هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۰۷/۲۸

هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۰۷/۲۸

با توجه به هشدارهای سازمان هواشناسی ایران امروز 28 مردادماه در مناطق شمالی کشور ابرناکی، بارش پراکنده و کاهش نسبی دما پیش‌بینی می‌شود.
کد خبر: ۹۹۸۷۵
بازدید : ۴۸۵۲
۲۸ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۷

فرادید| براساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی ایران امروز ۲۸ مهرماه و طی طی ۲۴ ساعت آینده در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، شمال کردستان، اردبیل، زنجان، ارتفاعات البرز، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی ابرناکی و بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

همچنین در سواحل شمالی کشور نیز رگبار باران، وزش باد و کاهش نسبی دما و در ارتفاعات البرز بارش برف مورد انتظار است.

فردا بارش در شمال غرب تضعیف می‌شود و در دامنه‌های جنوبی البرز واقع در استان‌های البرز، تهران، سمنان، خراسان شمالی و نیمه شمالی خراسان رضوی بارش پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید رخ خواهد داد همچنین در سواحل دریای خزر نیز رگبار باران، گاهی همراه با رعد و برق انتظار می‌رود.

به گزارش فرادید و به نقل از هواشناسی ایران، روز جمعه وزش باد شدید در نوار شرقی کشور و بارش پراکنده و ابرناکی در غرب سواحل دریای خزر و در شمال غرب کشور طی ساعات بعدازظهر رخ می‌دهد.

شنبه در شمال غرب و ارتفاعات زاگرس در غرب کشور، غرب سواحل دریای خزر و دامنه‌های جنوبی البرز واقع در استان‌های زنجان، قزوین، البرز و تهران بارش پراکنده و وزش باد رخ می‌دهد و در نیمه شرقی کشور جوی آرام با افزایش نسبی دما پیش‌بینی می‌شود.

در روز یکشنبه بارش پراکنده در سواحل شرقی دریای خزر و خراسان شمالی تداوم دارد و دریای خزر طی دو روز آینده مواج و طوفانی است.

فردا و جمعه در نوار شرقی کشور به‌ویژه منطقه زابل وزش باد شدید و در مناطق مستعد خیزش گردوخاک، کاهش کیفیت هوا و کاهش دید افقی مورد انتظار است.

از امروز تا پایان هفته جاری نیز وزش باد شدید و گاهی گردوخاک برای نواحی جنوب غرب کشور و استان‌های ساحلی خلیج فارس پیش‌بینی می‌شود. طی این مدت خلیج فارس و نواحی غربی تنگه هرمز مواج و متلاطم خواهد بود.

آسمان تهران فردا نیمه ابری، به‌تدریج ابری و گاهی همراه با باران و وزش باد با حداقل دمای ۱۱ و حداکثر دمای ۱۹ درجه سانتیگراد و طی پنجشنبه قسمتی ابری و گاهی همراه با وزش باد با حداقل دمای ۱۱ و حداکثر دمای ۱۸ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

طی امروز و فردا اهواز با بالاترین دمای ۳۵ و ۳۴ درجه سانتیگراد گرم‌ترین مرکز استان کشور است همچنین پیش‌بینی می‌شود دمای هوای شهرکرد و همدان به زیر صفر درجه سانتیگراد برسد.

وضعیت آب و هوای ایران

برچسب ها: هواشناسی ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین