استفاده از هوش مصنوعی برای پیش‌بینی شیوع بیماری‌های عفونی

استفاده از هوش مصنوعی برای پیش‌بینی شیوع بیماری‌های عفونی

این فناوری به مقامات بهداشت عمومی اطلاعات ضروری را از پیش می‌دهد. این امر یکی از مهمترین درس‌های همه گیری COVID-۱۹ است؛ اینکه اطلاعات فوری را در اسرع وقت و دقیق ارائه دهید تا دولت و عموم مردم بتوانند تصمیمات آگاهانه و ایمن بگیرند
کد خبر: ۹۷۸۱۵
بازدید : ۱۳۹۷
۰۷ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۱
استفاده از هوش مصنوعی برای پیش‌بینی شیوع بیماری‌های عفونی
 
فرادید| محققان علوم رایانه و داده در دانشگاه کیس وسترن رزرو در حال توسعه یک ابزار هوش مصنوعی (AI) برای سلامت عمومی هستند و تا هنگام مواجهه با شیوع بیماری‌های عفونی تصمیمات آگاهانه تری گرفته شود

به گزارش فرادید؛ بنیاد ملی علوم (NSF) اخیراً مبلغ ۱.۲ میلیون دلار برای حمایت از این پروژه، به رهبری یانفانگ (فانی) یی، تئودور ال و دانا جی شرودر، دانشیار علوم کامپیوتر و داده‌ها در دانشکده مهندسی کیس وسترن رزرو اعطا کرد.

یانفانگ می‌گوید: "این فناوری به مردم کمک می‌کند، زیرا به مقامات بهداشت عمومی اطلاعات ضروری را از پیش می‌دهد. این امر یکی از مهمترین درس‌های همه گیری COVID-۱۹ است؛ اینکه اطلاعات فوری را در اسرع وقت و دقیق ارائه دهید تا دولت و عموم مردم بتوانند تصمیمات آگاهانه و ایمن بگیرند. "

یانفانگ همچنین با محققان Case Western Reserve در زمینه مردم شناسی و اقتصاد همکاری می‌کند. آن‌ها به او کمک می‌کنند تا الگوریتم‌های رایانه‌ای مفصل تری بنویسد که جمعیت شناسی یک جامعه معین و نحوه واکنش مردم به خود شیوع بیماری - و تلاش‌های خاص برای مهار آن را در نظر بگیرد.
 
استفاده از هوش مصنوعی برای پیش‌بینی شیوع بیماری‌های عفونی

این پروژه مربوط به پروژه‌ای است که توسط یانفانگ در آوریل ۲۰۲۰ هدایت شد: یک ابزار ارزیابی ریسک آنلاین که اطلاعات مربوط به مکان را در مورد قرار گرفتن در معرض COVID-۱۹ به موقع تولید می‌کند. این ابزار مجموعه‌ای از اطلاعات را در قالب منسجم تجزیه و تحلیل می‌کند و زمینه‌های احتمالی مشکل سلامتی-و راه حل‌های ممکن-را برای یک جامعه آشکار می‌کند.

پروژه Ye's ۲۰۲۰ به منبع مبتنی بر وب و تلفن همراه برای هر کسی در ایالات متحده که می‌خواهد سطح خطر خود را ارزیابی کند، منجر شد. با این حال، این چارچوب جدید برای مقامات، سازمان‌ها و رهبران جامعه طراحی شده است تا بتوانند در پاسخ به شیوع بیماری‌های عفونی تصمیمات مشارکتی به موقع و مؤثر اتخاذ کنند.

هدف این پروژه جدید کمک به مقامات و تصمیم گیرندگان است که بدانند چگونه و چه موقع از مداخلات غیر دارویی خاص (NPI) یا استراتژی‌های کاهش جامعه استفاده کنند.
 
استفاده از هوش مصنوعی برای پیش‌بینی شیوع بیماری‌های عفونی

این مداخلات اقداماتی است (جدا از واکسیناسیون و مصرف دارو) که مردم و جوامع می‌توانند برای کاهش سرعت شیوع بیماری‌هایی مانند آنفولانزای همه گیر یا COVID-۱۹ انجام دهند.

به گفته مراکز کنترل بیماری‌ها، NPI‌ها مانند ماندن در خانه هنگام بیماری، پوشاندن سرفه و عطسه، شستن مکرر دست‌ها و به تعویق انداختن تجمعات جمعی از بهترین روش‌های کنترل آنفولانزای همه گیر در زمانی است که هنوز واکسن در دسترس نیست.

به گفته یانفانگ، محققان Case Western Reserve یک چارچوب تقویت شده با هوش مصنوعی ایجاد خواهند کرد که داده‌های مربوط به بیماری از مقامات بهداشت عمومی، و همچنین داده‌های اجتماعی و رفتاری را در نظر خواهد گرفت. او گفت که این می‌تواند از آمار‌های اجتماعی مانند نرخ جنایت یا میزان خودکشی گرفته تا داده‌های اقتصادی مانند درآمد یا نرخ بیکاری معنی داشته باشد.

او می‌گوید: "برای اینکه مقامات دولتی بدانند چه موقع و چگونه می‌توان هر اهرمی (NPI) را کشید، باید آنقدر مسائل دیگر را در نظر بگیرند که دانستن نحوه تحلیل و کاربرد آن‌ها دشوار است. " "این چارچوب به آن‌ها کمک می‌کند تا با اطمینان و موثرتری آن تصمیمات را بگیرند. "

منبع: Case Western Reserve University
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین