اینفوگرافی/ نوشیدن آب در عملکرد مغز چه تأثیری دارد؟

اینفوگرافی/ نوشیدن آب در عملکرد مغز چه تأثیری دارد؟

ممکن است برای شما عجیب باشد که نوشیدن آب کافی با بهبود سلامت روان ارتباط مستقیم دارد. همان‌طور که شنیدن صدای آب منجر به بهبود خلق وخوی می‌شود، نوشیدن آب نیز با کاهش و دفع سموم از بدن، و از بین رفتن سلول‌های مرده منجر به سلامت روان می‌شود. نوشیدن آب کافی همچنین باعث تعادل فرایند‌های شیمیایی می‌شود که علت راه‌اندازی مجدد ذهنی هستند.
کد خبر: ۹۷۵۶۴
بازدید : ۱۴۸۴
۰۲ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۶
فرادید| کافی است مطمئن شوید آنقدر آب نوشیده‌اید که بدنتان هیدراته است و کم‌آبی بدن به کلیه‌ها، کبد و یا حتی قلبتان آسیب نمی‌زند. البته ناگفته نماند که ارتباطی قوی بین نوشیدن آب و حفظ سلامت مغز نیز وجود دارد، چون مغز شما بیشترین نیاز به انرژی را دارد.

بهترین راه برای هیدراته ماندن، نوشیدن جرعه‌های کوچک آب در هر ساعت است. با این کار شما می‌توانید شاهد ۵ اتفاق شگفت‌انگیز در بدن باشید:

بهبود عملکرد مغز: توازن دقیق میان آب و عناصر دیگر بدن، برای بهبود عملکرد مغز ضروری است. نکته‌ای که باید به آن آگاهی داشته باشید، نوشیدن آب بلافاصله بعد از بیدار شدن از خواب است، چون در این زمان سلول‌های مغز نیاز به هیدراتاسیون دارند.

شما ۷ تا ۹ ساعت را صرف خوابیدن می‌کنید و حتی اگر عرق نکنید، باز هم بدن تان مقادیری آب از دست می‌دهد. در واقع تنفس در خواب منجر به کاهش رطوبت بدن می‌شود. بعد از بیدار شدن از خواب آب و یا میوه‌های آبدار را برای جلوگیری از کم آبی بدن انتخاب کنید.

افزایش تمرکز: کم‌آبی شدید بدن خود را با سرگیجه یا خشکی شدید پوست نشان می‌دهد و البته یک عارضه دیگر هم دارد و آن از دست دادن چابکی حافظه است.
اینفوگرافی/ نوشیدن آب در عملکرد مغز چه تأثیری دارد؟
در این زمان مغز شما به سرعت به محرک‌ها پاسخ نمی‌دهد. در این زمان نوشیدن قهوه یا چای شاید تا حدی کمک‌کننده باشد، ولی شما نمی‌توانید تمام روز از این نوشیدنی‌ها استفاده کنید. شما نیاز به نوشیدن جرعه‌های آب هر ۴۵ دقیقه یکبار دارید تا بتوانید به افزایش تمرکزتان کمک کنید.

بهبود خلق و خوی: ممکن است برای شما عجیب باشد که نوشیدن آب کافی با بهبود سلامت روان ارتباط مستقیم دارد. همان‌طور که شنیدن صدای آب منجر به بهبود خلق وخوی می‌شود، نوشیدن آب نیز با کاهش و دفع سموم از بدن، و از بین رفتن سلول‌های مرده منجر به سلامت روان می‌شود. نوشیدن آب کافی همچنین باعث تعادل فرایند‌های شیمیایی می‌شود که علت راه‌اندازی مجدد ذهنی هستند.

بهبود کیفیت خواب: حتی اگر فقط نیم لیوان آب، قبل از رفتن به رختخواب بنوشید، به کیفیت خواب شبانه خود کمک زیادی کرده اید. آب جریان خون به مغز را افزایش می‌دهد و منجر به افزایش اکسیژن‌رسانی به مغز می‌شود.

بهبود حافظه: کم‌آبی منجر به عدم تعادل هموستاتیک و به عبارت دیگر شروع یک سری از اختلالات در بدن می‌شود؛ از جمله کاهش حافظه؛ بنابراین برای فعال نگه داشتن حافظه خود نیاز به نوشیدن حداقل ۸ لیوان آب در روز دارید. زمانی که بدنتان دچار کمبود آب می‌شود، نمی‌توانید درست فکر کنید ضمن این‌که دچار سردرد نیز می‌شوید.
برچسب ها: نوشیدن آب
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین