هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۰۷/۰۴

هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۰۷/۰۴

بر اساس هشدار‌های سازمان هواشناسی ایران امروز ۴ مهرماه در استان‌های شمالی کشور، سامانه بارشی فعال خواهد بود.
کد خبر: ۹۸۹۴۰
بازدید : ۳
۰۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۰
فرادید| با توجه به پیش‌بینی کلی براساس نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری هواشناسی ایران، امروز ۴ مهرماه  فعالیت سامانه بارشی در استان‌های گیلان، مازندران، گلستان، اردبیل، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی باعث بارش باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقت و در ارتفاعات شرق تهران و شمال سمنان موجب بارش پراکنده خواهد شد.

این سامانه بارشی فردا موجب بارش پراکنده در خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی و به‌تدریج از کشور خارج می‌شود.

به گزارش فرادید به نقل از سازمان هواشناسی ایران از روز سه‌شنبه و طی روز‌های چهارشنبه و پنجشنبه با شمالی شدن مجدد جریانات روی دریای خزر، در استان گیلان بارش باران و در مازندران، گلستان، اردبیل و شمال آذربایجان شرقی بارش پراکنده باران رخ می‌دهد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در ادامه با بیان اینکه طی سه روز آینده به‌ویژه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در جنوب سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان و بخش‌هایی از هرمزگان رگبار باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود، خاطرنشان کرد: دمای هوا امروز و فردا در شمال شرق کشور بین ۸ تا ۱۰ درجه کاهش می‌یابد.

دریای خزر تا صبح فردا با توجه به وزش باد شدید مواج خواهد بود. آسمان تهران فردا صاف و در اواسط روز همراه با وزش باد با حداقل دمای ۱۸ و حداکثر دمای ۲۸ درجه سانتیگراد و طی سه‌شنبه صاف و در بعدازظهر همراه با وزش باد با حداقل دمای ۱۷ و حداکثر دمای ۳۱ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

طی امروز و فردا اهواز با بالاترین دمای ۳۹ و ۴۰ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و اردبیل با بیشینه دمای ۱۸ و ۲۰ درجه سانتیگراد خنک‌ترین مراکز استان‌های کشور هستند.
 
وضعیت آب و هوای ایران
 
برچسب ها: هواشناسی ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین