تخفیف در جرائم رانندگی تا پایان دی ماه

تخفیف در جرائم رانندگی تا پایان دی ماه

توصیه ما به رانندگان این است که، چون مصوبه مجلس تا پایان دی ۱۴۰۰ است، هموطنان از فرصت پرداخت جرائم رانندگی با تخفیف استفاده کنند و بعد از این تاریخ دوباره جرائم دو برابر می‌شوند.
کد خبر: ۹۹۵۳۵
بازدید : ۱۱۲۰۷
۲۰ مهر ۱۴۰۰ - ۰۶:۱۴

رئیس پلیس راهور ناجا گفت: بر اساس مصوبه مجلس، فرصت پرداخت جرائم رانندگی با تخفیف تا پایان دی ۱۴۰۰ امسال است و بعد از این تاریخ، جرائم دوبرابر می‌شوند.

سیدکمال هادیانفر در خصوص جرائم بیش از سه میلیون تومان رانندگان توضیح داد: ما در یک دوره که مربوط به سال ۱۳۹۸ بود، پرداخت قسطی جرائم را برای همه رانندگانی که بالای یک میلیون تومان جریمه داشتند، ابلاغ کردیم.

در آن زمان اینگونه بود که برای پرداخت روزانه یا ماهانه از طریق درگاه‌های بانکی یا پلیس راهور در بازه یک سال بدون پیش پرداخت، رانندگان خودروی خود را ترخیص یا جریمه را به صورت تعلیق در آوردند.

وی ادامه داد: بر اساس آمار، در پایان سال ۹۸ فقط ۳۵ درصد کسانی که تعهد داده بودند، جرائم خود را پرداخت و ۶۵ درصد فقط تعهد را امضاء کردند و به قولی که داده بودند، عمل نکردند. ما مجبور شدیم این طرح را متوقف کنیم.

این مقام مسئول گفت:، اما در حال حاضر، شرایط مساعدی وجود دارد و خودرویی وجود ندارد که جریمه‌ای بالاتر از هفت یا هشت میلیون داشته باشد. توصیه ما به رانندگان این است که، چون مصوبه مجلس تا پایان دی ۱۴۰۰ است، هموطنان از فرصت پرداخت جرائم رانندگی با تخفیف استفاده کنند و بعد از این تاریخ دوباره جرائم دو برابر می‌شوند.

در همین رابطه سرهنگ عین‌الله جهانی، معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور ناجا نیز گفته است: در حال شناسایی رانندگانی هستیم که در طول سالیان متمادی تخلف یا تصادف نداشته‌اند و تاکنون چهار دستگاه خودرو برای آن‌ها در نظر گرفته شده است.

برچسب ها: جریمه رانندگی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین