قیمت طلای جهانی، امروز ۱۴۰۰/۰۷/۰۷

قیمت طلای جهانی، امروز ۱۴۰۰/۰۷/۰۷

قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار امروز ۷ مهرماه تا لحظه تنظیم گزارش به ۱۷۴۰ دلار و ۸۳ سنت رسید.
کد خبر: ۹۹۰۵۱
بازدید : ۵۰۱۷
۰۷ مهر ۱۴۰۰ - ۰۶:۳۲

فرادید| طلا علیرغم افزایش ۰.۴ درصدی قیمت، اما با ارزش کمتری نسبت به روز گذشته معامله می‌شود. امروز ۷ مهرماه قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار به ۱۷۴۰ دلار و ۸۳ سنت رسید.

به دنبال تقویت دلار و افزایش سوددهی اوراق خزانه داری امریکا و در حالی که سرمایه گذاران منتظر سخنان مقام‌های فدرال رزرو هستند تا سرنخ‌هایی از زمان احتمالی تغییر سیاست پولی این بانک به دست بیاورند، قیمت طلا روز سه شنبه شاهد نوسان جزئی بود.

جفری هالی، تحلیلگر ارشد بازار آسیا اقیانوسیه در شرکت OANDA در این باره گفت: به نظر می‌رسد طلا در حال حاضر از بودن در محدوده ۱۷۴۰ تا ۱۷۶۰ دلار راضی است و در شرایطی که نگرانی‌ها نسبت به وضعیت بدهی شرکت اورگرند چین و رشد اقتصادی این کشور وجود دارد، خریداران آسیایی در قیمت‌های پایین صف خرید می‌بندند. با این روند طلا همچنان هر بار که صعود می‌کند، با تقاضا برای فروش روبرو می‌شود.

رشد قیمت طلا به دلار به دلیل قوی شدن ارزش این ارز محدود شد. بازده اوراق قرضه ۱۰ ساله آمریکا نزدیک به بالاترین رکورد سه ماهه که روز دوشنبه به آن صعود کرده بود، قرار گرفت. بازده در پی سیگنال بانک مرکزی آمریکا درباره تغییر جهت به سمت تحکیم سیاست پولی صعود کرده است.

جرومی پاول رئیس فدرال رزرو قرار است اواخر امروز در کنگره در مورد سیاست بانک مرکزی آمریکا در قبال بحران کرونا به ادای توضیحات بپردازد. در حالی که افزایش نرخ تورم به رشد تقاضا برای طلا کمک می‌کند، هرگونه تغییر سیاست پولی فدرال رزرو و افزایش نرخ بهره می‌تواند موجب بالا بردن هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار فلز زرد شود.

به گزارش فرادید؛ طلا اغلب پوشش ریسک در برابر تورم و کاهش ارزش پول ناشی از اقدامات محرک مالی بانک مرکزی شناخته می‌شود و تعدیل این تدابیر، هزینه نگهداری طلا را افزایش داده و به جذابیت سرمایه گذاری در آن لطمه می‌زند.

قیمت طلا تا حد زیادی به دلار آمریکا و تا حدودی به احساس ریسک بازار وابسته است. به طور کلی، قیمت طلا هنوز از خطر نجسته است.

بازار‌های طلا در طول هفته در ابتدا صعود کردند. اما با ایجاد الگوی چکش معکوس، طلا سود خود را پس داد. سطح ۱۷۵۰ دلار همچنان به پشتیبانی خود ادامه می‌دهد؛ بنابراین اگر در آنجا شکست بخورد، به احتمال زیاد به سطح ۱۶۸۰ دلار سقوط می‌کند.

شکستن زیر این سطح حرکت بزرگی را تا سطح ۱۵۰۰ دلار آغاز می‌کند. البته شاخص دلار آمریکا با طلا همبستگی منفی دارد و در نتیجه احتمال افزایش دلار در برابر ارزش طلا وجود دارد. از سوی دیگر، اگر بازار شاهد سقوط دلار آمریکا باشد، این امر باعث افزایش بازار طلا به سمت میانگین متحرک نمایی ۵۰ هفته‌ای می‌شود.

قیمت لحظه ای فلزات گران بها

 

برچسب ها: قیمت طلا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین