آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۱۴۰۰/۰۶/۰۳

آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۱۴۰۰/۰۶/۰۳

بر اساس آمار، فوتی‌های کرونا امروز ۳ شهریور ماه ۶۶۵ نفر اعلام شد.
کد خبر: ۹۷۶۶۴
بازدید : ۳۲۳۳
۰۳ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۷
فرادید| وزارت بهداشت، آمار فوتی‌های کرونا امروز ۳ شهریور ماه را ۶۶۵ نفر اعلام کرد و به این ترتیب مجموع جان باختگان این بیماری در ایران به ۱۰۴ هزار و ۲۲ نفر رسید.

از دیروز تا امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۳۹ هزار و ۹۸۳ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۴ هزار و ۸۷۱ نفر از آن‌ها بستری شدند.

به گزارش فرادید؛ مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۴ میلیون و ۷۹۶ هزار و ۳۷۷ نفر رسید که خوشبختانه تا کنون ۴ میلیون ۲۰ هزار و ۸۴۴ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند.

۷ هزار و ۷۵۵ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند. تا کنون ۲۸ میلیون و ۲۱۳ هزار و ۲۲۹ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است. در حال حاضر ۳۵۹ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۵۹ شهر در وضعیت نارنجی، ۳۰ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.

بنابر اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، ا کنون ۱۷ میلیون و ۵۷۳ هزار و ۷۸۵ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۶ میلیون و ۹۰۰ هزار و ۸۳۴ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۲۴ میلیون و ۴۷۴ هزار و ۶۱۹ دُز رسید.

افراد واجد شرایط برای تزریق واکسن حتما در سامانه salamat.gov.ir ثبت نام کنند.

آمار جهانی کرونا

طبق آخرین آمار‌های جهانی ابتلاء به ویروس کرونا، طی ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ٦٥٦ هزار و ٥٤٧ نفری تعداد مبتلایان به این ویروس تاکنون به ٢١٤ میلیون و ١٢٣ هزار و ٦٠ نفر رسیده است.

فوتی‌های ناشی از کرونا در جهان با رشد ١٠ هزار و ٤٦٢ نفری در یک روز به تعداد چهار میلیون و ٤٦٣ هزار و ٩٩٠ نفر رسیده است. آمار بهبود یافتگان نیز به ١٩١ میلیون و ٤٣٨ هزار و ٤٧٠ نفر رسیده است.

آمار ۱۰ کشور اول فوتی‌های ناشی از کرونا به شرح زیر است؛ اعداد داخل پرانتز تعداد فوتی‌های جدید هر کشور است.

۱. آمریکا ۶۴۶ هزار و ۶۶۷ نفر (٩٨٢ نفر)

۲. برزیل ٥٧٤ هزار و ۴۹۹ نفر (٨٨٥ نفر)

۳. هند ٤٣٤ هزار و ٣٩٩ نفر (٧٣٧ نفر)

۴. مکزیک ۲۵۳ هزار و ۱۵۱ نفر (٣٧١ نفر)

۵. پرو ۱۹۷ هزار و ٨١٨ نفر (٢٣ نفر)

۶. روسیه ١٧٥ هزار و ٢٨٢ نفر (٧٩٤ نفر)

۷. بریتانیا ١٣١ هزار و ٥٩١ نفر (١٧٤ نفر)

۸. ایتالیا ١٢٨ هزار و ٧٢٨ نفر (٦٠ نفر)

۹. کلمبیا ١٢٥ هزار و ٣٤٢ نفر (٧٣ نفر)

۱۰. اندونزی ١٢٤ هزار و ١٢١ نفر (٩٩٦ نفر)
برچسب ها: آمار کرونا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین