هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۰۷/۰۶

هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۰۷/۰۶

با توجه به تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی ایران، امروز ۶ مهرماه در برخی استان‌های شمالی کشور بارش باران، گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.
کد خبر: ۹۹۰۱۹
بازدید : ۳۱۸۷
۰۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۲

فرادید| براساس هشدار‌های سازمان هواشناسی ایران امروز ۶ مهر در مناطقی از گیلان، اردبیل و شمال آذربایجان شرقی بارش باران، گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود

قابل توجه است که بارش در این مناطق طی فردا و پنجشنبه ۷ و ۸ مهر تشدید خواهد شد. گستره بارش جمعه و شنبه علاوه بر این مناطق، استان‌های مازندران، گلستان و شمال خراسان شمالی را نیز فرا می‌گیرد.

همچنین فردا و پنجشنبه در جنوب سیستان و بلوچستان و پنجشنبه و جمعهدر شمال آذربایجان غربی رگبار پراکنده همراه با رعد و برق و وزش باد رخ می‌دهد همچنین از بعدازظهر پنجشنبه و طی روز‌های جمعه و شنبه با توجه به افزایش سرعت وزش باد دریای خزر مواج خواهد بود.

از فردا تا اوایل هفته آینده دمای هوا به‌تدریج در نوار شمالی کشور به‌طور محسوسی کاهش می‌یابد به‌ویژه با توجه به هجوم هوای به نسبت سرد، دمای هوا از جمعه تا اوایل هفته آینده در شمال شرق کشور بین ۷ تا ۱۰ درجه سانتیگراد کاهش می‌یابد.

به گزارش فرادید و به نقل از سازمان هواشناسی ایران، قابل ذکر است وزش باد شدید با احتمال خیزش گرد و خاک در نوار شرقی طی دو روز آینده ادامه دارد و جمعه و شنبه در نوار شرقی کشور به‌ویژه در شمال سیستان و بلوچستان وزش باد شدید همراه با خیزش گردوخاک رخ می‌دهد.

همچنین از بعدازظهر جمعه و طی روز شنبه در برخی ساعات در مناطقی از سمنان و شمال و شرق اصفهان وزش باد شدید با احتمال خیزش گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

روز پنجشنبه پدیده غالب در غرب کشور وزش باد خواهد بود و با توجه به پیش‌بینی توسعه چرخند حاره‌ای در شمال اقیانوس هند و حرکت غرب‌سوی آن، انتظار می‌رود شنبه و یکشنبه در جنوب سیستان و بلوچستان به‌ویژه نوار ساحلی، رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد شدید رخ دهد همچنین طی این مدت دریای عمان مواج و توفانی پیش‌بینی می‌شود.

آسمان تهران فردا صاف، دربعدازظهر همراه با وزش باد و در شب تا قسمتی ابری با حداقل دمای ۱۹ و حداکثر دمای ۳۱ درجه سانتیگراد و طی پنجشنبه صاف تا قسمتی ابری و در بعدازظهر همراه با وزش باد با حداقل دمای ۱۸ و حداکثر دمای ۳۰ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

طی امروز و فردا اهواز با بالاترین دمای ۴۱ و ۴۲ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و اردبیل با بیشینه دمای ۱۷ و ۱۶ درجه سانتیگراد خنک‌ترین مراکز استان‌های کشور هستند.

وضعیت آب و هوای ایران

برچسب ها: هواشناسی ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین