فرادید | صفحه نخست - جهان

Faradeed | فرادید اخبار

ویدئو/ تصاویری شگفت‌انگیز از حجرالاسود

دولت عربستان اعلام کرد برای گرفتن این تصاویر با رزولوشن بالا بیش از ۵۰ ساعت وقت صرف شده است. تاکنون بیش از ۱۰۵۰عکس از زاویای محتلف از این سنگ باستانی گرفته شده است.

کرم‌های خوراکی در راه سوپرمارکت‌های اروپایی

انتظار می‌رود با چراغ سبز کمیسیون اروپا در روز سه‌شنبه، سازمان مقررات اتحادیه اروپا که مصرف کرم‌های زرد خشک‌شده را مجاز برمی‌شمارد طی هفته‌های آینده مجوز نهایی عرضه این محصول را تصویب کند.

آمریکا برای تسریع روند واکسیناسیون چه می‌کند؟

جو بایدن روز سه شنبه (۴ مه) وعده داد که با تشدید کارزار ملی واکسیناسیون کرونا تا حدود دو ماه دیگر یعنی تا روز استقلال آمریکا (۴ ژوئیه/۱۳ تیر) حداقل ۷۰ درصد جمعیت بزرگسال در آمریکا یک دوز واکسن را دریافت کرده باشند. این رقم هم اکنون حدود ۵۶ درصد است.

شرط و شروط اتحادیه اروپا برای گردشگری

اتحادیه اروپا قبلاً برنامه‌هایی را برای ارائه گواهی دیجیتالی به منظور مجاز بودن سفرشان اعلام کرده بود. این مجوز شامل هر کسی می‌شود که واکسن کرونا را گرفته باشد یا نتیجه تست کرونایش منفی باشد و یا به تازگی از بیماری کرونا بهبود یافته باشد.
پس از ۲۷ سال زندگی مشترک

بیل گیتس و ملیندا از هم جدا می‌شوند

بیل گیتس و ملیندا در دهه ۸۰ میلادی و پس از آن که ملیندا به مایکروسافت که بیل گیتس موسس و مدیرش بود پیوست، با هم آشنا شدند. این دو سه فرزند دارند و در کنار هم بنیاد بیل و ملیندا گیتس را برای امور انساندوستانه تاسیس کرده‌اند.

ابرتورم در ونزوئلا

برخی از مبادلات اقتصادی در ونزوئلا این روز‌ها به دلیل کاهش ارزش بولیوار با دلار آمریکا انجام می‌شود. قیمت یک کیلو گوشت در این کشور ۳.۷۵ دلار آمریکا است در حالی که هفت میلیون بولیوار معادل تنها ۲.۵ دلار آمریکا است.

سلطان سلیمان اول به استانبول باز‌می‌گردد

حراج پرتره سلطان سلیمان اول بخشی از برنامه بزرگتری بود که از سوی حراجی ساتبی به عنوان «هنر‌های جهان اسلام و هند، از جمله فرش‌ها و قالیچه‌های زیبا» تبلیغ شد. انتظار می‌رفت که این پرتره قیمتی بین ۸۰ هزار تا ۱۲۰ هزار پوند داشته باشد.
درمان کرونایی‌ها واقعا چند؟

درمان کرونایی‌ها واقعا چند؟

اقوام بیماری که در یک بیمارستان خصوصی در محدوده میدان ونک بستری شده بود، گفتند که در ابتدای پذیرش در بیمارستان ۳۰ میلیون تومان به حساب بیمارستان واریز کرده‌اند تا مراحل پذیرش انجام شود.
سیل در مکه

سیل در مکه

مرکز ملی هواشناسی عربستان سعودی هشدار داد که بارش‌ها ممکن است تا روز یکشنبه در چندین استان جنوبی عربستان سعودی ادامه داشته باشد.