فیستا ۲۰۲۲؛ خودروی موفق آمریکایی از سال ۱۹۷۶

فیستا ۲۰۲۲؛ خودروی موفق آمریکایی از سال ۱۹۷۶

با این پیشرانه، فیستا طی ۶.۵ ثانیه از حالت توقف به سرعت ۱۰۰ کیلومتر برساعت می‌رسد. بیشینه سرعت نیز برابر با ۲۳۰ کیلومتر برساعت است.
کد خبر: ۹۸۶۶۰
بازدید : ۲۷۰۹
۲۸ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۵

فیستا محصولی است که از سال ۱۹۷۶ تا کنون روی خط تولید کمپانی فورد قرار دارد. این خودرو در کلاس‌های ۳ یا ۵ درب هاچ بک و همچنین ۴ درب سدان/سالون تولید شده است. ویژه بازار اروپا ۳ درب ون را نیز شامل می‌شود. اما اساسا نام فیستا با مدل هاچ بک آن به شهرت رسیده است.

نسل اول فیستا در فاصله سال‌های ۱۹۷۶ تا ۱۹۸۳، نسل دوم ۱۹۸۳ تا ۱۹۸۹، نسل سوم ۱۹۸۹ تا ۱۹۹۷، نسل چهارم ۱۹۹۵ تا ۲۰۰۶، نسل پنجم ۲۰۰۲ تا ۲۰۱۴، نسل ششم ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۸ و نسل هفتم ۲۰۱۷ تا کنون روی خط تولید قرار دارد.

عدم وجود نظم در سال‌های معرفی نسل‌های مختلف به بازار‌های هدف متفاوت این خودرو مربوط می‌شود. برای مثال تولید یک مدل که در سایر بازار‌ها متوقف شده در بازار دیگه تا ۱۰ سال هم ادامه داشته است.

هفت نسل فیستا را به ترتیب در تصاویر زیر مشاهده می‌کنید:
 

اکنون تصاویر مربوط به فیس لیفت ۲۰۲۲ این خودرو روی خط رسانه‌ها قرار گرفته که ظاهرا قرار است در ۴ تریم: معمولی، اکتیو، اس تی و ون ارائه شود.

چراغ‌های اصلی با گرافیک داخلی ال ایی دیی، گریل (جلوپنجره) با طراحی جدید، جزئیات اسپرت برای تریم اس تی و بروزرسانی‌های داخل کابین بویژه نمایشگر ۱۲.۳ اینچی اطلاعات کیلومتر از مهمترین تغییرات همراه با فیس لیفت هستند.

رینگ‌ها در حالت استاندارد ۱۷ اینچی هستند. نمونه ۱۸ اینچی در حالت آپشن ارائه می‌شود. در بخش پیشرانه تریم ST از نمونه توربوشارژ ۱.۵ لیتری ۴ سیلندر با ۲۰۰ اسب بخار خروجی و گشتاور ۳۲۰ نیوتن متر استفاده می‌کند که شباهت کاملی به موتور اکوبوست پوما اس تی دارد.

با این پیشرانه، فیستا طی ۶.۵ ثانیه از حالت توقف به سرعت ۱۰۰ کیلومتر برساعت می‌رسد. بیشینه سرعت نیز برابر با ۲۳۰ کیلومتر برساعت است.

در تریم پایه موتور ۱ لیتری اکوبوست با ۳ آپشن مختلف استفاده شده که به ترتیب شامل نمونه‌های ۱۰۰، ۱۲۵ و ۱۵۵ اسب بخاری می‌شود. پیشرانه ۳ سیلندر توربوشارژ با یک سیستم هیبرید ملایم ۴۸ ولتی هماهنگ شده است. در بخش جعبه دنده نیز نمونه‌های ۶ سرعته دستی و ۷ سرعته دوکلاچه اتوماتیک قابل سفارش است.
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین