فرادید | صفحه نخست - جهان

Faradeed | فرادید اخبار

عکس/ جنجال کیسه زباله‌های ۵۴ میلیون تومانی

این کیف‌های گران‌قیمت که طراحی آن‌ها از کیسه زباله یک‌بارمصرف الگو گرفته شده، از پوست گاو درست شده و واکنش کاربران فضای مجازی را به همراه داشته و خبری از تحسین این ایده نیست

خطرناکترین «گُل» جهان را بشناسید!

متاسفانه با دستکاری‌های صورت گرفته توهم زایی ماده مخدر گل که از این گیاه استحصال می‌شود تا ۵۰ درصد افزایش یافته که بسیار خطرناک است.

بیل گیتس ۶ میلیارد دلار به خیریه بخشید

بیل گیتس هفته گذشته در توییتر اعلام کرده بود من موظف هستم ثروتم را به اشکالی که بیشترین تاثیر را در کاهش رنج و بهبود زندگی افراد دارند، به جامعه برگردانم و امیدوارم که دیگرانی که در موقعیت ثروت بزرگ قرار دارند، در این لحظه قدم بردارند.

کرونا در جهان ماندگار است

سویه جدید امیکرون که حدود ۱۸ برابر انتشار بیشتری نسبت به سویه‌های گذشته دارد نیز وارد کشور ما شده و این ویروس به خصوص در افراد سالمند و افرادی که بیماری‌های زمینه‌ای دارند بیشتر تحت تاثیر کرونا و امیکرون قرار می‌گیرند.
روستاهای کاملاً منحصر به فرد

روستاهای کاملاً منحصر به فرد

روستایی در هند وجود دارد که 300 ساختمان قدیمی، موسسات آموزشی و حتی بانک‌های آن درب ورودی ندارند. طلا و جواهرات مردم و پول‌های موجود در بانک در محفظه‌های بدون در نگهداری می‌شود.

فقط ۶ دانشگاه ایران در رتبه‌بندی ۲۰۲۳ تایید شدند

اگر رنگ و بوی سیاسی از این اتفاق حذف شود، تنها دلیلی که همچنان به این حذف و پالایش اعتبار می‌دهد، ارزشمند شدن رنکینگ بین‌المللی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی خارجی برای دولت عراق و مهم شدن کیفیت آموزش در مراکز آکادمیک کشور‌های همسایه و مقصد اتباع عراقی است.

چند نفر در حج به کرونا مبتلا شدند؟

وزیر بهداشت عربستان در عین حال خبر داد: تعداد محدودی بالغ بر ۳۸ مورد ابتلا به ویروس کرونا بدون ثبت موارد ثانویه در بین حجاج شناسایی شد.

هشدار سازمان بهداشت جهانی درباره موج جدید کرونا

به گفته متخصصان، فرانسه با ثبت بیش از ۱۵۰ هزار نفر از مبتلایان در یک روز رتبه اول را به خود اختصاص داد و پس از آن آلمان با ۱۳۰ تا ۱۴۰ هزار نفر و ایتالیا با بیش از ۱۰۰ هزار نفر در یک روز در رتبه سوم قرار گرفتند.
جهانِ بدون پلاستیک

جهانِ بدون پلاستیک

آلودگی‌های پلاستیکی برای سلامتی انسان، جانوران و به‌طور کلی سلامت و کیفیت اکوسیستم محیط زیست مضرات فراوانی دارد.