سفیده تخم مرغ بخوریم یا یک تخم مرغ کامل؟

سفیده تخم مرغ بخوریم یا یک تخم مرغ کامل؟

در نهایت اگر شما از رژیم غذایی کاهش وزن استفاده می‌کنید سابقه خانوادگی بیماری قلبی و سطح کلسترول بالایی دارید سفیده تخم مرغ ممکن انتخاب سالم تری برای مصرف روزانه شما باشد.
کد خبر: ۹۸۹۴۹
بازدید : ۱
۰۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۶

در بسیاری از دستور‌های رژیم غذایی و ورزشی توصیه شده است که از خوردن زرده تخم مرغ خودداری کنید و روزانه تعداد زیادی سفیده تخم مرغ مصرف کنید. آیا این کار برای سلامتی شما مناسب است؟

در ابتدا جدول مشخصات سلامتی و موادمغذی تخم مرغ کامل و سفیده را با هم بررسی می‌کنیم:

در یک عدد تخم مرغ کامل:

کالری ۷۱
پروتئین ۶ گرم
چربی ۵ گرم
کلسترول ۱۸۶ میلی گرم

و در سفیده تخم مرغ:

کالری ۱۸
پروتئین ۴ گرم
چربی ۰گرم
کلسترول ۰ گرم

همانطور که از جدول مواد مغذی این دو ماده غذایی مشخص است سفیده تخم مرغ سرشار از پروتئین و در عین حال کم کالری، فاقد چربی و کلسترول است که آن را به غذایی مناسب برای کاهش وزن تبدیل می‌کند. سفیده تخم مرغ همچنین برای افرادی که نیاز به پروتئین بالا و در عین حال مراقبت از کالری دریافتی دارند مانند ورزشکاران بسیار مفید است.

از طرف دیگه تخم مرغ کامل طیف وسیعی از ویتامین‌ها، مواد معدنی پروتئین و چربی‌های سالم را دارد که در سفیده موجود نیست. در نهایت اگر شما از رژیم غذایی کاهش وزن استفاده می‌کنید سابقه خانوادگی بیماری قلبی و سطح کلسترول بالایی دارید سفیده تخم مرغ ممکن انتخاب سالم تری برای مصرف روزانه شما باشد.

همچنین به یاد داشته باشید به طور کلی تخم مرغ ویتامین ها، مواد مغذی و مواد معدنی‌ای را دارا است که می‌تواند به شما در ساخت و ترمیم ماهیچه‌ها و اندام ها، حافظه، رشد مغز و عملکرد مغز، محافظت در برابر بیماری‌های قلبی، جلوگیری از کم خونی و رشد مو‌ها و ناخن‌های سالم و قوی کمک کند.
 
منبع:  سایت طلا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین