ماجرای ممنوع‌الکاری فاطمه صداقتی بعد از گفتگوی جنجالی

ماجرای ممنوع‌الکاری فاطمه صداقتی بعد از گفتگوی جنجالی

پس از پخش گفتگوی جنجالی فاطمه صداقتی و حسینعلی شهریاری، تا یک هفته خبری از اجرای صداقتی در برنامه رادیو جوان نشد. همین موضوع باعث شد تا گمانه زنی‌ها درباره ممنوع الکاری و توبیخ شدن او آغاز شود.
کد خبر: ۹۷۷۰۳
بازدید : ۱۳۰۹۶
۰۴ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۷
فرادید| روز گذشته محمدرضا یزدانپرست، روزنامه‌نگار و مجری تلویزیون از ممنوع‌الکاری فاطمه صداقتی، مجری رادیو جوان، به خاطر مصاحبه اخیرش با نماینده مجلس خبر داد. اما پس از گذشت چندساعت، این خبر توسط مدیر شبکه رادیویی جوان و مدیر روابط عمومی معاونت صدا، تکذیب شد.

به گزارش فرادید؛ یزدانپرست طی یک یادداشت در توئیتر نوشت: «فاطمه صداقتی، مجری باسابقه رادیو، به‌ دلیل مصاحبه با حسینعلی شهریاری، رئیس کمیسیون بهداشت مجلس، درباره واکسن، فعلا ممنوع‌الکار و توبیخ شده و آنتن هر دو برنامه «جوان ایرانی سلام و خط آزاد» رادیو جوان را از او گرفته‌اند» 

او در ادامه افزود: «هزینه پرسش صریح از یک مسئول آنهم درباره جان ایرانیان، این است؟!»
ماجرای ممنوع الکاری مجری رادیو بابت گفتگوی انتقادی‌اش با نماینده مجلسواکنش این مجری تلویزیون باعث شد تا دیگر کاربران هم به دفاع از صداقتی پرداخته و خواستار بازگشت او به رادیو شوند.  

در این میان برخی از رسانه‌ها هم به انتقاد از نوع سوالات مجری رادیو جوان با رییس کمیسیون بهداشت مجلس پرداختند.

مشرق نوشت: «مجری تلاش کرده است با سخنان غیرواقع و با ادبیاتی کاملا مشابه رسانه‌های ضدانقلاب مصاحبه شونده را عصبی و وادار به اعتراف علیه تولید واکسن ایرانی کند.»

خبرگزاری تسنیم هم مدعی شده که مصاحبه مجری رادیو جوان با رئیس کمیسیون بهداشت به تیتر اصلی رسانه‌های ضدانقلاب هم تبدیل شده است.

ماجرای ممنوع الکاری مجری رادیو بابت گفتگوی انتقادی‌اش با نماینده مجلسماجرای مصاحبه جنجالی

۲۶ مرداد ماه بود که یک گفتگوی تلفنی بین مجری برنامه رادیو جوان و حسینعلی شهریاری، ریس کمیسیون بهداشت مجلس برقرار شد.

فاطمه صداقتی، مجری این برنامه پرسش‌های خود را با لحنی صریح و تند مطرح کرده و از نماینده مجلس می‌خواهد تا فقط با بله یا خیر به او جواب دهد.
 
سوال اول: شما از سرنوشت ۷ واکسن ایرانی کاملا مطلع هستید؟

پاسخ شهریاری به این سوال بله بود.

سوال دوم: آیا ما به هوای اینکه در داخل واکسن تولید کنیم در خرید واکسن خارجی تاخیر داشتیم؟

پاسخ مجددا بله بود.

سوال سوم: آیا وزیر بهداشت می‌دانستند که درباره تولید واکسن وعده دروغ می‌دهند که قرار است چندمیلیون دز واکسن تولید کنند؟

نماینده مجلس در پاسخ به این سوال گفت که نمی‌دانستند که وعده دروغ است، تصور می‌کردند که می‌توانند این کار را انجام دهند، چون نخستین تجربه او و تیمش بود.

رئیس کمیسیون بهداشت مجلس، در ادامه هم به این موضوع اشاره می‌کند که «به خاطر واکسن داخلی در خرید واکسن تاخیر داشتیم و سهل انگاری شد» و مجری پاسخ می‌دهد: «سهل‌انگاری یعنی یک عالم جنازه!»

پس از پخش این گفتگو، تا یک هفته خبری از اجرای صداقتی در برنامه رادیو جوان نشد. به این ترتیب گمانه‌زنی‌ها درباره ممنوع الکاری و توبیخ شدن او آغاز شد.

از همین رو مسئولان صداوسیما به این موضوع واکنش داده و اعلام کردند که موضوع ممنوع‌الکاری و مسائل این چنینی صحت ندارد.  

ماجرای ممنوع الکاری مجری رادیو بابت گفتگوی انتقادی‌اش با نماینده مجلسخبر ممنوعیت فعالیت فاطمه صداقتی کذب بود؟

علیرضا مقصودی مدیر شبکه رادیویی جوان در گفتگو با تسنیم گفته که این هفته خانم صداقتی برنامه نداشتند و این خبرسازی‌ها و بزرگنمایی‌ها دروغین است و اگر نکته‌ای هم باشد در درون سازمان و شبکه، خودمان اعلام می‌کنیم.

او با بیان اینکه: خانم صداقتی ۲۰ سال در رادیو جوان فعالیت کرده و سرمایه اجتماعی این برنامه محسوب می‌شود، تاکید کرد: «اگر اشتباهی هم می‌شود با حفظ ایشان، اشتباه را بررسی می‌کنیم؛ به این معنا هم نیست که اشتباهی می‌شود باید فرد را اخراج کرد.»

به گفته مقصودی موضوع ممنوع‌الکاری و مسائل این چنینی صحت ندارد و خانم صداقتی جوان ایرانی سلام را هفته آینده اجرا می‌کند.

مدیر روابط عمومی معاونت صدا هم در گفتگو با ایسنا، خبر ممنوعیت فعالیت فاطمه صداقتی نادرست خوانده است. سیداحمدرضا صدر گفته که خانم صداقتی ممنوع الکار نیستند و حتی تذکری هم به ایشان داده نشده است.

او می‌گوید: «جایگاه رسانه به ویژه جایگاه رادیو مطالبه‌گری است و ما در برنامه‌های مختلف این پرسش‌گری را از مسئولان داریم؛ چون خود را صدای مردم می‌دانیم. در برنامه‌های صبحگاهی رادیو جوان بار‌ها و بار‌ها خانم صداقتی از مسئولان مختلف همین مطالبه گری را داشته است.»

به گفته مدیر روابط عمومی معاونت صدا، خانم صداقتی خطوط قرمز را به خوبی می‌شناسند و لزومی ندارد به ایشان تذکری داده شود.

صدر به دو برنامه‌ای که توسط این مجری اجرا می‌شود هم اشاره کره و گفته است: «برنامه‌های روتین در رادیو جوان توسط دو گروه اجرا می‌شود. برنامه «جوان ایرانی سلام» این هفته با اجرای پیمان طالبی به روی آنتن رفت و هفته آینده با اجرای فاطمه صداقتی پخش خواهد شد. برنامه عصرگاهی این هفته هم توسط مهدی مفیدی اجرا شد و در هفته آینده مجری آن فاطمه صداقتی خواهد بود.»

بیوگرافی فاطمه صداقتی 

فاطمه صداقتی متولد سال ۱۳۵۵ در شهرستان مرند آذربایجان است. او دارای مدرک کارشناسی ارشد رشته نمایش طراحی صحنه است.

فاطمه صداقتی خواهر حوریه صداقتی دیگر گوینده رادیو است. این دو خواهر سال ۱۳۶۲ که همزمان با تاسیس رادیو جوان بود، وارد رادیو و ساختمان ارگ شدند.  

برنامه‌های چهار راه و جوانی، جوونی به دست فردا، خط آزاد، یک صبح و یک سلام، اینجا شب نیست، جوان ایرانی سلام و برنامه‌های عصرگاهی از جمله برنامه‌های رادیویی این مجری و گوینده است.

از جمله جوایز و افتخارات صداقتی هم می‌توان به مجری برتر رادیو جوان شدن او در نهمین جشنواره بین‌المللی رادیو جوان به خاطر اجرای برنامه «جوانی آزاد» اشاره کرد.

همچنین در سال ۱۳۹۰ به عنوان مجری اختتامیه جشنواره جوانه فعالیت کرده است.
 
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین