یک خبر بد در مورد موج ششم کرونا

یک خبر بد در مورد موج ششم کرونا

نمی‌توان زمان دقیق وقوع پیک ششم را پیش‌بینی کرد، اما در مورد این موضوع که احتمالا با پیک دیگری مواجه هستیم، تردید بسیار کمی وجود دارد و تقریبا می‌توان انتظار داشت که موج ششم کرونا را در کشور داشته باشیم.
کد خبر: ۹۹۰۰۰
بازدید : ۲۴۰۶۰
۰۶ مهر ۱۴۰۰ - ۰۷:۰۱

چندی پیش علیرضا رییسی سخنگوی ستاد کرونا از احتمال وقوع پیک ششم در آبان ماه خبر داد و گفت: اگر بتوانیم درصد واکسیناسیون را در کشور بالا‌تر ببریم و حدود ۷۰ تا ۷۵ درصد را جامعه را واکسینه کنیم با خیال راحت‌تر می‌توانیم به مقابله با پیک ششم برویم و در این صورت ممکن است خیز ابتلا افزایش پیدا کند، اما آمار مرگ ومیر بسیار پایین است.

مسعود یونسیان، متخصصاپیدمیولوژی در خصوص احتمال وقوع پیک ششم در پاییز توضیح داد: نمی‌توان زمان دقیق وقوع پیک ششم را پیش‌بینی کرد، اما در مورد این موضوع که احتمالا با پیک دیگری مواجه هستیم، تردید بسیار کمی وجود دارد و تقریبا می‌توان انتظار داشت که موج ششم کرونا را در کشور داشته باشیم.

استاد اپیدمیولوژی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ضمن اشاره به اینکه با این سرعت واکسیناسیون که در حال حاضر در کشور داریم به نظر می‌رسد، پیک بعدی مجموعه‌ای از ابتلا‌های خفیف تا متوسط باشد، اظهار کرد: به امید خدا اگر همین روند واکسیناسیون طی هفته آینده هم ادامه پیدا کند، انتظار نداریم که در موج ششم آمار بستری و مرگ‌ومیر بسیاری داشته باشیم.

منبع: میزان

برچسب ها: کرونا پیک ششم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۸
غیر قابل انتشار: ۰
منصور
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۶
3
1
شما شک دارین ولی بنده مطمئنم با باز کردن مرز عراق برای اربعین حتماً پیک ششم و هفتم هم داریم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۶
2
1
پیک بعدی هست مرگ ومیر هم به حول قوه دولت داریم
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین