شاسی بلند روسی؛ گران‌تر از مزدا، تویوتا و هیوندای!

شاسی بلند روسی؛ گران‌تر از مزدا، تویوتا و هیوندای!

این محصول در آلمان با قیمت ۱۹۹۰۰ یورو (حدود ۲۳۳۰۰ دلار) عرضه شده که تقریبا ۳ برابر نیوا لجند ۳ درب در بازار روسیه ارزش گذاری شده است!
کد خبر: ۹۸۹۵۸
بازدید : ۵۹۷۸
۰۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۰

صنعت خودروی روسیه و محصولاتی که طی دوران مختلف توسط آن معرفی شده در مقایسه با تحولات این صنعت در جهان چندان جذابیت خاصی ندارد. سال گذشته خبری اعلام شد که براساس آن یک تیم از متخصصان روسی برای ساخت نسخه ویژه پنجاهمین سالگرد لادا نیوا جهت ارائه آن در بازار آلمان، تلاش می‌کنند.

این خودرو در مقایسه با نسخه استاندارد تغییراتی را به همراه داشت که از جمله باید به افزایش ارتفاع از سطح زمین، رینگ‌های آلومینیومی جدید، بامپر آفرودی، لاستیک‌های بی اف گودریچ، هود اسکوپ (ورودی هوای روی درپوش موتور)، هلال عضلانی (فلیر) روی فندر‌ها (گلگیر)، رکاب جدید، ریل روی سقف، خروجی اگزوز روی ستون جلو و هدلایت‌های جدید اشاره کرد.

در فضای داخل کابین نیز نکته جذابی برای اشاره وجود ندارد. این محصول در آلمان با قیمت ۱۹۹۰۰ یورو (حدود ۲۳۳۰۰ دلار) عرضه شده که تقریبا ۳ برابر نیوا لجند ۳ درب در بازار روسیه ارزش گذاری شده است!

جالب آنکه کمپانی "آوتوواز" از ارائه نسخه معمولی نیوا در بازار اروپا به دلیل مشکلات زیست محیطی پیشرانه این خودرو منع شد. خودروساز روسی به جای سرمایه گذاری برای رفع مشکل نمونه استاندارد ترجیح داده تا با ارائه نسخه پنجاهمین سالگرد و استفاده از موتور جدید با ریشه‌های چینی، در بازار اروپا حضور داشته باشد.

اطلاعات مربوط به تغییرات پیشرانه و توسعه چینی آن در اختیار رسانه‌ها قرار نگرفته است یا شاید هم به نوعی پنهان حفظ شده باشد. اما به هر ترتیب با ۲۳ هزار دلار انتخاب‌های بسیار امروزی‌تر و جذاب تری پیش روی شهروندان اروپایی قرار دارد که عملا شانس موفقیت چنین خودرویی را به صفر نزدیک می‌کند!
 
 
برچسب ها: شاسی بلند روسی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین