قیمت بیت کوین، امروز ۱۴۰۰/۰۷/۰۴

قیمت بیت کوین، امروز ۱۴۰۰/۰۷/۰۴

قیمت بیت کوین امروز ۴ مهرماه با ثبت کاهش ۰.۳۹ درصد به ۴۲،۲۷۵ دلار معادل ۱،۱۹۶،۳۲۷،۵۸۷ تومان رسید.
کد خبر: ۹۸۹۱۸
بازدید : ۳۸۸۱
۰۴ مهر ۱۴۰۰ - ۰۵:۴۳
فرادید| بیت کوین همچنان در مسیر کاهش قیمت حرکت می‌کند. امروز ۴ مهرماه قیمت بیت کوین با افت ۰.۳۹ درصدی به ۴۲,۲۷۵ دلار معادل ۱,۱۹۶,۳۲۷,۵۸۷ تومان رسید.

بالاترین قیمت بیت کوین در تاریخ ۲۵ فروردین ۱۴۰۰ معادل ۶۴,۸۶۳.۰۹ دلار بوده که همینک %۳۴.۶۰ پایین‌تر از آن زمان قرار دارد. تعداد واحد‌های در گردش بیت کوین ۱۸.۸۳ میلیون و تعداد کل واحد‌های آن ۲۱ میلیون خواهد بود.

به گزارش فرادید؛ چند روز گذشته برای بیت کوین علیرغم کاهش قیمت در واقع بسیار خوب پیش رفت. پس از کاهش قیمت تا زیر تراز ۴۰ هزار دلار، بیت کوین توانست بهبود یافته و چندین هزار دلار ارزش از دست رفته خود را بازیابد.

این روند بهبودی، دیروز با رسیدن به مرز ۴۵۰۰۰ دلار به اوج خود رسید. در این مرحله، هنگامی که گاو‌ها خود را برای افزایش مجدد قیمت آماده می‌کردند، بانک مرکزی چین تصمیم گرفت سیاست خصمانه خود در برابر صنعت ارز‌های رمزنگاری شده را به جهان یادآوری کند.

آخرین بیانیه این بانک که نسخه جدید از مواضع چند هفته گذشته آن بود، سازمان‌های مالی، شرکت‌های پرداخت و بستر‌های اینترنتی را از تسهیل معاملات ارز‌های رمزنگاری شده منع کرد.

همانند قبل، با انتشار این اخبار از چین، قیمت‌ها بلافاصله کاهش یافت. بیت کوین با بیش از ۴۰۰۰ دلار افت در یک ساعت به شدت سقوط کرد.

پس از پایین آمدن قیمت تا حدود ۴۰۶۰۰ دلار، گاو‌ها دوباره به میدان بازگشتند. در ساعات بعد، قیمت BTC تقریباً ۳۰۰۰ دلار بهبود یافت و برای مدت کوتاهی از ۴۳۰۰۰ دلار عبور کرد. با این حال، تا کنون این دارایی مقداری اصلاح شده و در حال حاضر در حدود ۴۲۳۰۰ دلار ایستاده است.

تحلیل گران بنیادی بیتکوین، معتقدن وضعیت داده‌های درون زنجیره‌ای ادامه روند نزولی بیتکوین رو تایید نمیک ند. سختی شبکه و هش ریت بیتکوین رو به افزایش است، و این اتفاق همیشه با یک افزایش قیمت در بیتکوین همراه بوده. همچنین داده‌ها نشان می‌دهد ماینر‌ها در این مدت فروشی نداشتند و کیف پول‌هایی که متعلق به ماینرهاست بیش از ۱۴۰۰۰ بیتکوین دخیره کردند.

از نظر تکنیکالی اما، وضعیت نمودار قیمت چندان مساعد نیست. بیتکوین خط میانگین قیمت ۲۰۰ روزه خودش رو شکسته، و تداوم واگرایی منفی در RSI نشان دنده تمایل بیشتر به افت قیمت در میان مدت است. حمایت فعلی بیتکوین در محدوده ۴۲۰۰۰ دلار قرار دارد و اگر کندل روزانه قیمت، در پایین آن تثبیت شود، تداوم اصلاح تا محدوده ۳۸۰۰۰ و حتی ۳۰۰۰۰ دلار هم دور از ذهن نیست.
 
قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال
 
برچسب ها: قیمت بیت کوین
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین