فرادید | صفحه نخست - جهان
در سال ۲۰۱۵ کتابی توسط دو نویسنده آفریقای جنوبی منتشر شد که طبق آن، گاندی در نقل قولی متهم شده است که هندی‌ها را «بی‌نهایت برتر» از «کافرها» که طبق نوشته این کتاب منظور سیاهان آفریقایی است، خوانده است.
دانشگاه پزشکی توکیو دستکم از سال ۲۰۰۶ میلادی در نتایج داوطلبان زن دست می‌برده است. دلیل مسئولان برای دستکاری در نتایج داوطلبان زن نگرانی از عدم اشتغال آن‌ها به حرفه پزشکی در آینده عنوان شده است.
چین، مصر و عربستان بیشترین تعداد زندانی را دارند و ترکیه برای سومین سال متوالی به دلیل وجود حداقل ۶۸ روزنامه‌نگار زندانی به‌عنوان بدترین زندان‌ها برای روزنامه‌نگاران انتخاب شد.
چه کسانی از نقشه سعودی‌ها خبر داشتند؟
رئیس سازمان سیا اعتراف کرد که سیا می‌دانست که این خاشقجی به مرگ نزدیک می‌شود
او در نامه اش به پلیس گفته است که پدرش وعده کرده بود به شرط این که در مدرسه نمره خوب بگیرد برایش توالت خواهد ساخت.
خواهر مری کروپر و خواهر لانا چنگ این پول را از مدرسه کاتولیک سنت جیمز در شهر تورانس، کالیفرنیا در نزدیکی لس‌آنجلس به سرقت بردند تا آن را در کازینو‌ها خرج کنند.
آریانا گرانده، ریک راس و کردی بی در این جایگاه‌ها قرار دارند. آریانا گرانده که دو سال گذشته در کنسرت او در لندن عملیات انتحاری موجب کشته‌شدن عده‌ای شد، امسال هم مورد استقبال بود. ریک راس، رپری که مدتی در بیمارستان بستری بود و بعد مرخص شد و کردی بی که به‌عنوان اولین رپر زن برنده گرمی شناخته می‌شود.
در جنگ‌های داخلی اخیر، بسیاری از ارتش‌ها و گروه‌های شورشی اصلا درگیر چنین فجایعی «نشده اند». سپس این سؤال برای پژوهشگران پیش می‌آید که چرا برخی گروه‌های مسلح خشونت جنسی را مرتکب می‌شوند و برخی دیگر محکوم می‌کنند. یک توضیح این است که تجاوز جنسی تاکتیک جنگی طراحی‌شده برای آسیب مستقیم به غیرنظامیان است. مثال آن دستور تجاوز به عنف در جریان جنگ بوسنی در دهه ۹۰، در گواتمالا و پرو است.
هواپیمای شخصی مسی 
لیونل مسی، فوتبالیست مشهور به تازگی یک هواپیمای شخصی خریداری کرده است. قیمت این هواپیما و جزییات خریدش، کنجکاوی بسیاری را برانگیخته است.
به گفته رسانه‌های محلی یکی از خروجی‌های اضطراری به سمت پل باز می‌شد و هنگامی که جمعیت قصد خروج داشت تعدادی کثیری از آن‌ها از پل به روی زمین افتادند. اغلب جانباختگان زیر جمعیت مدفون شدند.
بر این اساس آفریقا با شاخص ۲۶.۶ برای هر یکصد هزار نفر، بالاترین و اروپا با شاخص ۹.۳ برای همین تعداد، پایین‌ترین میزان مرگ و میر ناشی از سوانح جاده‌ای را به نام خود ثبت کرده اند.
فوتبالیست‌های زن افغان؛ از بازی در خیابان تا درخواست‌های غیراخلاقی
به گفته مدینه در یکسال گذشته لیستی ۹ نفره از برخی از اعضای تیم ملی زنان فوتبالیست تهیه شد و همه آن لیست ۹ نفره از تیم خط خوردند و علت اصلی این مساله جواب رد این زنان به درخواست‌های غیراخلاقی معدودی از مردان در فدراسیون فوتبال افغانستان بوده است. او می‌گوید: «فضا از این قرار است که اگر به برخی درخواست‌ها جواب رد بدهی، فضا را چنان برایت سخت خواهند کرد و بهانه تراشی‌ها شروع خواهد شد که خود به خود زمینه فعالیت در تیم ملی برایت باقی نمی‌ماند».
مارک پدرش را نمی‌شناخته و مادرش که به تنهایی او را بزرگ می‌کرده، ملاقات‌های میان کشیش و پسرش را پذیرفته بوده است. مارک می‌گوید: «کشیش از کمبود‌های احساسی در خانواده من سوءاستفاده می‌کرد. مرا به خود وابسته کرده بود و ماه‌ها از من سوءاستفاده جنسی می‌کرد.»
تغییرات اقلیمی پیامد‌های منفی را نه تنها برای این کشور، بلکه برای همسایگان نیوزیلند نیز به همراه داشته است. به همین دلیل قرار است در آینده از ظرفیت ارتش در عملیات کمک‌رسانی به فاجعه‌دیدگان بیشتر از پیش استفاده شود.
هزینهٔ بالای آموزش هم از عوامل ذکر شده است، اما در کنار آن باید همچنین به "احساس ناخواسته بودن در ایالات متحده" و در نظر گرفتن "امنیت جانی در ایالات متحده" اشاره کرد. بیشتر کاهش متقاضی از کشور‌هایی مثل هند، کره جنوبی، مکزیک و عربستان سعودی بوده است.
    صفحه  از ۱۰۷
پرطرفدار