جی تی اسپید ۲۰۲۲؛ هیولایِ اشرافیِ بنتلی

جی تی اسپید ۲۰۲۲؛ هیولایِ اشرافیِ بنتلی

داخل کابین اسپید چیزی از اتاق لوکس هتلی ۵ ستاره کم ندارد. مواد اولیه باکیفیت، عناصر کرومی صیقلی و فناورانه‌ها می‌تواند ساعت‌ها مخاطبین را درگیر خود کند.
کد خبر: ۹۸۷۱۷
بازدید : ۳۶۸۷
۲۹ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۰

کانتیننتال جی تی اسپید ۲۰۲۲ جدیدترین و جذاب‌ترین محصول کمپانی بنتلی است که اطلاعات رسمی آن منتشر و روی خط رسانه‌ها قرار گرفته است.

این هیولای انگلیسی که صدای غرش‌های آن روی جاده میلیون‌ها طرفدار دارد از پیشرانه ۱۲ سیلندر توربودوقلو ۶ لیتری استفاده می‌کند که ۶۵۰ اسب خروجی و ۶۶۴ پوندفوت گشتاور را در اختیار سامانه تمام چرخ محرک مجموعه قرار می‌دهد. در بخش جعبه دنده نیز از نمونه ۸ سرعته اتوماتیک استفاده شده است.

کانتیننتال جی تی اسپید ۲۰۲۲ در آزمایش‌های طی ۳.۵ ثانیه از حالت توقف به سرعت ۹۶ کیلومتر برساعت رسیده و بیشینه سرعت آن نیز برابر با ۳۳۵ کیلومتر برساعت محاسبه شده است.

این آمار برای یک خودروی ۲۲۷۳ کیلوگرمی در کلاس لوکس با این شرایط آئروداینامیک در طراحی بسیار ایده ال به نظر می‌رسد. در تریم اسپید میزان خروجی در مقایسه با ۶۲۶ اسب بخار خروجی تریم جی تی بهبود ۲۴ اسب بخاری را نشان می‌دهد.

شاخص مصرف سوخت پیشرانه اسپید برای ۱۰۰ کیلومتر رانندگی در شهر برابر با ۱۹.۶ لیتر، در بزرگراه ۱۱.۷ لیتر و در حالت ترکیبی ۱۵.۷ لیتر است.

وظیفه توقف اسپید برعهده سیستم ترمز کربن-سرامیک مجهز به کالیپر ۱۰ پیستونه و دیسک‌های ۱۷.۳ اینچی در محور جلو و دیسک ۱۶.۱ اینچی با کالیپر ۴ پیستونه در چرخ‌های عقب است. گفتنی است این بزرگترین سیستم ترمز نصب شده روی یک خودروی دارای فاز تولید اقتصادی تا کنون است.

داخل کابین اسپید چیزی از اتاق لوکس هتلی ۵ ستاره کم ندارد. مواد اولیه باکیفیت، عناصر کرومی صیقلی و فناورانه‌ها می‌تواند ساعت‌ها مخاطبین را درگیر خود کند. قیمت پایه اسپید برابر با ۲۷۷۶۲۵ دلار و در تریمی که تصاویر آنرا مشاهده می‌کنید با توجه به آپشن ۳۱۵۰۰۰ دلار است.
 
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین