١٨ هزار و ٣٣٦ نفر رسیده است.

آمار ۱۰ کشور اول فوتی‌های ناشی از کرونا به شرح زیر است؛ اعداد داخل پرانتز تعداد فوتی‌های جدید هر کشور است.

۱. آمریکا ٦٤٤ هزار و ٨٩٥ نفر (٥٢١ نفر)

۲. برزیل ٥٧٤ هزار و ٢٤٣ نفر (٥٨٥ نفر)

۳. هند ٤٣٤ هزار و ٣٩٩ نفر (٤٠١ نفر)

۴. مکزیک ٢٥٢ هزار و ١٤٣ نفر (٧٦١ نفر)

۵. پرو ۱۹۷ هزار و ٨١٨ نفر (٦٦ نفر)

۶. روسیه ١٧٥ هزار و ٢٨٢ نفر (٧٩٧ نفر)

۷. بریتانیا ١٣١ هزار و ٥٩١ نفر (١٠٤ نفر)

۸. ایتالیا ١٢٨ هزار و ٧٢٨ نفر (٤٥ نفر)

۹. کلمبیا ١٢٥ هزار و ٣٤٢ نفر (١١٣ نفر)

۱۰. اندونزی ١٢٤ هزار و ١٢١ نفر (٩٩٨ نفر)
برچسب ها: آمار کرونا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین