آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۱۴۰۰/۰۷/۰۸

آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۱۴۰۰/۰۷/۰۸

امروز ۸ مهرماه وزارت بهداشت آمار فوتی‌های کرونا را ۲۶۸ نفر اعلام کرد.
کد خبر: ۹۹۱۳۰
بازدید : ۶۱۴۸
۰۸ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۱

فرادید| بر اساس آمار، فوتی‌های کرونا امروز ۸ مهرماه ۲۶۸ نفر اعلام شد که به این ترتیب مجموع جان باختگان این بیماری در ایران به ۱۲۰ هزار و ۴۲۸ نفر رسید.

از دیروز تا امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۱۴ هزار و ۷۸ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که دو هزار و ۱۴۴ نفر از آن‌ها بستری شدند.

به گزارش فرادید؛ مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۵ میلیون و ۵۸۷ هزار و ۴۰ نفر رسید که خوشبختانه تا کنون ۵ میلیون ۳۱ هزار و ۶۹۲ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند.

۵ هزار و ۹۳ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند. همچنین تا کنون ۳۲ میلیون و ۱۹۶ هزار و ۴۴۱ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است. در حال حاضر ۱۶ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۱۹۸ شهر در وضعیت نارنجی، ۱۷۶ شهر در وضعیت زرد و ۵۸ شهر در وضعیت آبی قرار دارند.

بر اساس اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت تا کنون ۳۸ میلیون و ۷۰۸ هزار و ۶۴۲ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۱۶ میلیون و ۲۷۲ هزار و ۷۹۹ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده‌اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۵۴ میلیون و ۹۸۱ هزار و ۴۴۱ دُز رسید.

لازم است افراد واجد شرایط برای تزریق واکسن حتما در سامانه salamat.gov.ir ثبت نام کنند. بر اساس این گزارش در شبانه روز گذشته، یک میلیون ۱۷۱ هزار و ۷۸۰ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.

آمار جهانی کرونا

طبق آخرین آمار‌های جهانی ابتلاء به ویروس کرونا، طی ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ۴۸۸ هزار و ۴۸۰ نفری تعداد مبتلایان به این ویروس تاکنون به ۲۳۴ میلیون و ۳۳ هزار و ۶۷۲ نفر رسیده است.

فوتی‌های ناشی از کرونا در جهان با رشد ۸ هزار و ۸۰۷ نفری در یک روز به تعداد چهار میلیون و ۷۸۷ هزار و ۵۳۶ نفر رسیده است. آمار بهبود یافتگان نیز به ۲۱۰ میلیون و ۸۵۷ هزار و ۵۰۶ نفر رسیده است.

آمار ۱۰ کشور اول فوتی‌های ناشی از کرونا به شرح زیر است؛ اعداد داخل پرانتز تعداد فوتی‌های جدید هر کشور است.

۱. آمریکا ۷۱۳ هزار و ۹۵۳ نفر (۲ هزار و ۱۹۰ نفر)

۲. برزیل ۵۹۶ هزار و ۱۶۳ نفر (۶۴۳ نفر)

۳. هند ۴۴۸ هزار و ۰۹۰ نفر (۳۰۹ نفر)

۴. مکزیک ۲۷۶ هزار و ۳۷۶ نفر (۷۰۰ نفر)

۵. روسیه ۲۰۶ هزار و ۳۸۸ نفر (۸۵۷ نفر)

۶. پرو ۲۰۰ هزار و ۶۲۵ نفر (۳۸ نفر)

۷. بریتانیا ۱۹۹ هزار و ۳۱۴ نفر (۱۱۸ نفر)

۸. اندونزی ۱۴۱ هزار و ۵۸۵ نفر (۱۵۰ نفر)

۹. ایتالیا ۱۳۶ هزار و ۲۰۸ نفر (۶۳ نفر)

۱۰. کلمبیا ۱۳۰ هزار و ۴۴۸ نفر (۴۲ نفر)

برچسب ها: آمار کرونا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین