قیمت طلای جهانی، امروز ۱۴۰۰/۰۷/۱۰

قیمت طلای جهانی، امروز ۱۴۰۰/۰۷/۱۰

قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار امروز ۱۰ مهر ماه تا لحظه تنظیم گزارش به ۱۷۶۰ دلار و ۹۶ سنت رسید.
کد خبر: ۹۹۱۳۹
بازدید : ۳۴۶۳
۱۰ مهر ۱۴۰۰ - ۰۶:۱۷

فرادید| طلا بار دیگر در مسیر صعودی قرار گرفت. امروز ۱۰ مهرماه قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار با ثبت افزایش ۱.۵۶ درصد به ۱۷۶۰ دلار و ۹۶ سنت رسید.

طلا روز جمعه با تثبیت دلار برای افزایش نرخ بهره افزایش یافت. شمش بالاتر از سطح اصلی پشتیبانی فنی ۱۷۵۰ دلار در مسیر افزایش هفتگی ناچیز است. نگرانی‌ها در مورد افزایش تورم و رشد اقتصادی به احساسات ریسک بازار آسیب می‌رساند.

به گزارش فرادید؛ به گفته تحلیلگران، ترکیب دوگانه افزایش بازدهی خزانه‌داری و افزایش قیمت دلار آمریکا، طلا را تحت فشار ترس تورمی و احساس خطر در بازار قرار می‌دهد.

اوله هانسن، تحلیلگر بانک ساکسو گفت: “با وجود این که به نظر نمی‌رسد، اما در واقع طلا یک هفته فوق العاده قوی داشته است. هر کسی که سعی می‌کند شرکت کنندگان در بازار را متقاعد کند که تورم پشت در نیست، یک بازی احمقانه انجام میدهد”.

چارلز ایوانز رئیس فدرال رزرو شیکاگو دیروز گفت، شوک‌های عرضه که موجب افزایش قیمت کالا‌ها شده در سال آینده کاهش خواهد یافت و نرخ پایین بهره برای بازگرداندن نرخ تورم به ۲ درصد و تثبیت آن ضروری خواهد بود.

دانیل پاویلونیس، کارگزار ارشد کالا‌های RJO Futures، به کیتکو نیوز گفت: بازدهی خزانه و دلار بخش عمده تاثیرات بر قیمت طلاست. بین بازده بالاتر و فلزات همبستگی معکوس وجود دارد. هنگامی که بازدهی افزایش می‌یابد، قیمت فلزات گرانبها کاهش و دلار افزایش می‌یابد.

پاویلونیس اظهار کرد: طلا ثبات ندارد و اگر این فلز گرانبها به زیر ۱۶۷۳ دلار برسد، بازار می‌تواند تا ۱۵۵۰ دلار در هر اونس تسویه شود.

وینسنت تای، مدیر فروش سیلور شمش در سنگاپور می‌گوید: “در حالی که برخی از سرمایه گذاران کوتاه مدت از ترس کاهش قیمت طلا نگرانی دارند، ما با نظاره سنتیمنت طلا در بازار ارز سوئیس، شاهد این هستیم که بسیاری از سرمایه گذاران بلند مدت برای جلوگیری از تورم و ریسک‌های اقتصادی اقدام به خرید طلا می‌کنند.

نیکی شیلز، رئیس استراتژی فلزات MKS PAMP GROUP، اظهار کرد که با توجه به جهش شاخص دلار آمریکا، قیمت طلا بسیار خوب نگه داشته شده است.

شیلز افزود: قیمت‌گذاری مجدد قابل‌توجه صعودی دلار آمریکا می‌تواند منجر به فروش بیشتر طلا شود. اگر قیمت‌گذاری فعلی در نرخ‌ها و دلار آمریکا ادامه یابد، بازده واقعی را از محدوده منفی خارج کرده و می‌توانیم دلار آمریکا را به نزدیکی بالاترین سطح قبلی بازگردانیم به این معنی که قیمت عادلانه طلا ۱۴۵۰ تا ۱۴۷۰ دلار می‌باشد.

ادوارد مویا، تحلیلگر ارشد OANDA در بازار گفت: با توجه به بازدهی ۱۰ ساله خزانه‌داری به ۱.۶۰ درصد، قیمت طلا بسیار شکننده است.

وی گفت: سطح ۱۷۰۰ دلار برای شمش طلا از نظر معامله‌گران طلا، قریب‌الوقوع به نظر می‌رسد و بسیاری از آن‌ها به پایین‌ترین سطح در ماه مارس، یعنی ۱۶۷۰ دلار توجه دارند. بازنشانی انتظارات تورمی به هیچ وجه به نفع قیمت طلا نیست، در واقع، فقط مقدمه‌ای برای بازگشت سرمایه خواهد بود.

قیمت لحظه ای فلزات گران بها

برچسب ها: قیمت طلا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین