کشنده‌ترین غذا‌ها و نوشیدنی‌های جهان

کشنده‌ترین غذا‌ها و نوشیدنی‌های جهان

هسته گیلاس، هلو و یا حتی سیب را نباید مصرف کرد چراکه آن‌ها حاوی ترکیبی هستند که در بدن به سیانور تبدیل می‌شود. دوز‌های موجود در آن‌ها اندک است بنابراین اگر مقدار زیادی مصرف نکنید بعید است که اثرات کشنده باشد.
کد خبر: ۹۸۳۴۰
بازدید : ۲۵۲۵
۲۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۴

غذا‌ها نوشیدنی‌های بسیاری در جهان وجود دارد که مصرف آن‌ها خطرناک است. برخی از آن‌ها می‌توانند سمی بوده یا حامل باکتری‌هایی باشند که لازم است حتما پیش از خوردن در دمای بالایی پخته شوند.

۱. صدف خونی: این نوع صدف به دلیل سطح بالای هموگلوبین در آن رنگی قرمز دارد که به همین دلیل به صدف خونی معروف شده است. این صدف اغلب به صورت خام مصرف شده و امکان گسترش بیماری‌هایی از جمله هپاتیت A، تیفوئید و اسهال خونی را دارند. آن‌ها باید به مدت طولانی جوشانده شوند تا هر گونه باکتری از بین برود.

۲. بادام هندی خام: این آجیل در حالت خام و بدون فرآوری حاوی اوروشیول است که یک ماده شیمیایی در پیچک سمی نیز هست. این ماده باعث بثورات پوستی شده و در صورت مصرف در دوز‌های بالا می‌تواند کشنده باشد. انواع خام موجود در مغازه‌ها تصفیه شده بوده و بی خطر است.

۳. برگ ریواس: ما همیشه ساقه‌های این گیاه را مصرف کرده و برگ آن را نمی‌خوریم. برگ ریواس حاوی مقادیر بالایی اسید اگزالیک بوده و در دوز‌های زیاد با کلسیم در بدن متصل می‌شود و کریستال ایجاد می‌کند که می‌تواند به سنگ کلیه دردناک تبدیل شود. در دوز‌های بسیار زیاد، سطح کلسیم را تا حد زیادی کاهش می‌دهد که می‌تواند باعث مرگ شود.
 
گاوغوک آمریکایی
۴. گاوغوک آمریکایی: این نوع قورباغه در سراسر جهان خورده می‌شود. در صورتی که در زمان مناسب سال تهیه نشده و یا به شکل نامناسبی پخته شوند می‌توانند سمی بوده و باعث نارسایی کلیه شوند.

۵. مانیوک (کاساو): از این گیاه در تهیه کیک، نان، سیب زمینی سرخ کرده و... استفاده می‌شود، اما اگر به شکل صحیحی پخته نشود می‌تواند برای کودکان فوق العاده خطرناک باشد.

۶. هسته گیلاس: هسته گیلاس، هلو و یا حتی سیب را نباید مصرف کرد چراکه آن‌ها حاوی ترکیبی هستند که در بدن به سیانور تبدیل می‌شود. دوز‌های موجود در آن‌ها اندک است بنابراین اگر مقدار زیادی مصرف نکنید بعید است که اثرات کشنده باشد.
 
همچنین قورت دادن هسته کامل گیلاس نیز خطرچندانی ندارد چراکه معمولا دست نخورده از دستگاه گوارش عبور می‌کند.
 
منبع: طلا به نقل از MSN
برچسب ها: غذا کشنده ترین
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین