عکس + ۱۸/ حمله با چاقو به پرستارِ بیمارستان شهدای تجریش

عکس + ۱۸/ حمله با چاقو به پرستارِ بیمارستان شهدای تجریش

شب گذشته یک خانم بی‌خانمان با سلاح سرد به آقای بختیاری، پرستار اورژانس یکی از بیمارستان‌های دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی حمله کرد و این پرستار از ناحیه کمر مصدوم شد. البته خوشبختانه طی تماس تصویری که با این پرستار داشتیم، متوجه شدیم که حالش بهتر است.
کد خبر: ۹۹۵۲۳
بازدید : ۴۵۱۱
۱۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۹

معاون نظام پرستاری تهران درباره جزئیات ماجرای چاقو خوردن پرستار بیمارستان شهدای تجریش توضیح داد.

فرشید الازمنی معاون نظام پرستاری تهران در خصوص جزئیات حادثه چاقو خوردن پرستار بیمارستان شهدای تجریش که شب گذشته اتفاق افتاد، گفت: ما چند نوع خشونت علیه پرستاران داریم که از جمله آن‌ها می‌توان به خشونت رفتاری و فیزیکی اشاره کرد.

همکاران پرستار ما نه امنیت شغلی دارند و نه امنیت جانی و تعدادی از مراکز تعدیل نیرو را آغاز کرده اند و قطعا بعد از پایان کرونا هم تعدیل نیروی بسیاری از مراکز آغاز می‌شود. ما امنیت شغلی را نخواستیم، اما حداقل باید امنیت جانی‌مان حفظ شود.

وی توضیح داد: شب گذشته یک خانم بی‌خانمان با سلاح سرد به آقای بختیاری، پرستار اورژانس یکی از بیمارستان‌های دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی حمله کرد و این پرستار از ناحیه کمر مصدوم شد. البته خوشبختانه طی تماس تصویری که با این پرستار داشتیم، متوجه شدیم که حالش بهتر است.

معاون نظام پرستاری تهران افزود: در اورژانس بیمارستان‌ها که خط مقدم مبازره با کرونا و چشم یک بیمارستان هستند، خانمی به آقای بختیاری که پرستار تریاژ است، حمله کرد که اینگونه اتفاقات فشاری روی کادر درمان است. چراکه خود به خود یک پرستار از گردانه مراقبت حذف می‌شود و فشار کاری سایر پرستاران افزایش می‌یابد و این موضوع به غیر از ایجاد تنش و ترسی است که در پرستاران به وجود می‌آید.

وی با بیان اینکه این پرستار اخلاق حرفه‌ای را رعایت کرد و به این خانم واکنشی نشان نداد، اظهار کرد: اگر این چاقوی ۳۰ تا ۴۰ سانتی‌متری به نخاع این پرستار اصابت می‌کرد، موجب فلج شدن او می‌شد.

معاون نظام پرستاری استان تهران با تاکید بر اینکه ما نباید این مسائل را شوخی بگیریم، ادامه داد: بعد از شیوع کرونا در کشور خشونت علیه پرستاران چندین برابر شده و به طرز وحشتناکی افزایش پیدا کرده است. این خشونت‌ها تنها شامل خشونت فیزیکی نمی‌شود و متاسفانه برخی از افراد پرستاران مورد فحاشی قرار می‌دهند.

وی ضمن اشاره به اینکه ما تنها در مقطع کارشناسی برای ۴ سال تحصیل یک پرستار یک تا ۲ میلیارد تومان هزینه می‌کنیم و متاسفانه بسیار راحت آن‌ها را از دست می‌دهیم، گفت: نمونه‌هایی مثل اتفاق شب گذشته بسیار زیاد است و متاسفانه شاهد خشونت علیه پرستاران در همکاران فوریت‌های پزشکی و اورژانس پیش‌بیمارستانی هستیم.

منبع: میزان

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین