یارانه ۹۰۰ هزار تومانیِ نوزادان
کدام خانوار‌ها مشمول این یارانه می‌شوند؟

یارانه ۹۰۰ هزار تومانیِ نوزادان

خانواده‌هایی که دارای فرزند دو قلو یا چند قلو هستند مستمری و یارانه ماهانه دریافت می‌کنند. مبلغ این یارانه و اینکه کدام خانوار‌ها شامل آن می‌شود بستگی به تعداد چندقلو‌ها دارد.
کد خبر: ۹۸۱۱۷
بازدید : ۹۱۳۹
۱۵ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۷:۴۴

بهزیستی به خانواده‌هایی که کودک چند قلو دارند، مستمری ماهانه می‌دهد. مبلغ این یارانه ماهانه بسته به بعد خانوار از ۹۰۰ هزار تومان تا یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان است.

آنگونه که مدیرکل توانمندسازی زنان و خانواده بهزیستی گفته مبلغ مستمری یارانه خانوار‌های دارای فرزند چند قلو امسال افزایش یافته است.

خانواده‌هایی که دارای فرزند دو قلو یا چند قلو هستند مستمری و یارانه ماهانه دریافت می‌کنند. مبلغ این یارانه و اینکه کدام خانوار‌ها شامل آن می‌شود بستگی به تعداد چندقلو‌ها دارد.

یارانه ماهانه خانواده‌های دارای فرزند دو قلو تنها به خانواده‌های دهک‌های یک تا سه درآمدی تعلق می‌گیرد. اما درباره خانواده‌های دارای فرزند سه قلو و بیشتر هیج محدودیت دهکی وجود ندارد و به همه این خانواده در هر دهک درآمدی که باشند، یارانه تعلق می‌گیرد.

به گفته فاطمه عباسی مبلغ مستمری این خانواده‌ها سال گذشته ۴۷۹ هزار تومان بود. اما در سال ۱۴۰۰ افزایش یافته و مبلغ آن با توجه به بُعد خانوار چندقلو‌ها بین ۹۰۰ هزار تومان تا یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان است.

همچنین به گفته این مقام مسئول در بهزیستی، در ارتباط با خانواده‌هایی که دارای فرزند چهارقلو و بیشتر هستند با همکاری و مساعدت ستاد مسکن سازمان و سازمان‌های دیگر، در ارتباط با تأمین مسکن آن‌ها اقداماتی صورت گرفته است.

این تنها طرح جدیدی است که برای نوزادان و خانوار‌های دارای فرزند چند قلو اجرا می‌شود. اما سوال دیگر درباره مبلغ یارانه نوزادان در سال ۱۴۰۰ است. با توجه به آنچه تاکنون اعلام شده یارانه نوزادان تازه متولد شده مانند دیگر اعضای خانواده است و مبلغ آن تغییر نکرده است.

همچنین قرار بود دولت به نوزادان تازه متولد شده در سال ۱۴۰۰ سهام یک میلیون تومانی بدهد که سرنوشت این طرح هم هنوز مشخص نیست.
 
منبع: تجارت نیوز
برچسب ها: یارانه نوزاد
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۳
غیر قابل انتشار: ۰
مهدی
Iran (Islamic Republic of)
۰۸:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۵
0
0
شما بگو یارانه میدن ما هم باور کردیم!
بیشین تا یارانه را بیارن در خونه بهت تحویل بدن!
محمد
United States of America
۱۵:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۵
0
0
سلام مادوقلوه به دنیا اوردیم کجا باید ثبت نام کرد
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین