ماجرای استعفای مدیرعامل پرسپولیس

ماجرای استعفای مدیرعامل پرسپولیس

سمیعی پس از مراجعه به باشگاه، کار‌های اداری سفر تیم پرسپولیس به تاجیکستان را انجام داد. سپس با انتشار بیانیه‌ای که از طریق سایت رسمی باشگاه پرسپولیس منتشر شد، از سمت مدیرعاملی این باشگاه کنار رفت.
کد خبر: ۹۸۱۹۱
بازدید : ۲۷۱۶
۱۶ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۶
فرادید| پس از اصرار‌های مکرر جعفر سمیعی، مدیرعامل باشگاه پرسپولیس، درخصوص استعفا از سمتش، سرانجام عصر سه شنبه ۱۵ شهریور ماه وزیر ورزش و جوانان با درخواست سمیعی موافقت کرد. بااین حال پس از بازی آسیایی پرسپولیس، جانشین جعفر سمیعی از طریق هیات مدیره معرفی خواهد شد.

به گزارش فرادید؛ جعفر سمیعی که به مدت ۱۰ ماه مسئولیت مدیریت باشگاه پرسپولیس را برعهده داشت، بعد از استعفای خود از این سمت دیگر در باشگاه حاضر نشد و مسئولیت انجام برخی کار‌ها را به مجید صدری عضو هیات مدیره باشگاه پرسپولیس سپرد.

او روز گذشته پس از مراجعه به باشگاه، کار‌های اداری سفر تیم پرسپولیس به تاجیکستان را انجام داد. سپس با انتشار بیانیه‌ای که از طریق سایت رسمی باشگاه پرسپولیس منتشر شد از سمت مدیرعاملی این باشگاه کنار رفت.

برخی گمانه زنی‌ها حاکی از آن است که سمیعی پس از تغییراتی که در بدنه دولت شکل گرفت، ناگهان تصمیم به استعفا از سمت خود گرفته است. درحالی که در زمان وزارت مسعود سلطانی فر هم، او درخواست استعفایش را مطرح می‌کند، اما با مخالفت وزیر وقت ورزش مواجه می‌شود.

او در این باره گفته است: «ماموریت من درست در پایان بازی با پیکان در هفته سی‌ام لیگ به اتمام رسید. همان زمان هم موضوع را به دکتر سلطانی‌فر وزیر وقت ورزش و جوانان اعلام کردم، اما ایشان توصیه کردند بهتر است چند روز دیگر هم بمانم.»

سمیعی افزود: «از طرف دیگر، نقل و انتقالات هم در پیش بود و نمی‌توانستیم به همین راحتی از کنار این پروژه عبور کنیم. پس، با وجود اتمام ماموریت، باز هم ماندم تا کار‌ها را پیش ببرم. بعد از جذب بازیکن و حل مشکلات مربوط به سفر تاجیکستان، در دیدار با دکتر سجادی، وزیر جدید ورزش و جوانان موضوع استعفا را مطرح کردم و به ایشان گفتم دیگر نمی‌توانم در خدمت پرسپولیس باشم.»

پس از گفته‌های او حمید سجادی، وزیر ورزش و جوانان در بخش گفت و گوی ویژه خبری تلویزیون از استعفای سمیعی به صورت رسمی صحبت کرد. همین امر باعث شد تا مسئله استعفای سمیعی جدی‌تر از قبل مطرح شود و بسیاری از مسئولان باشگاه پرسپولیس به استعفای او واکنش نشان دهند.

ابراهیم شکوری مدعی شد که  اگر جعفر سمیعی از پرسپولیس برود، او هم در این تیم نمی‌ماند.   

ماجرای استعفای مدیرعامل پرسپولیس
علت استعفای جعفر سمیعی

برخی رسانه‌ها مدعی اند که مشکلات مالی این روز‌های پرسپولیس و روند برگزاری مزایده انتخاب کارگزار، اصلی‌ترین دلیل سمیعی برای پافشاری بر استعفا از سمت مدیرعاملی باشگاه پرسپولیس بوده است.

همچنین گفته شده که سمیعی در زمان مدیریتش بسیاری از مشکلات را به تنهایی حل کرده و رابطه صمیمانه‌ای با وزارت ورزش نداشته است.

سمیعی درباره مشکلات مالی پرسپولیس گفته که مشکلات پرسپولیس به حدی زیاد است که نه کاری از او و نه هیئت مدیره بر می‌آید.

به گفته او پرسپولیس جدا از بدهی ۸۰۰ هزار دلاری به کالدرون، هنوز ۲۰ تا ۳۰ درصد از قرارداد بازیکنان و مربیان خود به علاوه آپشن‌های آن‌ها را که رقم قابل توجهی است را پرداخت نکرده است.

گویا سمیعی طی یک فصل گذشته برای پرداخت پول برانکو و مهاجم کروات سابق این تیم بیش از ۸۰ میلیارد تومان از شرکت‌های مختلف قرض کرده که حالا باشگاه پرسپولیس باید این بدهی را پرداخت کند.

به همین خاطر  سمیعی عزم رفتن را در پیش گرفته تا شاید در بخش دیگری فعالیتش را ادامه دهد.

البته جعفر سمیعی درباره استعفایش گفته است: «با وجود اینکه لطف دوستان و عزیزان شامل حالم شد تا بمانم و به کارم ادامه دهم، اما از آنجا که کارمند بخش دیگری از دولت هستم و به عنوان یک مامور در خدمت پرسپولیس بودم، با پایان دوران ماموریت باید این باشگاه را ترک کنم.»

بعلاوه اینکه قرار بوده که سمیعی ارزش باشگاه پرسپولیس را با حضور هیئت سه نفره‌ای از قوه قضائیه برای عقد قرارداد استاندارد با اسپانسر تعیین کند که با استعفای او به سرانجام نرسید.

ماجرای استعفای مدیرعامل پرسپولیس
جانشین سمیعی کیست؟

حالا هم که وزیر ورزش و جوانان با استعفای جعفر سمیعی موافقت کرده، گمانی زنی‌ها داره جانشین او آغاز شده و برخی‌ها مجید صدری، رئیس هیئت مدیره سرخپوشان را نخستین گزینه برای مدیریت پرسپولیس می‌دانند.  

برخی رسانه‌ها هم بهترین گزینه‌ها برای به دست گرفتن مسئولیت مدیرعاملی باشگاه را افرادی، چون طاهری و کاشانی دانسته اند.

اما حمید درخشان معتقد است که آن‌ها افراد مناسبی برای زمان مدیریت قبلی خودشان بوده اند و برای مدیریت جدید به تفکر و افراد جدید نیاز است و برگشت به عقب انتخاب مناسبی نخواهد بود.

البته چند روز قبل هم از سردار آجرلو به عنوان جانشین سمیعی در سمت مدیرعاملی باشگاه پرسپولیس نام برده شد که پس از مدتی این موضوع هم تکذیب شد.

طبق روال ابتدا یک هیات مدیره جدید تشکیل می‌شود و سپس اعضای هیات مدیره، مدیرعامل جدید باشگاه را با هماهنگی وزیر ورزش انتخاب و معرفی می‌کنند که تاکنون مجید صدری بعنوان رئیس هیئت مدیره انتخاب شده است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین