اکران فیلم قهرمان در پاییز

اکران فیلم قهرمان در پاییز

فیلم سینمایی قهرمان قرار است اواسط پاییز در سینما‌های ایران اکران شود. کمپانی پخش آمازون، قهرمان را از هفتم ژانویه ۲۰۲۲ در سینما‌های آمریکا اکران خواهد کرد.
کد خبر: ۹۹۰۶۲
بازدید : ۴۹۸۷
۰۷ مهر ۱۴۰۰ - ۰۷:۴۴

پروانه نمایش فیلم سینمایی «قهرمان» به کارگردانی اصغر فرهادی صادر شد. دفتر پخش «خانه فیلم» که در نبود اصغر فرهادی در ایران، تقاضای صدور پروانه نمایش فیلم قهرمان را ارائه کرده بود خبر داد که امروز ۶ مهرماه، مجوز اکران فیلم قهرمان در ایران صادر شد.

اعضای شورای پروانه نمایش که هنوز به دلیل معرفی نشدن اعضای تازه در دولت جدید، همان اعضای قبلی هستند، مجوز نمایش این فیلم را صادر کردند. فیلم سینمایی قهرمان قرار است اواسط پاییز در سینما‌های ایران اکران شود. کمپانی پخش آمازون، قهرمان را از هفتم ژانویه ۲۰۲۲ در سینما‌های آمریکا اکران خواهد کرد.

در این فیلم امیر جدیدی، محسن تنابنده، فرشته صدرعرفایی و سارینا فرهادی در کنار جمعی از بازیگران بومی شهر شیراز بازی کرده‌اند. قهرمان در نخستین نمایش جهانی خود در بخش رقابتی اصلی جشنواره فیلم «کن» جایزه بزرگ هیات داوران را از این رویداد سینمایی دریافت کرد.

قهرمان داستان رحیم را دنبال می‌کند که از همسر خود جدا شده و به دلیل بدهی به برادر زن سابقش در زندان است. دختری که رحیم به آن علاقه‌مند است، در جریان مرخصی دو روزه او از زندان، یک کیف پر از سکه طلا پیدا می‌کند. رحیم ابتدا تصمیم می‌گیرد از این سکه‌ها برای پرداخت بدهی و آزادی از زندان استفاده کند، اما بعدا نقشه پیچیده تری به ذهنش می‌رسد و ...

فیلم قهرمان تصویری پرجنب و جوش از شهر شیراز به نمایش می‌گذارد و آن را با نقد اجتماعی همراه می‌کند. فرهادی در صحنه ساده این فیلم، یک حکایت اخلاقی پیچیده را با تعلیقی ملموس تلفیق می‌کند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین