ماجرای کلاهبرداری با آگهی جذب بازیگر برای سریال سلمان فارسی

ماجرای کلاهبرداری با آگهی جذب بازیگر برای سریال سلمان فارسی

مشابه اتفاقی که به تازگی برای سریال سلمان فارسی رخ داده، دوسال پیش هم برای سریال پایتخت رخ داده بود. گویا کلاهبرداران اطلاعیه‌ای مبنی بر جذب بازیگران برای بازی در سریال پایتخت ۶ منتشر کرده و از مردم مبالغی به صورت غیر قانونی می‌کردند.
کد خبر: ۹۸۵۱۸
بازدید : ۴۳۸۶
۲۵ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۷
فرادید| مدیر روابط عمومی سریال «سلمان فارسی» از عملکرد غیرقانونی برخی سایت‌های مجازی که اقدام به انتشار برخی از اطلاعیه‌ها برای جذب بازیگر برای سریال «سلمان فارسی» کرده‌اند، خبر داده است. احسان ناظم بکایی به کلاهبرداران هشدار داده و گفته که این موضوع از طریق پلیس فتا در حال پیگیری است.

به گزارش فرادید؛ سلمان فارسی مجموعه‌ای تاریخی و ساخته داوود میرباقری است. این سریال اخیرا با حاشیه جذب غیرقانی بازیگر مواجه شده است. گویا تعدادی از سایت‌های مجازی به صورت غیرقانونی اطلاعیه‌هایی برای جذب بازیگر در سریال «سلمان فارسی» منتشر کرده‌اند.

طبق گفته مدیر روابط عمومی این سریال، این اقدامات شامل گرفتن شماره کارت، عکس و فیلم از افراد مختلف است.

او در برنامه «صبح به خیر ایران» شبکه یک سیما اعلام کرد: «هر اتفاقی اگر قرار باشد برای پروژه بیفتد، جذب بازیگر، عوامل و یا هر نکته دیگر، رسما از طریق سازمان صداوسیما، مرکز سیمافیلم یا خود پروژه به صورت رسمی اطلاع‌رسانی خواهد شد؛ بنابراین چه آن‌هایی که به پروژه علاقه‌مندند و چه آن‌هایی که تماس گرفتند، صبوری داشته باشند.»

ناظم بکایی می‌گوید: «چون پروژه واقعا پروژه طولانی مدتی است و از طرفی تحت تأثیر این حرف‌ها و نکات قرار نگیرند. البته این موضوع از طریق پلیس فتا در حال پیگیری است.»

البته این موضوع چندین بار دیگر هم رخ داده و ماجرای تازه‌ای نیست. به شکلی که سال گذشته هم روابط عمومی انجمن تهیه‌کنندگان نسبت به این موضوع هشدار داده بود.  

طبق اعلام این انجمن، شگرد کلاهبرداری این افراد، دریافت مبالغی بین چهار تا شش میلیون تومان به بهانه آموزش بازیگری در جلوی دوربین برای سریال مورد ادعا و یا دریافت مبالغ کمتری به بهانه گرفتن تست و معرفی به پروژه‌های در دست تولید است.

با پیگیری خبر‌های مربوط به سریال‌های در مرحله پیش‌تولید نمایش‌خانگی، از نام اثر و سازندگان آن نیز برای جلب اعتماد مالباختگان علاقه‌مند به بازیگری سوءاستفاده می‌کنند؛ بنابراین علاقه‌مندان به بازیگری می‌توانند صحت و سقم هر تبلیغ یا ادعایی در این باره را از سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد جویا شوند.

جنجال جذب غیرقانونی بازیگر برای سریال سلمان فارسی
کلاهبرداری با وعده بازیگری؟  

مشابه اتفاقی که به تازگی برای سریال سلمان فارسی رخ داده، دوسال پیش هم برای سریال پایتخت رخ داده بود. گویا کلاهبرداران اطلاعیه‌ای مبنی بر جذب بازیگران برای بازی در سریال پایتخت ۶ منتشر کرده و از مردم مبالغی به صورت غیر قانونی می‌کردند.

تهیه‌کننده سریال «پایتخت» در آن زمان گفته بود: «این افراد پیش از این نیز با انتشار اطلاعیه تست بازیگری سریال «پایتخت» در شبکه‌های اجتماعی اقدام به اخاذی از علاقه‌مندان به بازیگری کرده بودند و همچنان نیز با تبلیغ تست بازیگری کلاهبرداری می‌کنند.»

غفوری تاکید کرده بود که هیچگاه برای انتخاب بازیگر پولی دریافت نمی‌کنند.

اواخر فروردین ماه امسال هم روابط عمومی سازمان سینمایی از افزایش سوء‌استفاده و کلاهبرداری دفاتر و مراکز غیرمجاز تحت عنوان «جذب بازیگر برای تولید فیلم و سریال» سازمان سینمایی خبر داد و گفت که نسبت به اطمینان از صحت این آثار به سامانه سازمان مراجعه کنند..

همچنین تیرماه هم بهرنگ ملک محمدی، مدیر گروه فیلم و سریال شبکه دو سیما در گفتگو با رسانه‌ها گفت که در چند ماه گذشته تماس‌های مکرری از سوی دوستان فعال در حوزه سینما و تلویزیون داشتم مبنی بر اینکه پروژه‌هایی به نام شبکه‌های تلویزیونی از علاقه‌مندان به بازیگری (عموماً هنرجوها) تست‌های صوری می‌گیرند.

او اضافه کرد: «با وعده حضور در پروژه از آن‌ها پول مطالبه می‌کنند و یا از پرداخت دستمزد سر باز می‌زنند و با قول شهرت و پخش از تلویزیون به هر شکلی کلاهبرداری می‌کنند.»

به همین خاطر ملک محمدی تاکید کرد که افراد باید مواظب سایت‌ها و پروژه‌های قلابی باشند و برای اطلاع از چنین مواردی باید به سایت شبکه از طریق روابط عمومی شبکه‌ها، روابط عمومی سازمان و سایت‌ها و نشریات معتبر مراجعه کنند.

مدیر گروه فیلم و سریال شبکه دو سیما ادامه داد «هر فردی که از علاقه‌مندان آثار تلویزیونی تقاضای پول می‌کند قطعاً با تلویزیون هیچ ارتباطی ندارد. در قوانین سازمان دریافت وجه از عوامل رفتاری غیرقانونی است و پیگرد قانونی دارد.»

جنجال جذب غیرقانونی بازیگر برای سریال سلمان فارسیگذری بر مجموعه سلمان فارسی

تصویربرداری سریال از ۲۰ آذر ۱۳۹۸ آغاز شده و قرار است سال ۱۴۰۵ پخش شود.

این سریال ۵۰ قسمتی به دوران زندگی، زمانه و مهاجرت سلمان فارسی از تولد تا صدر اسلام می‌پردازد.

درواقع سریال سلمان فارسی در سه مقطع ایران دوره ساسانی، بیزانس و حجاز صدر اسلام، زندگی سلمان فارسی، صحابه ایرانی پیامبر اسلام را به تصویر می‌کشد.

در فصل‌بندی این بخش از داستان مجموعه از تولد روزبه (سلمان) تا پیش از درگذشت پیامبر روایت شود.

طبق گفته ناظم بکایی، سریال به شدت پربازیگر است و بازیگرانی از یونان، ارمنستان و مراکش جلوی دوربین رفته‌اند. «هشام رستم» از تونس که اسکار بازیگری دارد از بازیگران این سریال است، در فصل حجاز بازیگرانی از کشور‌های عربی و در فصل ایران بازیگرانی از قفقاز و آسیای مرکزی اضافه می‌شوند.

او گفته که این مجموعه به معنای واقعی بین‌المللی و بین ادیانی است و پخش آن هم به صورت جهانی آغاز می‌شود.

تاکنون بخش زیادی از فصل بیزانس که ۲۵ درصد از کار است تصویربرداری شده است.  
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین