اتمام حجت شورای امنیت به طالبان

اتمام حجت شورای امنیت به طالبان

شورای امنیت سازمان ملل با تصویب قطعنامه‌ای درباره افغانستان، با طالبان اتمام حجت کرد.
کد خبر: ۹۷۸۸۴
بازدید : ۱۷۴۸
۰۹ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۶:۳۵

شورای امنیت سازمان ملل متحد در نشست روز دوشنبه خود قطعنامه‌ای درباره افغانستان به تصویب رساند که در آن از طالبان خواست بر خروج امن افغان‌ها و اتباع خارجی پایبند بماند.

شورای امنیت سازمان ملل متحد این قطعنامه را با ۱۳ رای موافق و دو رای ممتنع تصویب کرد. این قطعنامه از سوی آمریکا پیشنهاد شد و مورد حمایت فرانسه و انگلیس قرار گرفت. چین و روسیه به این قطعنامه رای ممتنع دادند.

در قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد به بیانیه طالبان در ۲۷ اوت ۲۰۲۱ اشاره شده که در آن طالبان متعهد شده اند افغان‌ها قادر خواهند بود به خارج از کشور سفر کنند، هر زمان که بخواهند افغانستان را ترک کرده و از هر گذرگاه مرزی، چه هوایی و چه زمینی، از جمله در فرودگاه کابل بازگشایی و ایمن شده و هیچ کس مانع سفر آن‌ها نمی‌شود.

شورای امنیت در قطعنامه خود آورده است انتظار دارد طالبان به این تعهدات و سایر تعهدات، از جمله در مورد خروج امن افغان‌ها و همه اتباع خارجی از افغانستان، پایبند باشند.

اعضای شورای امنیت سازمان ملل در قطعنامه خود حمله انتحاری اخیر گروه داعش به فرودگاه بین المللی کابل را بشدت محکوم و خواستار آن شدند خاک افغانستان برای تهدید یا حمله به هیچ کشوری یا پناه دادن یا آموزش تروریست ها، یا برنامه ریزی یا تامین مالی اقدامات تروریستی استفاده نشود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین