تابلوی مخفی پپیکاسو که ۱۱۸ سال پشت «غذای مرد کور» پنهان بود

تابلوی مخفی پپیکاسو که ۱۱۸ سال پشت «غذای مرد کور» پنهان بود

دانشمندان بااستفاده از هوش مصنوعی، در پشت یکی از تابلو‌های پیکاسو، نقاشی دیگری را پیدا کردند. پشت نقاشی غذای مرد کور، یک نقاشی است که با عنوان تنهای برهنه خم شده از دوره آبی پیکاسو نامگذاری شده است.
کد خبر: ۹۹۸۵۱
بازدید : ۲۹۳۵
۲۸ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۹

فرادید| احتمالاً می‌توانید بسیاری از هنرمندان مشهور را که شاهکار‌های گرانقیمت ساخته اند نام ببرید. با این حال، مقدار زیادی از پول پرداخت شده برای این نقاشی‌ها یک شبه به دست نیامده است و کشمکش هنرمندان برای بسیاری به یک واقعیت عادی تبدیل شده است. به همین دلیل است که بسیاری از هنرمندان مشهور روی آثار کم ارزش‌تر خود، دوباره نقاشی می‌کردند تا در هزینه مواد صرفه جویی کنند.

به گزارش فرادید؛ پابلو پیکاسو یکی از آن هنرمندانی است که برای خلق تابلو‌های جدید، تابلو‌های قدیمی خود را از بین می‌برد. این شامل نقاشی آثار جدید بر روی آثار قدیمی‌تر بود که پیکاسو به دلایلی دوست نداشت. این کار باعث صرفه جویی در هزینه مواد می‌شد و به او کمک می‌کرد از شلوغی در کارگاه خود جلوگیری کند.

اکنون که پابلو پیکاسو به عنوان یکی از برجسته‌ترین هنرمندان قرن بیستم شناخته می‌شود، ما دوست داریم از برخی از نقاشی‌های از دست رفته‌ی او لذت ببریم، اما چگونه می‌توانیم بدون برداشتن لایه‌های بالایی رنگ روغن این تابلوها، نقاشی زیرین آن‌ها را قابل مشاهده کنیم؟

دانشمندان دانشگاه UCL از ترکیبی از تصاویر طیف سنجی، هوش مصنوعی و چاپ سه بعدی برای کشف آنچه در تابلوی «غذای مرد کور» پیکاسو پنهان شده است، استفاده کردند. متخصصان در سال ۲۰۱۰ بود که کشف شد چیزی در آن نقاشی وجود دارد که پیکاسو آن را با یک اثر هنری جدید پوشانده است.

اکنون محققان چندین اسکن را برای نشان دادن این اثر انجام دادند و از تکنیک‌های هوش مصنوعی برای ایجاد رنگ در آن استفاده کردند. نتیجه یک نقاشی است که با عنوان «تنهای برهنه خم شده» از دوره آبی پیکاسو نامگذاری شده است؛ و آنقدر دقیق است که می‌توانید قلم مو‌های سه بعدی را ببینید.
آشکارسازی تابلوی پابلو پیکاسو که برای ۱۱۳ سال از دیده‌ها پنهان شده بودبسیاری از نقاشی‌های پیکاسو در دوره آبی با این شیوه نقاشی شده اند. دانشمندان معتقدند که او با بی میلی این کار را انجام می‌داده است بخاطر مجبور بودن برای از بین بردن این سری نقاشی‌ها، بسیار غمگین بوده است. اما چاره‌ای پیش روی پیکاسوی بسیار جوان بود. او هنرمند مجاهد و مصالح گران بود. به همین دلیل است که محققان معتقدند پیکاسو از کار دانشمندان خوشحال خواهد شد.

آنتونی بوراچد، متخصص یادگیری ماشینی و علوم اعصاب رفتاری می‌گوید: «من معتقدم پیکاسو از چنین پزشکی قانونی به طور فعال استقبال می‌کرد، زیرا خود او گفت: من فقط تصاویری را که جلوی چشمانم ظاهر می‌شد نقاشی کردم. این برای دیگران است که معانی پنهان را پیدا کنند. آیا مانند تصور لئوناردو داوینچی از هلیکوپتر، پیکاسو هم فناوری‌ای را تصور می‌کرد که بتواند کار‌های از دست رفته یا ناقص او را دوباره بازسازی کند؟ این قطعاً یک راز پنهان است که او در تابلوی «لا وی» به آن اشاره می‌کند. »

تابلوی مرد کور پیکاسو

غذای مرد کور در سال ۱۹۰۳ تکمیل شد و یکی از مشهورترین نقاشی‌های دوره آبی پیکاسو است.

مشهورترین نقاشی‌های پیکاسو از دوره آبی شامل «برهنه آبی»، «لا وی» و «گیتاریست قدیمی» است که هر سه نقاشی در سال ۱۹۰۳ به پایان رسید؛ بنابراین تابلوی «برهنه تنهای خم شده» ۱۱۸ سال زیر این نقاشی پنهان بوده است. به احتمال زیاد، خیلی قدیمی‌تر از «غذای مرد کور» نیست. یک شکل مشابه را می‌توان در تابلوی «لا وی» سال ۱۹۰۳ مشاهده کرد، که می‌تواند نشان دهد پیکاسو آن تابلوی خاص را از دست داده است.
آشکارسازی تابلوی مخفی پابلو پیکاسو که برای ۱۱۳ سال از دیده‌ها پنهان شده بود

پیکاسو از این نظر منحصر به فرد نبود؛ او تنها کسی نبود که روی نقاشی‌های قدیمی‌تر خود، دوباره نقاشی می‌کشید. بسیاری از هنرمندان روی آثار خود دوباره نقاشی کشیده‌اند و بسیاری از تابلو‌های قدیمی‌تر خود را اینگونه از بین برده‌اند. پس چه کسی می‌داند! شاید قطعات هنری جدیدی از هنرمندان که مدت‌ها است از بین رفته اند، به لطف راه حل‌های هوش مصنوعی دوباره به نمایش در بیایند و روزی نمایشگاهی از آثار بسیار زیادی که سال‌های دور و درازی از چشم همگان پنهان بوده، پر با شود.


منبع: Technology

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه