هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۰۷/۰۳

هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۰۷/۰۳

با توجه به تحلیل نقشه‌های سازمان هواشناسی ایران امروز ۳ مهرماه در استان‌های شمالی کشور ابرناکی و بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد پیش بینی می‌شود.
کد خبر: ۹۸۸۹۰
بازدید : ۱
۰۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۵
فرادید| بر اساس هشدار‌های سازمان هواشناسی ایران، امروز ۳ مهرماه و طی ۲۴ ساعت آینده با نفوذ جریانات خنک شمالی به سواحل دریای خزر در استان‌های اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان و در شمال استان‌های آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی ابرناکی و بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد آغاز می‌شود.

روز یکشنبه ابرناکی و بارش در گیلان به‌طور موقت کاهش می‌یابد و در استان‌های مازندران، گلستان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی و ارتفاعات البرز شرقی ادامه خواهد داشت.

به گزارش فرادید و به نقل از سازمان هواشناسی ایران؛ بارش درشرق مازندران و گلستان شدت خواهد داشت و دریای خزر مواج پیش‌بینی می‌شود.

طی سه روز آینده ساعات بعدازظهر در جنوب سیستان وبلوچستان، شرق هرمزگان و جنوب کرمان افزایش ابر گاهی رگبارو رعد وبرق و وزش باد شدید انتظار می‌رود.

دوشنبه بارش در شرق سواحل دریای خزر کاهش می‌یابد و در استان‌های گیلان و شرق اردبیل تقویت می‌شود. سه شنبه و چهارشنبه (۶ و ۷ مهرماه) علاوه بر این مناطق در شمال و شرق آذربایجان شرقی نیز وزش باد و رگبار باران رخ می‌دهد و در غرب گیلان بارش شدت خواهد داشت همچنین ارتفاع امواج در ساحل استان گیلان افزایش خواهد یافت.

امروز و فردا در اردبیل و استان‌های ساحلی دریای خزر و یکشنبه و دوشنبه در شمال شرق کشور کاهش دما حدود ۸ تا ۱۰ درجه سانتیگراد رخ خواهد داد.

از بعدازظهر امروز و طی روز یکشنبه در استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز، ایلام، غرب خوزستان و جزایر شمالی خلیج فارس وزش باد شدید و احتمال وقوع گرد و خاک وجود دارد و ارتفاع امواج درشمال و مرکز خلیج فارس افزایش می‌یابد.

همچنین دوشنبه و سه شنبه در نوار شرقی کشور در بعضی ساعات سرعت وزش باد افزایش خواهد یافت که خیزش گردوخاک و کاهش کیفیت هوا در مناطق مستعد دور از انتظار نیست.

آسمان تهران فردا صاف و وزش باد و گاهی وزش باد شدید با بیشترین و کمترین دمای ۳۰ و ۱۸ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود. آسمان پایتخت صاف گاهی همراه با وزش باد پیش‌بینی می‌شود و گرم‌ترین و خنک‌ترین دمای این روز ۲۸ و ۱۷ درجه سانتیگراد خواهد بود.

امروز و فردا اهواز با بیشینه دمای ۴۳ و۴۰ درجه سانتیگراد گرم‌ترین مرکز استان کشور خواهد بود و اردبیل با دمای ۲۳ و ۱۸ درجه سانتیگراد خنک‌ترین مراکز استان کشور است.
 
وضعیت آب و هوای ایران
 
برچسب ها: هواشناسی ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین