قیمت بیت کوین، امروز ۱۴۰۰/۰۶/۱۱

قیمت بیت کوین، امروز ۱۴۰۰/۰۶/۱۱

قیمت بیت کوین امروز ۱۱ شهریور ماه با ۶.۳۵ درصد افزایش نرخ به ۴۹،۷۷۴ دلار معادل ۱،۳۴۵،۶۷۹،۳۶۸ تومان رسید.
کد خبر: ۹۷۹۸۴
بازدید : ۳۷۸۴
۱۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۶:۳۹
فرادید| بیت کوین صعود کرد و به کانال ۴۹ هزاردلار بازگشت. امروز ۱۱ شهریورماه قیمت بیت کوین با رشد ۶.۳۵ درصد به ۴۹,۷۷۴ دلار معادل ۱,۳۴۵,۶۷۹,۳۶۸ تومان رسید.

بالاترین قیمت بیت کوین در تاریخ ۲۵ فروردین ۱۴۰۰ معادل ۶۴۸۶۳.۰۹ دلار بوده که همینک %۲۳.۳۶ پایین‌تر از آن زمان قرار دارد. تعداد واحد‌های در گردش بیت کوین ۱۸.۸ میلیون و تعداد کل واحد‌های آن ۲۱ میلیون خواهد بود.

به گزارش فرادید؛ در حالی که اخیراً برخی از آلتکوین‌ها مسیری صعودی در پیش گرفته اند، بیت کوین با مشکل مواجه شده بود. ارز رمزنگاری شده برتر بازار روز‌های پایانی هفته بالای سطح ۴۹۰۰۰ دلار باقی ماند، ولی خرس‌ها دوباره به بازی بازگشتند.

چند روز بعد، بیت کوین ابتدا به زیر ۴۷۰۰۰ دلار کاهش یافت. با وجود تلاش‌های مکرر و بازیابی سطح ۴۹۰۰۰ دلار، در دو روز گذشته بیت کوین دوباره رو به کاهش گذاشت. این اتفاق منجر به ثبت کمترین قیمت چند روز اخیر این ارز در حدود ۴۶۵۰۰ دلار (در Bitstamp) شد. اما امروز و تا لحظه تنظیم گزارش قیمت بیت کوین حدود ۳۰۰۰ دلار بهبود یافته و بالای ۴۹۰۰۰ دلار ترید می‌شود.

سرمایه بازار بیت کوین اکنون در حدود ۹۰۰ میلیارد دلار است، اما چیرگی آن بر آلتکوین‌ها به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. این معیار در عرض چند هفته حدود ۳ درصد کاهش یافته و اکنون به حدود ۴۲ درصد رسیده است.

با افزایش مقبولیت ارز‌های دیجیتالی، نهاد‌های ناظر به دنبال قانون گذاری این حوزه هستند. گری گنسلر- رییس کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا- با اشاره به ضرورت قانونمند شدن ارز‌های دیجیتالی گفته است: این طبقه از دارایی‌ها بیش از آن بزرگ هستند که بتوانند به دور از سیاست گذاری عمومی به حیات خود ادامه دهند.

ارز‌های دیجیتالی در حال حاضر یک بازار دو تریلیون دلاری هستند و نمی‌دانم ارزش آن‌ها پنج یا ۱۰ سال دیگر چه قدر خواهد بود.

از طرفی دیگر برخی افراد هستند که به بازار ارز‌های دیجیتال خوشبین نیستند. برای نمونه جان پاولسون، میلیاردر آمریکایی که در سال ۲۰۰۸ حباب مسکن را پیش‌بینی کرده بود در مصاحبه با بلومبرگ گفت: بیت‌کوین حبابی است که در نهایت بی‌ارزش خواهد شد.

این میلیاردر طلا را به عنوان یک دارایی با ارزش افزوده برای ذخیره ارزش مناسب‌تر می‌داند و می‌گوید: من به هیچ کس توصیه نمی‌کنم در رمزارز‌ها سرمایه‌گذاری کند. پاولسون پیش‌بینی کرده که نرخ تورم به دلیل افزایش عرضه نقدی از سطح مورد انتظار بالاتر می‌رود و این فرصتی برای رشد طلا ایجاد می‌کند.

دونالد ترامپ- رییس جمهور سابق آمریکا- نیز در گفتگو با فاکس نیوز با حمله مجدد به ارز‌های دیجیتالی گفته است: آن‌ها یک فاجعه بالقوه برای خریداران و سرمایه گذاران خود هستند که روزی بر سرشان آوار می‌شوند. چه کسی می‌داند این‌ها دقیقا چه هستند؟ ممکن است یک تقلب باشند. من بین ارزها، دلار را ترجیح می‌دهم چرا که ارز‌های دیجیتالی چیز‌هایی هستند که مردم خیلی در موردشان اطلاعات درستی ندارند.
 
قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال
برچسب ها: قیمت بیت کوین
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین