فرادید | صفحه نخست - جهان

Faradeed | فرادید اخبار

سه ویژگی دنیای کار در پساکرونا

با سیاست‌هایی که بسیاری از شرکت‌ها اتخاذ می‌کنند و امکان کار از راه دور را فراهم می‌کنند، وظایفی که به عهده رهبری سازمان است بیشتر خواهد شد. مدیران اجرایی باید استراتژی را به روش‌هایی بیان کنند که سیگنال‌های روشنی را از نظر اینکه روی چه چیز کار می‌کنند و چرا مهم است را به همه ارائه دهد.
تصاویر/ باغ‌های مدور، روش خلاقانه مقابله با خشکسالی

تصاویر/ باغ‌های مدور، روش خلاقانه مقابله با خشکسالی

در این باغ‌ها گیاهان و درختان مقاوم به گرما مانند پاپایا، انبه، مورینگا و سیج (از خانواده مریم‌گلی) می‌کارند. بسترِ دایره‌ای این باغ‌ها به ریشه‌ها امکان می‌دهد که به سمت داخل رشد کنند، باعث می‌شود که آب و باکتری در محیط بسته حبس شود و احتباس آب و تولید کامپوست را بهبود می‌بخشد.
مرگ مرد میانسال؛ همسرکشی یا قتل به دست داماد؟!

مرگ مرد میانسال؛ همسرکشی یا قتل به دست داماد؟!

وقتی به سر کوچه رفتم و سیگار خریدم و برگشتم دیدم حال شوهرم بدتر شده است، فریاد می‌زد که سرش درد می‌کند و هذیان می‌گفت بعد هم ناگهان از هوش رفت. او را به بیمارستان بردیم، اما دکتر مرگ مغزی همسرم را تأیید کرد و اعضای بدنش را اهدا کردیم.
رازهایی که مهمانداران هواپیما می‌دانند!
عقب‌ هواپیما بنشینید

رازهایی که مهمانداران هواپیما می‌دانند!

بسیاری از مسافران دوست دارند جلوی هواپیما بنشینند تا علاوه بر دریافت سریع‌تر خدمات تغذیه‌ای، بتوانند زودتر پیاده شوند اما مهمانداران می‌گویند که سرویس دهی در قسمت عقب‌تر هواپیما بهتر انجام می‌شود.

مدال المپیک چقدر می‌ارزد؟

پس پاسخ این سئوال که آیا مدال طلا واقعا طلا است؟ منفی است. مدال‌های طلای المپیک باید حداقل از ۹۲.۵ درصد نقره ساخته شده باشند و حداقل شش گرم طلا داشته باشند.
از کراس اوور کوچک هیوندای تا درشت اندام لوکس آلمانی

بهترین شاسی بلند‌های بازار آمریکا

از سال ۲۰۱۴ که اولین نسل آن معرفی شد یکی از نخستین محصولات لوک این بخش بوده است. برای آن‌هایی که تشنه قدرت هستند؛ پیشرانه تریم آ ام گ این محصول یعنی GLA ۴۵ حدود ۴۰۰ اسب بخار خروجی دارد.

مکان‌هایی که امسال ثبت جهانی شدند

ایران امسال با دو پرونده راه‌آهن ایران و هورامان در کمیته میراث جهانی یونسکو شرکت کرده بود و در نهایت موفق شد دو پرونده راه‌آهن سراسری (بخش شمال ـ جنوب به وسعت ۱۴۰۰ کیلومتر) و هورامان/ اورامانات را به ثبت یونسکو برساند.

قتل زن جوان در توهم شیشه

وقتی او را به خانه‌ام دعوت کردم با هم شیشه کشیدیم. اما یکباره دیدم که بند مانتو را به دور گردنم انداخت. چون به او گفته بودم طلاساز هستم گمان می‌کنم به قصد سرقت می‌خواست من را بکشد.

جنایتی که ۵۰ سال مخفی ماند!

بر اساس این گزارش، هیچ یک از این افراد متهم به چیزی نبوده‌اند و بعد از گذشت ۵۰ سال از دفن این اسناد رده بندی شده، این جنایت‌ها افشا می‌شود.
از کوکاکولا بترسید!
روایتی مخوف از "کارخانه کوکاکولا"

از کوکاکولا بترسید!

آیا کارخانه کوکاکولا به متخصصین تغذیه پول می‌دهد تا نتایج را وارونه نشان دهند؟ من از این مسئله شگفت زده نمی‌شوم، چرا که چیزهایی که در آنجا دیدم به اندازه کافی مرا وحشت زده کرده است.