فرادید | صفحه نخست - جهان
به تازگی مستندی به نام "جان به در بردن از چنگ آر کلی" ساخته شده که به ادعا‌های زنانی می‌پردازد که می‌گویند قربانی آزار جنسی و خشونت او شده‌اند.
پسری که با دزدی از مادرش، ثروتمند شد!
اندرو می‌گوید:"در پایان ماه ما به اندازهٔ کافی مشتری و پول برای پرداخت هزینه اینترنت پر‌سرعت و تبلیغات داشتیم"؛ و از همه مهم‌تر، مادرش او را برای دروغ و کلک بخشید.
پدر هدی مثنی که یک دیپلمات سابق یمنی است، از دادگاه فدرال در واشنگتن خواسته است که هویت و ملیت دخترش را تأیید کرده و اجازه دهد که او به اتفاق فرزندش به آمریکا بازگردد.
«هدی مثنی» ۲۴ ساله زاده آلاباماست چهار سال پیش برای پیوستن به داعش آمریکا را ترک کرده و راهی سوریه شد. او چندی پیش به اسارت شبه‌نظامیان کرد مورد حمایت آمریکا درآمد و حالا می‌گوید از پیوستن به داعش «عمیقا پشیمان» است و می‌خواهد به همراه پسر ۱۸ ماهه‌اش به آمریکا بازگردد.
آداب جالب سلام‌کردن در کشورهای مختلف
آداب سلام دادن در میان مردم مائوری در نیوزیلند "هونگی” نام دارد. آن‌ها هنگام سلام دادن بینی و پیشانی را به هم می‌فشارند.
نظامیان آمریکایی چقدر حقوق می‌گیرند؟
بیمه سلامت برای تمامی سربازان ارتش مجانی است، سالیانه ۶٫۸۹۶ دلار برای آن‌ها پس انداز در پی دارد. وقتی که سربازان به درجه‌ای برسند که اجازه زندگی در خارج از پادگان‌های نظامی را داشته باشند، یک مبلغ اضافه برای تامین مسکن به دریافتی آن‌ها اضافه می‌شود که مبلغ آن به مکان زندگی و داشتن یا نداشتن فرزند بستگی دارد. همچنین آن‌ها کمک هزینه غذایی دریافت کرده و در مناطقی که هزینه زندگی در آن‌ها بالاست نیز مقداری دیگر کمک هزینه دریافت خواهند کرد.
«آمریکن کانسرواتیو» پاسخ داد
با پیروزی ترامپ در انتخابات، همه چیز تغییر کرد. ترامپ هرگز نام «موسسه بین‌المللی مطالعات راهبردی» را نشنیده بود. اصلا نمی‌دانست که بوت یک چهره پیشرو در منازعات نظامی است.
پرنسس
آنجلا مقادیری از محتویات معده را برای آزمایش با خود به مرکز برد. او با آزمایشات خود نشان داد "دیانا" زمان مرگش هنگام تصادف باردار نبود.
کدام کشورها قوی‌ترین ارتش‌های جهان را دارند؟
رتبه‌بندی جدید ایران در این فهرست نشان می‌دهد که تقویت بنیه نظامی از چشم این کشور دور نمانده است.
چرا تومور مغزی‌ام را به قطب جنوب فرستادم؟!
«فکر کردم حالا که خودم نمی‌توانم آن‌جا بروم، چیزی که مانع رفتنم شده بود را بفرستم. من نباید یک دختر با تومور مغزی باشم، من می‌توانم دختری باشم که تومور مغزی‌اش را به قطب جنوب می‌فرستد.»
اگرچه تجربه متفاوت و حسرت‌بارتری خواهد بود که آن‌ها دیگر زنده نیستند، اما در نهایت برای این طرفداران که عاشق هنری بودند که این دو تولید می‌کردند، هنوز همه آن هنر بدون تغییر برای آن‌ها موجود است که این خیلی خوب است
سخنگوی وزارت‌خارجه آمریکا از پذیرش پست جدید خودداری کرد
چند ماه گذشته است و هیچ نامزد رسمی برای تصدی سمت نمایندگی آمریکا در سازمان ملل معرفی نشده است. منابع جمهوری‌خواهان و دولت مدعی شده‌اند این تاخیر صرفا به‌خاطر انبوه فرآیند رسیدگی و تایید صلاحیت نمایندگان آمریکا برای سمت‌های مختلف در کمیته روابط خارجی سنای آمریکا است
کاردینال دولان گفته که یک سازمان مستقل درباره این ادعا‌ها تحقیق کرده و یک هیات متشکل از کارشناسان قضایی، روانشناسان، والدین و کشیش‌ها، اطلاعات بدست آمده را بررسی کرده و دریافتند که این ادعا‌ها "معتبر و قابل اثبات" است.
مدیرانی مشهوری که برکنار شدند
بیزینس اینسایدر بررسی کرد
رفتن جابز از اپل در سال ۱۹۸۵ مشهورترین و جنجالی‌ترین اتفاق در این زمینه است. او که اپل را با همکاری استیو ووزنیاک تاسیس کرده بود، بعد از درگیری با مدیرعامل آن زمان اپل یعنی «جان اسکالی»، این شرکت را ترک کرد.
«بانویی» که بانک‌های زامبی را پاکسازی کرد و ارز را به ساحل آرامش رساند
راه نجات روسی از ابرچالش‌ها
با افزایش میانگین سنی جمعیت روسیه و افزایش شمار افرادی که ماهانه از صندوق دستمزد دریافت می‌کردند، هزینه‌های صندوق رشد کرد و از منابع مالی و درآمدهایش پیشی گرفت. از طرف دیگر بیش از یک دهه است که شمار شاغلان روسیه در سطحی معادل ۷۵ میلیون نفر تثبیت شده است و نگران‌کننده‌تر اینکه انتظار می‌رود شمار نیرو‌های شاغل در سال‌های آتی کاهش یابد. الویرا نابیولینا رئیس بانک مرکزی روسیه چالش‌های چندجانبه اقتصادی کشورش را بهبود بخشید
    صفحه  از ۱۲۰
نگاه ویژه

پوران، مهربان بود

دکتر ناصر فکوهی
پرطرفدار