هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۰۷/۲۴

هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۰۷/۲۴

بر اساس هشدار‌های سازمان هواشناسی ایران، امروز ۲۴ مهرماه در بخش هاس شمالی کشور ابرناکی و بارش خفیف باران پیش‌بینی می‌شود.
کد خبر: ۹۹۶۹۱
بازدید : ۳۵۴۷
۲۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۰

فرادید| با توجه به تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی ایران امروز ۲۴ مهرماه و فردا در بخش‌هایی از استان‌های گیلان، مازندران، اردبیل، شمال استان‌های آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی و ارتفاعات البرز ابرناکی و بارش خفیف باران پیش‌بینی می‌شود.

از بعدازظهر دوشنبه و طی سه‌شنبه در نواحی شمال غرب، سواحل دریای خزر و ارتفاعات البرز رشد ابر، بارش پراکنده گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقت انتظار می‌رود.

به گزارش فرادید و به نقل از سازمان هواشناسی ایران، تداوم این شرایط چهارشنبه با شدت بیشتر برای نواحی ذکر شده و بخش‌هایی از خراسان شمالی مورد انتظار است و بیشینه فعالیت سامانه بارشی در استان‌های ساحلی دریای خزر خواهد بود.

در روز‌های پایانی هفته جاری، برای نیمه شمالی کشور روند کاهش دما انتظار می‌رود همچنین امروز در نوار شرقی کشور و از فردا تا چهارشنبه در برخی نواحی غرب، جنوب غرب و استان‌های ساحلی خلیج فارس وزش باد شدید موقت و در مناطق مستعد خیزش گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

دوشنبه غرب و نواحی مرکزی خلیج فارس و طی روز‌های سه‌شنبه و چهارشنبه خلیج فارس، غرب تنگه هرمز و دریای خزر مواج و متلاطم خواهد بود.

آسمان تهران فردا صاف و همراه غبار صبحگاهی، گاهی وزش باد با حداقل دمای ۱۵ و حداکثر دمای ۲۶ درجه سانتیگراد و طی دوشنبه صاف و همراه با غبار صبحگاهی و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۱۵ و حداکثر دمای ۲۶ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

طی امروز و فردا اهواز با بالاترین دمای ۴۲ و ۳۹ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و اردبیل با بیشینه دمای ۲۰ و ۱۹ درجه سانتیگراد خنک‌ترین مراکز استان‌های کشور هستند.

وضعیت آب و هوای ایران

برچسب ها: هواشناسی ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین