قیمت بیت کوین، امروز ۱۴۰۰/۰۷/۰۶

قیمت بیت کوین، امروز ۱۴۰۰/۰۷/۰۶

قیمت بیت کوین امروز ۶ مهرماه با ۲.۳۶ درصد کاهش نرخ به ۴۲,۵۵۱ دلار معادل ۱,۲۰۵,۲۴۰,۳۰۷ تومان رسید.
کد خبر: ۹۸۹۹۲
بازدید : ۳۲۲۳
۰۶ مهر ۱۴۰۰ - ۰۶:۰۸

فرادید| بیت کوین بار دیگر ریزش کرد. امروز ۶ مهرماه قیمت بیت کوین با ثبت کاهش ۲.۳۶ درصد به ۴۲,۵۵۱ دلار معادل ۱,۲۰۵,۲۴۰,۳۰۷ تومان رسید.

بیت کوین با نماد اختصاری BTC یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود ۸۰۰.۳۷ میلیارد دلار، در رتبه ۱ بازار قرار داشته و سهم ۴۰.۵۹ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد و حجم مبادلات روزانه آن ۳۱.۴۵ میلیارد دلار است.

به گزارش فرادید؛ بالاترین قیمت بیت کوین در تاریخ ۲۵ فروردین ۱۴۰۰ معادل ۶۴,۸۶۳.۰۹ دلار بوده که همینک %۳۴.۴۶ پایین‌تر از آن زمان قرار دارد. تعداد واحد‌های در گردش بیت کوین ۱۸.۸۳ میلیون و تعداد کل واحد‌های آن ۲۱ میلیون خواهد بود.

بر خلاف تعطیلات آخر هفته گذشته، روز‌های پایانی این هفته برای بیت کوین کسل کننده نبود. این ارز در حالی روز جمعه را به پایان رساند که در پی ترس، عدم اطمینان و تردید ایجاد شده توسط دولت چین، حدود ۴۰۰۰ هزار دلار از ارزش خود را از دست داده بود.

بیت کوین روز شنبه را با هدف جبران بخشی از زیان‌های وارد شده طی کرد، اما گاو‌ها آن را به ۴۳۰۰۰ دلار رساندند. با این حال، روز یکشنبه بار دیگر با افزایش نوسانات این ارز آغاز شد. در این روز، بیت کوین چند هزار دلار کاهش یافت و برای دومین بار طی دو روز به زیر ۴۱۰۰۰ دلار رسید. هرچند، هنگامی که خرس‌ها برای هدایت قیمت به سمت تراز ۴۰ هزار دلار آماده می‌شدند، وضعیت تغییر کرد.

در عرض چند دقیقه، قیمت بیت کوین تقریباً ۳۰۰۰ دلار افزایش یافت و به ۴۴۰۰۰ دلار رسید. طی چند ساعت بعدی، این دارایی برای مدت کوتاهی از مرز ۴۴۰۰۰ دلار هم گذشت، اما در حال حاضر کمی بیشتر از ۴۲۰۰۰ دلار معامله می‌شود.

مایکل ون‌دپوپ، تحلیلگر برجسته ارز‌های دیجیتال عقیده دارد وقتی قیمت بیت‌کوین از ۲۸ هزار دلار به ۵۰ هزار دلار افزایش پیدا کرد احتمال اصلاح ۲۵ درصدی در این ماه زیاد بود. برای شروع روند صعودی بازار بیت‌کوین باید مقاومت محدوده ۵۲ هزار دلار را پشت سر بگذارد و تا زمانی که این اتفاق نیوفتد بازار روندی رنچ میان محدوده ۴۲ تا ۵۲ هزار دلار دارد.

بیت‌کوین در حال حاضر در محدوده میانگین متحرک ۵۰ روزه خود معامله می‌شود و کارشناسان عقیده دارند اگر محدوده ۴۰ هزار دلار از دست برود احتمال ریزش بیت‌کوین تا محدوده ۲۰ هزار دلار وجود دارد. برخی تحلیلگران معنقدند در ۵۰ سال آینده، شبکه بیت کوین حتی کندتر و گرانتر می‌شود: پاداش ماینر‌ها به صفر می‌رسد و نهنگ‌ها ممکن است شروع به خاموش کردن شبکه کنند.

آن‌ها پل‌های بین بیت کوین و سایر بلاک چین‌ها را رها کرده و “بیت کوین‌های پیچیده” را به آدرس‌های نابود کننده ارسال می‌کنند. بنابراین، هنگامی که چیزی برای ایمن سازی وجود ندارد، شبکه برای همیشه متوقف می‌شود. در این زمان، همه بیت کوین‌ها در بلاکچین‌های مختلف در حال تغییر هستند. بنابراین، طلای دیجیتال همیشه اولین دارایی کمیاب در عصر Web۳ باقی خواهد ماند.

قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال

برچسب ها: قیمت بیت کوین
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین