قیمت بیت کوین، امروز ۱۴۰۰/۰۷/۲۰

قیمت بیت کوین، امروز ۱۴۰۰/۰۷/۲۰

امروز ۲۰ مهرماه قیمت بیت کوین با ۲.۵۳ درصد افزایش به ۵۷,۸۹۱ دلار معادل ۱,۵۷۱,۳۱۵,۷۲۷ تومان رسید.
کد خبر: ۹۹۵۳۳
بازدید : ۳۳۵۲
۲۰ مهر ۱۴۰۰ - ۰۵:۵۳

فرادید| قیمت بیت کوین به بالاترین حد در ۵ گذشته رسید. امروز ۲۰ مهر ماه قیمت بیت کوین با ثبت افزایش ۲.۵۳ درصد به ۵۷,۸۹۱ دلار معادل ۱,۵۷۱,۳۱۵,۷۲۷ تومان رسید.

بالاترین قیمت بیت کوین در تاریخ ۲۵ فروردین ۱۴۰۰ معادل ۶۴,۸۶۳.۰۹ دلار بوده که همینک %۱۲.۰۶ پایین‌تر از آن زمان قرار دارد. تعداد واحد‌های در گردش بیت کوین ۱۸.۸۴ میلیون و تعداد کل واحد‌های آن ۲۱ میلیون خواهد بود.

به جرات می‌توان گفت که بیت کوین پس از سقوط آزادی که دو هفته پیش تا مرز ۴۱ هزار دلار تجربه کرد، به مسیر صعودی خود بازگشته است. در روز‌های بعد از آن، ارزش بیت کوین به مقدار قابل توجهی افزایش یافت و برای اولین بار طی یک ماه، از مرز ۵۰ هزار دلار عبور کرد و همچنان به صعود خود ادامه داد.

این رقم تا سطوحی بالاتر از تراز ۵۶۰۰۰ دلار کشانده شد و رکوردی تازه از اواسط ماه مه (اواخر اردیبهشت) را به ثبت رساند. دیروز با کاهش قیمت تا زیر ۵۴۵۰۰ دلار و فشار زیادی که خرس‌ها بر این ارز وارد کردند گمان می‌شد این روند صعودی متوقف شده است.

به گزارش فرادید؛ ولی بیت کوین بار دیگر ارزش از دست رفته خود را بازیافت و چند ساعت پیش به بالاترین سطح پنج ماه اخیر خود یعنی کمی بالاتر از ۵۷,۰۰۰ دلار رسید. ارزش بازار این ارز اکنون بسیار بالاتر از ۱.۰۵۰ تریلیون دلار است. علاوه بر این، چیرگی آن بر آلتکوین‌ها نیز امروز به ۴۶ درصد رسیده است.

گروهی از محققان در استاندارد چارترد، به سرپرستی جفری کندریک، سرپرست جهانی تحقیقات ارز‌های نوظهور، پیش بینی کردند که بیت کوین تا اوایل سال آینده میلادی (زمستان امسال) به ۱۰۰هزار دلار برسد. آن‌ها از پتانسیل بیت کوین برای تبدیل شدن به «روش پرداخت همتا به همتا غالب برای بانک‌های جهانی» در پشت پیش بینی صعودی خود یاد کردند.

همچنین، الکس هپتنر، مدیرعامل مبادله ارز‌های رمزنگاری شده Bitmex، پیش بینی کرده است که کشور‌های در حال توسعه در پذیرش بیت کوین پیشگام خواهند بود.

ویجی بویاپاتی (Vijay Boyapati)، نوسنده کتاب‌های پرفروش در زمینه ارز دیجیتال، به شباهت بین حرکات بازار ارز‌های دیجیتال در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۷ (۱۳۹۶) و سه ماهه چهارم سال جاری، اشاره کرد.به گفته بویاپاتی، بازار‌های ارز دیجیتال تحت دو روند قرار دارند. بیت کوین در برابر دلار آمریکا در حال افزایش است.

در همین حال، آلت کوین‌ها در کنار جفت ارز بیت کوین در حال سقوط هستند و سرمایه فعلی در آن‌ها کندتر از بزرگترین رمزارز بازار رشد می‌کند. از نظر این تحلیلگر، این وضعیت، شبیه به سه ماهه چهارم در سال ۲۰۱۷ است. قیمت بیت کوین چهار سال پیش شروع به افزایش کرد و به بالاترین سطح چند ماهه خود در نزدیکی ۲۰,۰۰۰ دلار رسید.

در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۱، قیمت بیت کوین، رشدی به میزان ۲۱۵ درصدی را به ثبت رساند و بزرگترین صعود فصلی بیت کوین از سه ماهه اول سال ۲۰۱۳ (۱۳۹۱) به ثبت رسید.

از آنجایی که آلتکوین‌ها از بیت کوین عقب مانده اند، دامنینس (سلطه بازاری) رمزارز پرچمدار به سقف‌های ماه آگوست (مرداد) رسیده است. امروز، بر اساس نمودار‌های Tradingview، دامننس بیت کوین از میزان ۴۵ عبور کرد. با عبور بیت کوین از سطح ۵۷، ۰۰۰ دلار، بازار‌ها شدیدا تحت تاثیر احساسات گاوی قرار گرفته اند.

شاخص ترس و طمع بازار ارز دیجیتال از میزان ۷۵ عبور کرد. آخرین باری که این شاخص به این میزان رسید، آوریل ۲۰۲۱ (فروردین) بود که بیت کوین در بالای ۶۰,۰۰۰ دلار قرار داشت.

قیمت لحظه ای بیت کوین

برچسب ها: قیمت بیت کوین
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین